Bahçe Bakımı ve Çiçekler Mor Yonca (oxalis) bakımı hakkında

mutlulukkk

19.Θ7.շΘıΘ
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
11 Kasım 2009
800
79
arkadaşlar benim oxalis' im geçen sene çok iyi durumdaydı bu sene bi türlü coşturamadım,
yaprakları seyreldi ve bozuldu, alttan yeni yaprak veriyo ama onlarda hemen çürüyo :KK14::KK14::KK14:
oxalis yetiştiren arkadaşlar yardımcı olabilir mi? çiçeğimi nasıl tekrar eski haline döndürebilirim ??

çiçeğim geçen yıl böyleydi ama şimdi çok vahim durumda
oxalis yetiştiren arkadaşlar yardım lütfeeeeen :KK43:

$oxalis-triangularis.jpg

Son düzenleme:
Yumru köklü olduğu için çok sulamaktan çürümüş olabilir. Ya da yumruları çok gelişmiş ve toprağa sığmıyor olabilir. Bu mevsimde hiçbirşey yapmayın, toprağı kurumadan da sulamayın. Kışa böylece girdirmeye bakın, kışın köklerini ayırırsınız veya yeni bir toprağa geçirirsiniz.

bilgi için çok teşekkür ederim tek cvp veren siz oldunuz çok sağolun ama çiçeğim ölmek üzere :KK43::KK14:

bilgi için çok teşekkür ederim tek cvp veren siz oldunuz çok sağolun ama çiçeğim ölmek üzere :KK43::KK14:

Bulunduğu yer devamlı güneş alan bir yerse zarar görmüş olabilir.Aydınlık ama yarı gölge yerleri sever mor yoncalar.Aşırı sıcaklar kurutuyor,suyuda sever ama fazlası çürütür.Gerçi mevsimide geçiyor artık seneye yenisini yetiştirirsiniz.

X