Saç Rengi ve Saç Boyama mor saç

Nastasya flipovna

Guru
Kayıtlı Üye
20 Ağustos 2014
3.245
8.795
İyi geceler. Uzun süredir kendimde bir değişiklik yapmak istiyorum ama karar veremediğimden bir türlü yapamıyorum. Sonunda cesaretimi topladım. Perma yaptırmayı düşünüyordum ama sonrasında saçlarımı boyatmak daha cazip geldi galiba.Yalnız birkaç sorum olacak kızlar, şimdi kendim esmerim, koyu mor bir renge boyatmak istiyorum saçımı, öncelikle bu bana yakışır mı? İkinci olarak bakımı filan çok zor olur mu? Renkli saç kullanan ya da bilgisi olan arkadaşlardan yardım rica ediyorum. Boyatmak istediğim rengi aşağıda görebilirsiniz.

Eklentiler

• 3-koyu-mor.jpg
    35,9 KB · Görüntüleme: 2.869
Yakışıktığını düşünürseniz yakışır, onun havası bile yeter :)

Patlıcan morundan açık bir renk gördüğüm.
Üni. de iken bir süre mor saç kullandım.
Saçın doğal rengine yakın olmayan her renk hızlı akar-bozulur, düzenli aynı renk geçmeniz lazım tüm saça. Ve bu renkleri o en bilindik-guvenilir markalar üretmedigi için, kullanacağınız boyaları sorun, kolay yipranmasin saçınız, bakımı da aksatmayin.

İlk haftadan kızıldan beter akacak ve 2 hafta dayanacak, değişik bir bakır, soğan kabuğu gibi bir acayip renge döner düzenli boyamazsaniz. Saçınız yorgun bir saç değilse, çok da hevesliyseniz yaptırın ancak iki haftaya bir boya isteyecek o renk.

Cok hizli akıyor diye biliyorum. Bir arkadasim boyatti da boyle degisik bir renge. Birkac haftada platine döndü.
Bu renkleri elde etmek icin sac renginizi platine kadar aciyorlar, ustune boyuyorlar. Renk de akınca ortaya kötü bir görüntü çıkıyor bence.
Koyu tenli insanlara böyle marjinal renkleri ben yakistirmiyorum ama seviyorsaniz deneyin nolcak. Begenmezseniz geri boyatirsiniz.
Ha bir de bu renklerde bir saca sahipseniz her şeyinizin ona uygun olmasi gerekiyor bence. Yani kiyafet tarziniz, makyajiniz, takilariniz vs.

Çok teşekkür ederim bilgiler için. İyi ki yazmışım, şimdi biraz daha düşüneceğim sanırım, iki haftada bir sanırım beni yorar uğraştırır. önerebileceğiniz bir renk varsa ona da açığım aslında. Koyu bir kızıl olsa genede aynı sıkıntıları yaşar mıyım? Kolay akması iki haftada bir boyamak zorunda olmam falan gibi.Ya da perma fikrimde ısrarcı mı olayım?

Bence esmere gayet de güzel olur. Ancak kullanımı zor bir renk. Sürekli akacak. Düzenli araliklarla tekrar tekrar boyamanız gerekir. Ama ben olsam boyar 15gun 1 ayda olsa kullanirim icimde kalmasin diye.

Bence perma yaptirmayin. Perma modası kalmadi artik 90'lar saci gibi ve cok demode geliyor. Havalı bir renge boyamak daha cok güzellestirir.

Kızıl oturunca, ilk baştaki gibi akmaz ve açılsa da kötü bir renge dönüşmez.
Kizilin bilmem kaç tonunu denedim, en sevdiğim şarap kizili ve kızıl büyü idi.

Perma da kullandım ve hala saçımda permanin seneler sonraki su dalgası mevcut, kuaförünüze güveniyorsaniz ben oyumu permadan yana kullanıyorum. Apayrı enerjik bir görünüm katıyor yüze.

Duşta tarayıp direkt kurutunca da saç hazır yani.

Cnm benim saçlarım kırmızı aşırı akma sorunum var bu tarz renkler hep akma yapar mor da dahil bakımını asla eksik etmem sık boyarım/boyatırım.
Sık boyatabilecek sen boya derim .
Zor bir renk ama ben çok seviyorum saç rengimi :)
Gerekli bakımı yapmazsan bir anlamı kalmaz.
Pp resimdeki benim , orada biraz karanlık ama anlarsın rengini

Saçlarım tam olarak bu renkti. Hatta kuaföre tam olarak bu fotoğrafı göstermiştim. Mavi pembe ve kırmızı boyayla hazırladı boyamı. Muazzam bir renk ne var ki hemen akıyor geriye soluk bir kırmızı kalıyor

Mor çok severim ama çabuk akar her rengi boyamış biri olarak söylüyorum, ayrıca konunun yeri burası değil

Konuları doğru bölümlere açmak kurallar gereğidir, kurallara uyulursa çok memnun olurum.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…