Mol gebelik/Üzüm gebeliği yaşamış olan varmı?

cnm maşallah 26 haftalık olmuşsunuz seni gördükçe kendim hamileymişim gibi seviniyorum..rabbim sağlıkla versin kucağına inşallah bizede çok dua et

maşallah cnm çok sevindim rabbim biran önce sıfırıda göstersin inşallah.. hayırlı kandiller

Çok sevindim senin adına.Yükselmez artık bundan sonra merak etme.stres yapıp kendini yıpratma.Allah yardımcımız olsun hepimizinde

cok takıntılı biriyimdir illa bişey olana kadar sıkıp stres yapıcam bu huyumu bende hiç sevmiyorum umursamazlık yapamıyorum ama en azından ilk günlere göre cok cok iyiyim nasibimizde ne warsa onu yaşıcaz inş bi aksilik yaşamam sendende güzel haberler bekliyoruz artık iyiiki varsınız

maşallah cnm çok sevindim rabbim biran önce sıfırıda göstersin inşallah.. hayırlı kandiller

Çok sevindim senin adına.Yükselmez artık bundan sonra merak etme.stres yapıp kendini yıpratma.Allah yardımcımız olsun hepimizinde

tşk ederim arkadaşlar inş hep böyle devam eder en azından aylıga geçmemde bi başarı Rabbim bu mübarek günde dualarımızı kabul eyler inş kısa zamandada hepimizin yüzünü güldürür...

gözün aydın.inşallah bir daha ki sefere 5'in altında çıkar.

süppeerr

Canım hayırlı olsun. Çok sevindim. Çok güzel düşüyor değerlerin. Doktora gitmesen bile ayda bir değerlerini kontrol ettirmeyi ihmal etme. Ama bir kere negatife düştümü bir şey olacağını sanmıyorum. İçini ferah tut. İnşallah bu forumu takip eden herkes bir gün buraya güzel hamişlik haberlerini yazacak.

Beklerken o 1 yıllık süre geçmek bilmiyor. Ama bir kez geçince de rahatlıyorsun. Hamile kalınca birçok şeyi yapamayacağını düşün, hamileyken yapamayacağın şeyler konusunda (spor, seyahat, gezme-tozma vs) bu 1 yılı iyi değerlendir. Anın tadını çıkarmaya çalış. Emin ol 1 yıl sonra bunları hiç yaşamamış gibi olacaksın. Zaman her şeyin yarasını sarıyor.

Çok öpüyorum...

çok tşk ederim keys ilk öğrendiğim haftalara göre çok çok iyiyim kendimce birsürü teselli edici şeyler düşünüyorum ihmal asla etmem kendi sağlığım daha önemli sanırım bu süreçte en cok sabretmem gerekecek biraz sabırsızım ama yapacak hiçbirşey yok güzel planlarım ve düşüncelerim war inş bi aksilik çıkmazsa hepsini teker teker uygulayacagım... bu topic bana göre çok özel bi topic şimdi değeriini çok iyi anladım okadar güzel bilgiler paylasmıssınızki teselli moral hepsi war... hamiş olanların bebişlerini Allahım korusun sağ salim doğurmayı, süreci atlatan arkadaşlarıma inş kısa zamanda yavrularının güzel haberlerini almayı nasip etsin hala benim gibi olan arkadaşlarada Allahım bol sabır verip süreç bitincede hemen yavrucuklarımızın müjdesini versin inş

amiiinnn inşallah canım

merhaba arkadaşlar hepinize hayırlı pazarlar... sizlere birşey sormak istiyorum benim değer en son 19 du biliyorsunuz okumussunuzdur doktor ayda bir gel dedi değer henüz negatife düşmüş değil ben şimdi bir ay sonramı kan testi yaptırsam yoksa 10 gün sonra falan mı yaptırsam bir sorun olur diye korkmaya başladım şimdi :44: :44: :44:

Canım karar senin tabi ki, ama benim kendi doktorum sonuçlarım tam negatif oluncaya kadar tahlilleri ayda bire düşürmemişti. 5'in altına düşünce de artık ayda bir kanda bakıtsan sonuçlarına yeter, sonuçların yükselmediği sürece her ay kontrole gelmene de gerek yok demişti. Küretajın üzerinden 6 ay geçince 1 kez daha gittim, bir de 9. ayımda gittim kontrole. O kadar.

Kötü bir şey olacağını sanmıyorum ama, en azından o bir ay boyunca için içini yemesin diye yaptırabilirsin bence. Çünkü zaten çok evhamlısın, boş yere kendi kendini sıkıntıya sıkmamış olursun:130:

yaptırmaya korkuyorumda aslında burdaki cogu arkadasın doktoru 10un altına düşünce aylıga geçmiş benimki 19dayken geçti bunu bile negatif sayalım yükselcegini pek sanmıyorum dedi güvensemmiki bilemedim :78: :78: bazen kendimide anlıyamıyorum bi iyiyim bi kötüyüm eşimin yanındada sesim çıkmıyo oda doktor gerekeni söyledi daha ne istiyorsun diyor karar veremedim tam işte kendimi kötü hissedersem belki gidip verebilirim :44: :44: tşk ederim keys senin hamişlik nasıl gidiyor ? dogum kontrol hapı kullanmıssın 8 ay bıraktıktan sonrada rahimin toparlanması için korundunmu ? bnde evliliğimin ilk 6 ayında kullanmıstım bırakmıstım 3 ay kadarda eşim korunmustu rahim toparlansın diye ve çalısmalara başladıgımız ilk ay bebişim gelmişti ama nasip olmadı... sana doktor bıraktıktan sonra korun demişmiydi ???

Son düzenleme:

Burcucum, hamişlik şimdilik iyi gidiyor çok şükür... Ama insan daha önce kötü bi tecrübe yaşayınca sürekli tedirginlik devam ediyor. Hala inanamıyorum normal bir gebelik olduğuna. Elimde olsa eve ultrason alıp, saat başı bakacağım bebeğe iyi mi diye :) Bakalım önümüzdeki haftasonu ikili testimiz olacak. İnşallah temiz çıkar. Olumlu düşünmeye çalışıyorum. Ama sanırım 9. ay dolup Allah'ın izniyle bebeğimi kucağıma alıncaya kadar korkularım devam edecek...

Ben daha önce doğum kontrol hapı kullanıyordum. Hapı bırakıp, günlere dikkat etmediğim ilk ay hamile kalmıştım. Mol gebelik sonrasında da doktorum doğum kontrol hapı kullandırttı. Ben daha sonraki denemelerde sıkıntı olmasın diye, değerlerim negatife düştükten sonraki 6. ay bıraktım hapı, ama birliktelik sırasında hem günlere dikkat ettik, hem de yine eşim elinden geldiğince kendisi korundu.

Ama doktorlar eğer 1 yıl bekleme süresi verdiyse genelde tüm süreç boyunca hapla korunmayı öneriyorlar. Ben fazla pimpiriklenip 6. aya kadar dayanabildim hap kullanmaya

Son düzenleme:

çok sevindim sorunsuz devam ettigine Allahım sag salim kucagına almayı nasip etsin inş... şanslısınki bebişin seni cok bekletmemiş annesi bu siteden çok şey ögrendim kendimce bilgiler edindim şimdi daha dikkatli ve tedbirliyim hatta ilk doktor bana mol gebelikmiş bu dediginde aa dedim kadınlar klübünde böyle bi konu wardı tek değilim diyip kendimi teselli ettim ewe gelir gelmezde hemen buraya girip yazmıstım ağlaya ağlayaa sağ salim bu zorlu süreci atlattıgımda hemen bebiş düşünürmüyüm bilemiyorum cesaret etmek gerek oda bende yok eşim görevi nedeniyle günde 12 saatte kadar ewde olmayabiliyor en çok sıkıntımda bu konuda ailemdende uzagım bu 1 yıl yasakta konulunca kendimi kısır gibi hissediyorum tövbeee tövbeee inş bizim bebişte çok uğraştırmaz bizide yalnızlıgımı en azından hafifletmiş olur... dogum kontrol hapınada gelince içtigim halde benim eşim hala korunuyor bende şöyle 6 ay kadar kullanıp bi aksilik çıkmazsa doktor kontrolune giderim eğer izin verirse bırakırım fena çarptı beni göğüslerim acıyor çok aradada mideme vuruyor sanırım bünye alısmaya çalısıyor hormonları düzenliyormuş

burcucum inan yeni bakabildim.ve çok sevindim.bak ne kadar hızlı düşüyor.rahatla artık .

herzamanki gibi yine kimsecikler yok bugün temizlik yapıyorum aradada topiğin tozunu alıyorum ben almazsam kimsenin gelip alacagı yok tembel hatunlar sizi neyse arada gelirim yine temizliğe devam

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…