Mobilya

Ben istikbal kullanıyorum. 2.5 senelik evliyim. Hiç sıkıntı yaşamadım

Yeni mobilya alacak birine birkaç nacizane tavsiyede bulunmak isterim
🌸 Cam yüzey almaktan kaçın. En iyisi de olsa çok fazla parmak izi oluyor. Şu an aman temizlerim vs diye düşünüyorsun ama eve gelen bir çocuk olsun, bir misafir olsun ya da sonrasında kendi çocuğun cam olan şeyler her zaman çok kirli gibi duruyor. Gün içinde birden çok temizlik istiyor
🌸 Siyah yüzeyli mobilya gerçekten çok toz gösteriyor. O da çok sık temizlik istiyor. Ondansa farklı bir renk ya da ahsaplar daha temiz bir görüntüsü oluyor. Haftada 1 toz da alsan evin genel hali temiz duruyor
🌸 Tv ünitesi alma. Ondansa konsol çok daha kullanışlı ve içinin depo yeri olması çok büyük artı. Tv üniteleri eşya almıyor ve gereksiz yer kaplıyor
🌸 Orta sehpayı düzlerdense, yavrulu zigon sehpalardan al. Hem ortada büyük, yok yere yer kaplayan bir şey olmaz. Hem de ekstradan sehpa almaktan kurtulursun. Direk ortadan, altından küçüklerden çek ve gelen misafirin önüne koy. Daha kullanışlı. Bu illa mobilyanın takımı olmak zorunda değil. Farklı markalardan, mobilyana uygun olanlardan da bakabilirsin. Böylesi hem yerden tasarruf hem de daha kullanışlı

🌸 Cam yüzey almaktan kaçın. En iyisi de olsa çok fazla parmak izi oluyor. Şu an aman temizlerim vs diye düşünüyorsun ama eve gelen bir çocuk olsun, bir misafir olsun ya da sonrasında kendi çocuğun cam olan şeyler her zaman çok kirli gibi duruyor. Gün içinde birden çok temizlik istiyor
🌸 Siyah yüzeyli mobilya gerçekten çok toz gösteriyor. O da çok sık temizlik istiyor. Ondansa farklı bir renk ya da ahsaplar daha temiz bir görüntüsü oluyor. Haftada 1 toz da alsan evin genel hali temiz duruyor
🌸 Tv ünitesi alma. Ondansa konsol çok daha kullanışlı ve içinin depo yeri olması çok büyük artı. Tv üniteleri eşya almıyor ve gereksiz yer kaplıyor
🌸 Orta sehpayı düzlerdense, yavrulu zigon sehpalardan al. Hem ortada büyük, yok yere yer kaplayan bir şey olmaz. Hem de ekstradan sehpa almaktan kurtulursun. Direk ortadan, altından küçüklerden çek ve gelen misafirin önüne koy. Daha kullanışlı. Bu illa mobilyanın takımı olmak zorunda değil. Farklı markalardan, mobilyana uygun olanlardan da bakabilirsin. Böylesi hem yerden tasarruf hem de daha kullanışlı
Çokkkkl teşekkür ederim😘😘💖💖

Sanayi mobilyaları nasıl?

Sanayi mobilyaları nasıl?
Her biri farklı nihayetinde kullanılan kumaşı, ahsabı farklı. Malzemesi farklı yani. Kimisi çok çok iyi olabiliyorken kimisi çok kötü oluyor. Beğensen de hemen almamak gerek bence. Bir 10 dk çay kahve molası verip, hemen internette firmayı bir araştırmak, yorumlarına bakmakta fayda var. Enazından ürettiği malların düşük kalite mi, orta kalite mi, yüksek kalite mi fikir sahibi olursun. Aynı zamanda sıkıntı yaşayıp firmayla iletişime geçenler oluyor illa. Onların yorumları da önemli. Problemi çözüyorlar mı, teslimat tarihinde sıkıntı yaratıyorlar mı geciktiriyorlar mı , malın arkasında duruyorlar mı ? Gibi gibi gibi

Bir de gittiğinizde size düğün tarihi sorulacak. En az 2 hafta daha erken bir tarih söyle. Çok vakit varsa, 1 ay erken söyle. Erken tarih söyle ki bir gecikme olur, eksik gelen olur, kusurlu gelen olur. Problemi giderecek vaktiniz olsun. Düğüne 3 gün kala ay nasıl olacak eksik gelir mi gelmez mi temizliği olacak bilmem nesi olacak derdine girme. Zaten konuşurken de , misal normalde düğün tarihin 15 ekim. 15 eylül düğün diye konuş. Erken getirirseniz çok iyi olur eşyaları yerleştirmesi, temizliği bize de zaman kalsın de. Son dakika olayı yaşama yani… ortalama mobilya teslim süresi 1 aydır. Aklında olsun

Ben yemi aldık henüz kullanmak nasip olmadı. İstikbal aldım. Her ne kadar şikayeti fazla olsa da bayıldığım için o takımı aldım. Şikayeti de göze alarak 🤣

Konsol, masa, sandalyeler, tv sehpası ve yatak odasının tamamı Enza. Koltuklar Casalini diye bir markaydı her yerde var mı bilmiyorum.
Benim de koltuklarım Enza dan. İnanılmaz rahatlar, misafirler hemen soruyor.
Bir de müşteri hizmetleri çok iyi, koltuğun birinde hafif koku vardı, hemen değiştirildiler.

Öncelikle hayırlı olsun.
Pişmanlıklarım, yatak başını kadife gibi bir kumaş almak
Beyaz L koltuk almak 🤦‍♀️
Halıları beyaz ve krem rengi almak
Sandalyeleri beyaz almak 😂

Yatak çekyat komodin vs altına robot süpürge girmeyecek mobilya almayın. Ben robot süpürge kullanmam diyorsanız da (ben diyordum ve her gün evi süpürüyordum) çocuk olduktan sonra çok büyük rahatlık.

Öncelikle hayırlı olsun.
Pişmanlıklarım, yatak başını kadife gibi bir kumaş almak
Beyaz L koltuk almak 🤦‍♀️
Halıları beyaz ve krem rengi almak
Sandalyeleri beyaz almak 😂

Yatak çekyat komodin vs altına robot süpürge girmeyecek mobilya almayın. Ben robot süpürge kullanmam diyorsanız da (ben diyordum ve her gün evi süpürüyordum) çocuk olduktan sonra çok büyük rahatlık.
Göz önüne alacağım

Benim de koltuklarım Enza dan. İnanılmaz rahatlar, misafirler hemen soruyor.
Bir de müşteri hizmetleri çok iyi, koltuğun birinde hafif koku vardı, hemen değiştirildiler.
Beğendiğim koltuklar orada çok pahalı diye almadık. 😁 Uygun fiyatlı olan modelleri de ben beğenmemiştim, o yüzden sadece onları farklı yerden aldık. Ama belliydi rahat olduğu. Hem tipinden, hem fiyatından. 😁

X