Miyom ya da sezaryen ameliyatı sonrası dikiş üstü şişen var mı?

baliklik

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
27 Aralık 2014
4
0
33
Merhabalar, 3 hafta önce açık miyom ameliyatı oldum. Yaklaşık 18 cm miyomum varmış.
Ameliyat olduktan sonra sol tarafta dikişin hemen üstü şişti ve hala o şişlik geçmedi. Ilk başlarda daha fazla şişti şimdi biraz daha hafif. Dikiş yerini zor görüyorum.

Benim gibi böyle bir şişlik yaşayan oldu mu?

Doktordan randevu aldım ancak aynı durumu yaşayan oldu mu onu merak ediyorum.

Merhabalar, 3 hafta önce açık miyom ameliyatı oldum. Yaklaşık 18 cm miyomum varmış.
Ameliyat olduktan sonra sol tarafta dikişin hemen üstü şişti ve hala o şişlik geçmedi. Ilk başlarda daha fazla şişti şimdi biraz daha hafif. Dikiş yerini zor görüyorum.

Merhaba . Şişlik ne kadar büyüklükte , fıtık da olmuş olabilirsiniz . Dikiş yerimin hemen üstünde yumurta büyüklüğünde şişlik olmuştu , fıtık dedi doktor , fıtık ameliyatı yaptı .
Geçmiş olsun .

merhaba ben de 46 gün önce açık myom ameliyatı oldum 12 cmdi. benim de sağ tarafta dikişin üstü şişti. ağrısı falan yok ama şiş yani fıtık olayı hiç aklıma gelmemişti şu an korktum biraz .

Merhaba 15 kasım 2019 da miyomektomi ameliyatı oldum.açık ameliyat.9 cm miyom alındı.52 kg yum.hiç göbeğim yoktu nerdeyse 3 hafta oldu ve dikişimin üstünde sişlik sertlik ve olmayan bir göbeğim var artık canım çok sıkkın .doktor geçer diyor ama nezaman😔

Merhaba 15 kasım 2019 da miyomektomi ameliyatı oldum.açık ameliyat.9 cm miyom alındı.52 kg yum.hiç göbeğim yoktu nerdeyse 3 hafta oldu ve dikişimin üstünde sişlik sertlik ve olmayan bir göbeğim var artık canım çok sıkkın .doktor geçer diyor ama nezaman😔

Ben 46 kiloydum ameliyattan sonra korktum ve uzun süre yemek yiyemedim birkaç kilo verdim. Ama kendimi toparladıktan sonra daha çok yemeye başladım. Şimdi 50 kiloyum 🙈

Çok ağrı acı çektiniz mi. Nasıl bi ameliyat biraz anlatırmısınız? Günlük yaşama kaç günde döndünüz. Çalışan biriyim ve 10 gün sonra açık ameliyat olacağım. 3 günlük raporla kurtarır mıyım

X