Miyom Ameliyatı

_masumane_

Mis gibi huzur kokuyor❤
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
21 Ağustos 2014
730
1.475
Merhaba Sevgili Bayanlar...

Siteyi çeşitli konularda dışarıdan takip eden ve daha yeni üye olan biriyim. Sorunumdan dolayı belli bir tecrübeye sahip siz hemcinslerimden fikir almak istedim.

İki ay önce bambaşka bir sebeple gittiğim doktordan 11 cm çapında bir miyoma sahip olduğumu öğrendim. Ve bunu bana söylerken öyle panik bir haldeydi ki miyomdan rahmimin görünmediğini acil olarak ameliyat olmam gerektiğini söyledi ondan sonra uyku bana haram oldu. Çevremdeki insanların tavsiyesi üzerine bu işin ehli olduğunu söyledikleri bir profesöre daha göründüm. O da miyomumum 9 cm olduğunu ve 6 ay içerisinde ameliyat olmam gerektiğini söyledi. Henüz 5 aylık evliyim. Şükürler olsun elbette daha kötü bir hastalıkla sınanmıyorum ama ameliyat olma, narkoz ve daha anne olmadan karnımda oluşacak dikiş izleri düşüncesi beni çok ürkütüyo. Bunun için alternatif tıpta da çözüm yolları arıyor ameliyatsız bu işten sıyrılıp sıyrılamayacağımı araştırıyorum. Ama miyomum o kadar büyük ki ne bitkisel nede ameliyatsız bir çözüm yolu görünmüyo gibi. İşin tuhaf yanı bende miyomun belirtilerinden hiçbiri yok ne aşırı kanama ne ağrı ne düzensiz adet döngüsü. Zaten bunun bu kadar büyümesine sebepte doktorumun dediğine göre belirti vermemiş olmasıymış. Öğrenmek istediğim ameliyat olanlar için bu ameliyat sürecinin nasıl geçtiği yada ameliyatsız bu dertten kurtulanlar var mı aramızda? Yardımcı olur ve yönlendirirseniz çok sevinirim.

Şimdiden herkese teşekkürler, iyi günler...

Merhaba cok gecmis olsun,

Bende oldukca buyuk bi miyomdan ameliyat oldum gerci benim sikayetlerim vardi senin olmadigina gore ice dogru buyumuyordur ve ameliyat olsanda cocugun buyudugu yere dikis olmiycagi icin hic sikinti olmaz korkma, doktoruna guveniyorsan ameliyattan hic korkma miyomun yeri itibari ile once laparaskopi dusun yok acik daha mantikyliysada hic korkma ben ameliyata girmeden once cok kansiz kaldigimdan ameliyatlada az kaybedince ayaga kalkmak ilk gun zor oldu agrida ilk gun gecince bisey kalmio sayilir ztn agri kesici veriyorlar.
ikimci gun artik kalkip yuruyosun oturuyorsun ama tabii yaninda birileri olsun;-))

Cok gecmis olsun tekrar

Annemdede cok buyuk myom var. persembe sulu ultrasona grcek. ardindan heyet karariyla ameliyat olck. dr rahiminide aliriz demis. Cok korkuyorum ya ins herkes sagligina kavusur

Annemdede cok buyuk myom var. persembe sulu ultrasona grcek. ardindan heyet karariyla ameliyat olck. dr rahiminide aliriz demis. Cok korkuyorum ya ins herkes sagligina kavusur

Merhaba Sevgili Bayanlar...

Siteyi çeşitli konularda dışarıdan takip eden ve daha yeni üye olan biriyim. Sorunumdan dolayı belli bir tecrübeye sahip siz hemcinslerimden fikir almak istedim.

İki ay önce bambaşka bir sebeple gittiğim doktordan 11 cm çapında bir miyoma sahip olduğumu öğrendim. Ve bunu bana söylerken öyle panik bir haldeydi ki miyomdan rahmimin görünmediğini acil olarak ameliyat olmam gerektiğini söyledi ondan sonra uyku bana haram oldu. Çevremdeki insanların tavsiyesi üzerine bu işin ehli olduğunu söyledikleri bir profesöre daha göründüm. O da miyomumum 9 cm olduğunu ve 6 ay içerisinde ameliyat olmam gerektiğini söyledi. Henüz 5 aylık evliyim. Şükürler olsun elbette daha kötü bir hastalıkla sınanmıyorum ama ameliyat olma, narkoz ve daha anne olmadan karnımda oluşacak dikiş izleri düşüncesi beni çok ürkütüyo. Bunun için alternatif tıpta da çözüm yolları arıyor ameliyatsız bu işten sıyrılıp sıyrılamayacağımı araştırıyorum. Ama miyomum o kadar büyük ki ne bitkisel nede ameliyatsız bir çözüm yolu görünmüyo gibi. İşin tuhaf yanı bende miyomun belirtilerinden hiçbiri yok ne aşırı kanama ne ağrı ne düzensiz adet döngüsü. Zaten bunun bu kadar büyümesine sebepte doktorumun dediğine göre belirti vermemiş olmasıymış. Öğrenmek istediğim ameliyat olanlar için bu ameliyat sürecinin nasıl geçtiği yada ameliyatsız bu dertten kurtulanlar var mı aramızda? Yardımcı olur ve yönlendirirseniz çok sevinirim.

Şimdiden herkese teşekkürler, iyi günler...
merhaba bence de güvendiğin bir doktor bulup ameliyat ol diğer şeyler çözüm olmuyor.bende de 9 tane vardı ameliyat oldum 3 hafta önce biri hariç diğerlerinden kurtuldum bendeki de hiç bir sorun oluşturmuyordu tesadüf öğrendim belki bir şey olmaz diye ameliyat olmadan gebelik denedim ama düşükle sonuçlandı sende de böyle olma olasılığı yüksek ben yaşadım tecrübe ettim senin durumunda bana benziyor bir güvenilir doktor bul hatta prof olsun önce tedavi..

Yorumlarınız için teşekkürler Rabbim benimle birlikte tüm bu sorunu yaşayanlara şifa versin beterinden korusun inşallah. Son gittiğim doktor ameliyat için 6 ay süre verdi en geç Ocak ayında ameliyat olmam gerekiyor. Takdir edersiniz ki bıçak altına yatmak hepimizin en son isteyeceği şey bende bu sebeple son şansımı deniyorum ve çoğu insanın uygulayıp olumlu sonuç aldığı soğan kürüne başladım. Bir-iki kür uyguladıktan sonra tekrar ultrosana girip miyomun boyutunu görmek istiyorum eğer küçülme olursa küre devam edicem. Baktım ki hiçbir faydası yok o zaman mecburen ameliyat olucam tabiki.

Merhaba,
Nerede yasiyorsunuz bilmiyorum ama ben gectigimiz hafta 19Agustosta Izmir'de Profesor Dr. Omer Erbil Dogan'a myom ameliyati oldum. Benimde myomum rahimimi kapliyor cok saglikli bir goruntu almaya imkan vermiyordu, ayrica hamilelik oldugu taktirde dusuk tehlikesini arttiracakti. Myom 8cm civarindaydi ve daha sonra doktorumdan duydugum uzere rahime cok yapismisti. Dr Omer Erbil Dogan mukemmel bir is cikardi, acik olmasi gereken bir ameliyati kapali laporoscopic yontemle gobekten girerek myomu temizledi. Simdi iyilesme surecindeyim. Doktorum Dokuz Eylul Universitesinde hoca. Kendisine buradan tesekkur ediyorum. Sizde icinizi rahat tutun, bir an evel ameliyati olup iyilesmekte fayda var zira ilk 5ay rahimin iyilesmesini beklemek hamile kalmamak gerekiyor. Selamlar Deniz

Yorumlarınız için teşekkürler Rabbim benimle birlikte tüm bu sorunu yaşayanlara şifa versin beterinden korusun inşallah. Son gittiğim doktor ameliyat için 6 ay süre verdi en geç Ocak ayında ameliyat olmam gerekiyor. Takdir edersiniz ki bıçak altına yatmak hepimizin en son isteyeceği şey bende bu sebeple son şansımı deniyorum ve çoğu insanın uygulayıp olumlu sonuç aldığı soğan kürüne başladım. Bir-iki kür uyguladıktan sonra tekrar ultrosana girip miyomun boyutunu görmek istiyorum eğer küçülme olursa küre devam edicem. Baktım ki hiçbir faydası yok o zaman mecburen ameliyat olucam tabiki.

Merhaba, bende 13 agustosta Antalya Akdeniz Universitesi'nde myomektomi oldum. Benimki doktorumun tabiri ile 'bebek' kadardı :) (18*17 cm 6cm yükseklik)
Bir yıllık evliyim ve çocuk sahibi olmayı planladığımız için doktora gitmiştik. O zaman öğrendik. Ayrıntılar uzun belki bi başlık açıp anlatırım..
Sonuç olarak ameliyat kesin diyorsa doktorunuz güvenin ve biran önce olun ki biran önce iyileşin..
Ben şimdi Allah'a çok şükür çok iyiyim. Sadece rahmimin iyileşmesi için zaman geçmesini ve sağlıkla bebiş sahibi olmayı bekliyorum..
Size de acil şifalar. Korkmayın ve ertelemeyin derim..

merhabalar.. yazılanları okuyunca bende gecen yıl yasadıklarımı hatırladım ve kayıtsız kalamadım konuya. bende miyomdan dolayı 2 düşük yapmış biriyim.sonra ameliyat oldum vajinal yoldan 6cm den büyük bir miyom alındı.korunma sürem 3 aydı ve ben 4. ayda hamile kaldım :)suan 4 aylık hamileyim ve şükürler olsun önceki yasadıgım sorunların hicbirini yasamadım.umarım geri kalan aylarıda sorunsuz atlatıp saglıklı bir dogum yaparım.ve inşallah sizlerde bian evvvel hamile kalıp bebişlerinize kavusursunuz :) ameliyattan korkmayın ve güvenebileceginiz bir doktora emanet edin kendinizi..

öncelikle hepinize geçmiş olsun ben yeni miyom ameliyatı oldum. bende de herhangi bir ağrı şikayet yoktu tesadüfen daha doğrusu hamilelik için kontrole gittiğimde anlasıldı. çünkü bu miyomlar rahmin dışında oldukları için kolay kolay belli etmezlermiş kendilerini bi bel ağrısı bi de idrara sık çıkmaya neden olurlarmıs. öğrenince çok üzüldüm ağladım beceriksiz doktorlar hep rahmini almak zorunda kalırız dediler benim daha bebeğim yok bu durum tam bi yıkım olmustu benim için.Sonrasında öncelikle bebeğin kontrolünü yaptılar ve dış gebelik olduğuna karar verdiler bu kürtajla sonuçlandı daha sonrasında miyom ameliyatı için iyi bir doktor buldum bende 15cm ve ondan daha küçük bir çok miyom vardı açık ameliyetla hepsini aldılar. Şuan iyleşme sürecindeyim işinin ehli bir doktor olursa hiç beklemden ve miyom daha çok büyümeden ameliyat ol bence. şimdiden geçmiş olsun ALLAH şifa versin hepimize

öncelikle hepinize geçmiş olsun ben yeni miyom ameliyatı oldum. bende de herhangi bir ağrı şikayet yoktu tesadüfen daha doğrusu hamilelik için kontrole gittiğimde anlasıldı. çünkü bu miyomlar rahmin dışında oldukları için kolay kolay belli etmezlermiş kendilerini bi bel ağrısı bi de idrara sık çıkmaya neden olurlarmıs. öğrenince çok üzüldüm ağladım beceriksiz doktorlar hep rahmini almak zorunda kalırız dediler benim daha bebeğim yok bu durum tam bi yıkım olmustu benim için.Sonrasında öncelikle bebeğin kontrolünü yaptılar ve dış gebelik olduğuna karar verdiler bu kürtajla sonuçlandı daha sonrasında miyom ameliyatı için iyi bir doktor buldum bende 15cm ve ondan daha küçük bir çok miyom vardı açık ameliyetla hepsini aldılar. Şuan iyleşme sürecindeyim işinin ehli bir doktor olursa hiç beklemden ve miyom daha çok büyümeden ameliyat ol bence. şimdiden geçmiş olsun ALLAH şifa versin hepimize
merhaba bende de miyomlar var doktorum laparoskobi yaptırıp aldırmamı söyledi tüp bebk deniyoruz şansını düşürür dedi sen amliyatı nerede yaptırdın ne kadar tuttu yada devlette yapılıyormu bilgilendirirsen sevinirim

X