Missed abartus ve kürtaj sonrası parça kalması

karadenizkizi1982

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
4 Eylül 2019
4.647
3.130
42
Bayanlar selâm. Benim hikayemi burada çoğu yerde paylaşım belki hatirlayanlar olacaktır. 8 haftalık bebeğimi zorunlu kurtaj yoluyla aldırmak zorunda kaldım. Gelişimi 6 haftalık da kalmıştı çünkü. Kürtaj sonrası benim lekelenmelerim hiç geçmedi hep böyle bir iki damla kahverengi lekelenme şeklinde geçti günlerim. Kürtaj sonrası 20 gün sonra ilk kontrole gittiğimde herşeyin normal olduğunu söylediler. Fakat beniml içim rahat etmedi ve aynı araştırma hastanesi nde başka bir doktora randevu alarak muayene oldum. Ve doktor rahîm içinde birşey gördü ama ne olduğunu tam anlayabilmemiz için histereskopi yapmalıyım dedi. Ona da evet dedik. Ve ben Perşembe günü operasyonu oldum. Rahim duvarimda 3 cm boyutunda plesenta parçası kalkış parça diyemiyorum saten 6 haftalık bebeğin plesentasi o kadar dir. Ve bu plesenta doktorun anlatmasına göre rahimle bir bütün haline gelmiş neredeyse baya uğraştırdı bizi temizlerken dedi doktor. Kemikleşmiş adete. Sordum kürtaj hata li yapılmış ve ben iki aydır içimde yaşıyorum o parçayı bundan sebep olabilir mi dedim. Doktor gebeliğin en başından bu şekilde oluştuğunu belirtti bana. Gebelik bu şekilde devam etseymis ilerde rahmimin alınabileceğini söyledi. Druurm böyleyken böyle varmı benim gibi aynı yada benzer kaderi paylaşan birileri. Şuan doktor her ne kadar tamm desede için rahat değil. İkinci bir bebek istiyoruz bebeğim olur mu bunca işlem sonrası

Nasıl anladın parça kaldığını canım
Ben anlamadım canım doktorlar histereskopi yapınca net anlaşıldı parça kaldığı. Onun öncesinde belirti olarak lekelenmelerim bitmemişti. Birde bana beta testi takibi verdiler gebelik değerlerim sifirlanmamisti 59 du hastaneye ilk yattığımda operasyon sonrası 17 ye düştü

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…