Mısır'da idama mahkum edilen kardeşlerimiz için 4444 Salat-ı Tefriciye okuyalım mı ?

SevdaLinka

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
31 Temmuz 2013
10.529
3.626
Var mısınız ? :KK3::KK3:

OkuyanlarSayı
Muhat500
alya_taha300
Rengina50
egunal50
sorcha50
yolcu20500
morincim5
Lisabella100
Alınan:1555
Kalan:2889

Tablo yapmayı bilmiyorum,egunal sayesinde eklemiştim o yüzden burdan yazıyorum.:KK31::KK55:

sedefonur-50 tane
Çekirgee-1 tane
bibitutiso-15 tane
moon83-500 tane
miskamber-20 tane
Esra1982-50 tane
amayaa-50 tane
ayşen79-50 tane
Rengina'nın arkadaşı-50 tane
Mercani-50 tane
blowhole25-100 tane
eFuLim-50 tane

Sruken-200 tane
nilkon4246-50 tane
Sorcha-208 tane
dry_ik-200 tane
Debusi-100 tane
00Turkuaz-100 tane
Nevreste-200 tane
nurlum-100 tane
060107-50 tane
entry-50 tane
redlight71-20 tane
Lisabella-20 tane

SON DURUM : DAĞITIM BİTMİŞTİR.ALLAH KABUL ETSİN,ALLAH RAZI OLSUN HEPİNİZDEN.
İlla tensurûhu fe kad nasarahullâhu iz ahracehullezîne keferû sâniyesneyni iz humâ fîl gâri iz yekûlu li sâhibihî lâ tahzen innallâhe meanâ, fe enzelallâhu sekînetehu aleyhi ve eyyedehu bicunûdin lem terevhâ ve ceale kelimetellezîne keferûs suflâ, ve kelimetullâhi hiyel ulyâ vallâhu azîzun hakîm.

Bunuda okuyabilirsiniz tevbe suresi 40. ayettir ve dar zamanda Allahtan gelen yardimi müjdeler.

Meali

Siz O'na (Peygambere) yardım etmezseniz, Allah O'na yardım etmiştir. Hani kafirler ikiden biri olarak O'nu (Mekke'den) çıkarmışlardı; ikisi mağarada olduklarında arkadaşına şöyle diyordu: "Hüzne kapılma, elbette Allah bizimle beraberdir." Böylece Allah O'na 'huzur ve güvenlik duygusunu' indirmişti, O'nu sizin görmediğiniz ordularla desteklemiş, inkar edenlerin de kelimesini alçaltmıştı. Oysa Allah'ın kelimesi, yüce olandır. Allah üstün ve güçlüdür, hüküm ve hikmet sahibidir.

Son düzenleme:
Allâhümme salli salâten kâmileten ve sellim selâmen tâmmen alâ seyyidinâ Muhammedinillezi tenhallü bihil’ükadü, ve tenfericü bihil’kürabü, ve tükdâ bihil’havâicü, ve tünâlü bihir’regâibü, ve hüsnül’havâtimi, ve yüsteskal’ğamâmü bivechihil’ kerimi, ve alâ âlihi ve sahbihî fi külli lemhatin ve nefesin biaded-i külli mâ’lûmin lek.
"Allâh’ım, kendisi hürmetine düğümler çözülen, gamlar-kederler açılan, ihtiyaçlar giderilen, isteklere, hüsn-ü hâtimelere güzel âkibetlere nâil olunan, kerem (cömertlik) sahibi yüzü-suyu hürmetine bulutların sulandığı, Efendimiz Muhammed Mustafa (s.a.v.)’e ve onun âl ve ashâbına; her bakış ve her nefeste ve zâtinca mâlum olanların sayısınca, kâmil bir rahmet ve tam bir selâmet ihsan eyle."

arkadaşlar Allah rızası için okuyun lütfen.

her şeye dua ediyoruz bu konu hepimizin konusundan daha önemli
1 tane okusanız bile kar.
lütfen duyarlı olalım bu konuda.

Çok teşekkürler canım.:KK6:

Bir tanecik bile okusanız bir şey kaybetmezsiniz arkadaşlar,lütfen duyarlı olalım.:KK5:

kızlar konu çok yerinde olmuş bu yaşananlar için elimizden gelen en büyük şey DUA bende 300 tane okurum bitirince okunmamış kalırsa yine alırım :KK34:

Ben de okuyacağım. Ama ben ezbere bilmediğim için çok okuyamam sanırım. Yani 1 anda 500 okuyamam sanırım . Abdest almak lazım mı Linka ?

Kızlar bir kişinin çok okumasından sa çok kişinin az okuması daha iyi olur yani çok kişinin dua ya katılması önemli..
Banada 50 tane yazın şimdilik kalacağını sanmıyorum o nedenle az aldım ama kalırsa kalanı alırım..
Allah kabul etsin kardeşlerimizi bu zulümden kurtarsın inşallah..

Kızlar bir kişinin çok okumasından sa çok kişinin az okuması daha iyi olur yani çok kişinin dua ya katılması önemli..
Banada 50 tane yazın şimdilik kalacağını sanmıyorum o nedenle az aldım ama kalırsa kalanı alırım..
Allah kabul etsin kardeşlerimizi bu zulümden kurtarsın inşallah..

Sağ ol egunalcim,not aldım adını.:KK16::KK16:

linkam bana 50 tane yaz kuzum daha önce hiç okumadıgım için tereddütteyim. kalırsa alırım tekrar inşallah.
Tamam canım . Bence herkes okuyabildiği kadar okusun fazla olursa bir sıkıntı olmuyor diye biliyorum nasılsa ?

yok kuzum tam sayısı kadar olmalıymıs :KK31:
o yüzden kac tane okuyacagımızı yazsak daha iyi olur sayı toplanınca bitiririz.

Sağ ol egunalcim,not aldım adını.:KK16::KK16:

sağol canım..
4444 sayısı önemli bu sayıya uyulmalı fazla ya da az olmamalı..
iyi takip yapman lazım..
okuyanlar okudum diye yazsınlar buraya..
baştan kim ne kadar okuyacak belli olsun bence hatta liste yap buraya daha kolay takip edersin...

linkam bana 50 tane yaz kuzum daha önce hiç okumadıgım için tereddütteyim. kalırsa alırım tekrar inşallah.

yok kuzum tam sayısı kadar olmalıymıs :KK31:
o yüzden kac tane okuyacagımızı yazsak daha iyi olur sayı toplanınca bitiririz.

Ayetel Kürsi olsaydı 500 derdim ben de. Çoğu duayı biliyorum ama bu duayı bilmiyorum. O yüzden güvenemedim . Ben de 50 diyeyim ilk önce o halde canım. 100 demek geldi içimden ama bilemedim . Başaramazsam günaha girmek istemem .

sağol canım..
4444 sayısı önemli bu sayıya uyulmalı fazla ya da az olmamalı..
iyi takip yapman lazım..
okuyanlar okudum diye yazsınlar buraya..
baştan kim ne kadar okuyacak belli olsun bence hatta liste yap buraya daha kolay takip edersin...

Aynen . Liste yapıp yaz ilk sayfaya istersen canım .

Ayetel Kürsi olsaydı 500 derdim ben de. Çoğu duayı biliyorum ama bu duayı bilmiyorum. O yüzden güvenemedim . Ben de 50 diyeyim ilk önce o halde canım. 100 demek geldi içimden ama bilemedim . Başaramazsam günaha girmek istemem .

kuzum zikirmatikler var al onlardan okudukca sayısını da karıstırmazsın.
ya pcden ya da evinizde dua kitabı varsa içinde mutlaka vardır. oradan okursun.

X