Misafirlerinize nasıl bir yemek menüsü hazırlarsınız?

DeliMavi

Nirvana
Kayıtlı Üye
6 Ekim 2008
1.287
7
selam bayanlar sizlerden bu konuda fikirlerinizi bekliyorum.misafirlerinize hazırlanan,güzel hoş bir yemek masasında neler olmalı?hem göze hem mideye hitap edecek menüler..cokacimcoook

başlangıç olarak sıcak ana yemek arkadan zeytinyağlılar mezelermesela mantar salatası amerikan salatası veya çin pilavı avcı böreği ana yemek olarak mantarlı et sote yanına cevizli erişte zeytin yağlı olrakda yaprak sarma zeytin yağlıkerevizveyaenginar dolması yapabilirsin tatlı olarakda dondurmalı profitrolyada çikolatalı sufle ikram eebilirsin

selam bayanlar sizlerden bu konuda fikirlerinizi bekliyorum.misafirlerinize hazırlanan,güzel hoş bir yemek masasında neler olmalı?hem göze hem mideye hitap edecek menüler..cokacimcoook

gelecek misafire göre değişebilir. içki içilecek bir yemek olacaksa ben meze ve ara sıcakları bol tutarım. çocuklu birileri geliyosa çocukların ilgisini çekecek yiyeceklere dikkat ederim. gelen misafirin samimiyeti de önemli.
yemekteyiz yarışmasını seyrediyormusun o yarışma hem tarif hem masa düzeni hk.değişik fikirler verebiliyor tabi türk mutfağını kurufasulyeden ibaret sana yarışmacıları örnek almıyoruz. lülülülülülü

misafire göre deişir menü .alkol varsa sofra tamamen deişir.zeytinyağlı ve meze ağırlıklı olur.ızgara balık yada et tercih edilir sulu yemek yapılmaz.masada bez peçete olmasını severim küçük renkli taşlar yada pullarla masa süslenebilir. ben masada çiçek sevmem ama küçük bardak mum kullanırım .masamdan eksik etmediğim salata yoğurt turşularım baharatlarımdır.zeytin yağlı olarak portakallı kereviz ,barbunya ve soğuk enginarlı pilav yapabilirim.yarın misafirim gelcek olsa: kremalı brokoli yada sebze çorbası ,mantarlı kremalı bonfile ,haşlama pilav(kavrulmadan hem hafif hem daha leziz oluyor)patetes püresi zeytin yağlı barbunya yada portakallı kereviz .son zamanlardaki favori menüm. tatlıda hafif olmalı fırında sütlaç ,tramisu ,çikolatalı sufle yada chessecake olabilir.

Son düzenleyen: Moderatör:
kızlar bu konum eski ama ramazanın gelmesiyle konuyu yeniden gündeme taşımak istedim.iftara davet edeceğimiz misafirlerimize neler yapalım?yorumlarınızı bekliyorumopuyorumnanaktan

X