Misafirime Ne Hazırlasam?

atalay-uxgxur

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
26 Nisan 2008
129
0
49
çarşamba günü hem günüm var.hemde kuran okutacagım. tavuklu pilav patatesli börek tatlı ve birde meze gibi bişi daha yapmak istiyorum. arkadaşlar akıl verin ne yapayım sice. ayran olacagı için yogurtlu bir meze olmaz. başka ne yapsam fisfisfis

böreği peynirli ya da kıymalı olarak değiştirip yanına patetes salatası yapabilirsin... yeşilliklerini geceden yıkarsın kolay olur yerimseniben ....kolay gelsin ... Allahım okumanı ve dileğini şimdiden kabul etsin inşallah :Saruboceq: ...a.s.

böreği peynirli ya da kıymalı olarak değiştirip yanına patetes salatası yapabilirsin... yeşilliklerini geceden yıkarsın kolay olur yerimseniben ....kolay gelsin ... Allahım okumanı ve dileğini şimdiden kabul etsin inşallah :Saruboceq: ...a.s.

Ayni tabakta soyle kucuk kaselerde yesillik salatasida koyabilirsin ama Arkadasin fikri gayet guzel.Boregi bol maydanozlu peynirli yap.Salata olarakta patates salatasi yap.Pilavin ve ayranin oldugu menuye salata yakistirmak zor.Bu arada Allah kabul etsin.

arkadaşlar ben sık misafir ağırlarım o yüzden size menü önerileri sunmak istiyorum eğer 5 çayı misafirleriniz gelecekse
-poğaça(kesinlikle)
-börek(yufkayla olabilir)
-kısır(en haififdir)
-patates salatası
yoğurtlu havuç salatası
kek
çikolata soslu yalancı ekler

akşam misafiri için
mercimek çorbası(çorba şart)
zeytinyağlı fasülye ya da zeytinyağlı kabak
dalyan köfte
islim kebabı
çoban salatası
özbek pilavı
haydari

ikinci menü
tarhana çorbası
mercimekli bulgur pilavı
fasülye pilaki
kadınbudu ya da kuru köfte
schnitzel ya da teflon tavada fileto tavuk
yoğurtlu kabak salatası
tatlı olarak
ağlayan pasta

üçüncü menü
ezogelin çorbası
şehriyeli pirinç pilavı
kuşbaşı sote(düdüdklüde çok güzel oluyorrr))
cacık
fırın poşetinde sebzeli tavuk
zeytinyağlı havuç
tatlı olarak:revani

beş çayı menüsü
tiramisu
tava böreği
brokoli salatası
teflonda tavuk ve patates(su katmadan pişiriliyor)
sarma
patatesli börek
kabak,patates,patlıcan kızartması

arkadaşlar benimde yarın perşenbe günün misafirim var dolma, börek yanınada şekerli şey bulamadım nelur banada yardım

X