Misafir daveti

Olric46

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
31 Temmuz 2018
7
6
30
Selamünaleyküm arkadaşlar haftasonu misafirim gelecek. Eşimin ailesi ama ben ne yemek yapsam diye şimdiden kararsız kaldım. Etli pilav, mücver, lahana sarma, mantı çorbası(yüksük diyede bilinir), içli köfte bunlar nasıl kombinasyon olarak uyumlu yemekler mi? Misafirlerim biraz geleneksel yapıya sahip olduğu için yöresel yemekler yapmak istiyorum. Bana menü önerebilir misiniz lütfen on beş yirmi kişilik bir menü şimdiden teşekkür ederim

Selamünaleyküm arkadaşlar haftasonu misafirim gelecek. Eşimin ailesi ama ben ne yemek yapsam diye şimdiden kararsız kaldım. Etli pilav, mücver, lahana sarma, mantı çorbası(yüksük diyede bilinir), içli köfte bunlar nasıl kombinasyon olarak uyumlu yemekler mi? Misafirlerim biraz geleneksel yapıya sahip olduğu için yöresel yemekler yapmak istiyorum. Bana menü önerebilir misiniz lütfen on beş yirmi kişilik bir menü şimdiden teşekkür ederim
Seçtiğiniz yemekler gayet güzel ama uyumsuz olmuş bence hemde cok yorar sizi 15 kişiye içli köfte yüksük çorbasi falan yapmak şu şekilde değiştirebilirsiniz menüyü fikir tabi benimkisi; Yüksük çorbası kuru patlcan biber dolmasi yaprak sarmada olabilir yanına tepsi kebabı pilav salata. Bence mücver lahana sarmasi ve içli köfte çok ağır olur

Aslında lahana sarmam buzlukta var diye menüye ekledim ama uyumsuz oldu haklısınız tabi ki fikirleriniz benim için önemli ben yeni evliyim davet yemekleri daha önce çok yapmadım aklınıza böyle başka menüler gelirse benimle paylaşırsanız sevinirim cumartesiye kadar vaktim vaar

Yardımcı olabildiysem ne mutlu bana kendinizi çok yormayinn madem varmış buzlukta lahanayi yaparsınız ama mücveri her halükârda çıkarın ağır olur kızartma olduğundan diğer yemeklerinizde gayet iyi çünkü :)

15 20 kisiye icli kofte yapmak istediginizden emin misiniz? Biz 3 kisiyiz oglumu da sayarsak. Bize yapmak bile zor geliyor. Bence biraz daha kolay yemekler secin.

X