Aile Planlaması Minipil ve adet düzensizliği

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.

Alweer

Guru
Kayıtlı Üye
7 Eylül 2012
1.378
698
merhaba,
3 ay önce doğum yaptım geçen hafta ilk adetimi gördüm ve emzirdiğim için aile hekiminden minipil reçete ettirdim.Geçen cuma Cerazetteye başladım, fakat bugün kanamam var.Kullananlar bu ara kanamalar ne sıklıkta olacak acaba ?Ben adet olmaktan nefret ediyorum ve ara kanama istemiyorum bu yüzden Mirena taktırmadım.Normal adetimde yoğun ve uzun sürüyor.

Emzırırken korunmak ekstra zor kimse de yorum yazmamış , konuyu yukarı taşıyayım tekrar bana faydası olur , bende minipill kullanmayı düşünüyorum,kullananlar yorum yapar belki ...

Ilk ay iki kez adet gordum .Yukarda ara kanama demisim ama bildigin adetti kirmizi renkte.Sonrasinda hic kanama yasamadim, tabi yogun emziriyordum.Aralikta vajinal bir ameliyat gecirdim 2 ay gibi bir sure iliski zaten yasak oldugu icin minipili biraktim.Bu ay tekrar baslayacagim, doktorum spiral tsktitlrmazsam minipil oneriyor emzirme bitene kadar.

Teşekkür ederim,

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…