Minimalist Yaşama Geçiş - realgar'ın Kişisel Gelişim Günlüğü

Realgar,

Çık şu siteden, yaz şu salak raporu!

-Kendi kendine konuşmalar. vol 1

K_G konunu bende takipteyim. Mutfak konusunda tüketeceğimiz kadar alış veriş yapıyorum ama hayatımın diğer alanlarında kargaşa var konunu okudukça faydalı bilgiler öğreneceğimi düşünüyorum.

Hoşgeldiniz.:) Birbirimize faydalı oluruz inşallah. :)

ben hep öle yaşıyorum

:) Öyle derken, sanırım hep minimalist yaşıyorsunuz. E iyi o zaman. Tebrikler.

Hoşgeldiniz.:) Birbirimize faydalı oluruz inşallah. :)

:) Öyle derken, sanırım hep minimalist yaşıyorsunuz. E iyi o zaman. Tebrikler.
çok eleştiriliyordum,ama şimdi tebrik ediliyorum,helal olsun sana,keşke senın gıbı olsak dıyorlar,sloganım eşyaya hızmet edemem,kımse kusura bakmasın,paramın bekçisi olamam,para benı yok etmemeli,öle ınsanlar varkı paraları onları yok etmiş,erken yatıyorum,çok eleştiri,erkek kalkıyorum,yıne eleştiri,sporsuz olurum,derdın ne,evımızde odamda çok az eşya,koltukda yoktuda,ailem aldı zorlaaaaaaaa,anında verırım bır dk tutmam fazlasını,duvarlarım bıle bomboş,hep sağlık beslenırım,ben özgürüm yanı,bağımlılıklarım yok şükür,arıza derecseınde herşeyi anında yerıne koyma alışkanlığım,bu işyerımde acaip sorun oluyor,patron arkamı dönüyorum,evrak yok dıyor :)

Bence eleştirilecek bir taraf yok. En doğrusunu yapıyorsunuz. Eşya yok, kafa rahat. :)

Yorumları tek tek okumadım ama bu konu sanırım tam bana göre

Bende az eşya, az insan ve çok huzurdan yanayım. Bazen anneme evlenirken az eşya alacağımı, fazla olarak hiçbir şey istemediğimi, hatta düğün merasimindeki çoğu şeyin sırf insanları eğlendirme amaçlı olduğunu, gereksiz şeyleri yapmak istemediğimi söyleyince "sen bu gidişle düğünde yaptırmayacaksın" diye çıkışır bana

Aslan burcu kadınıyım ve burcumun çoğu özelliğini taşımaktayım. Planlı, programlı yaşamadan rahat edemiyorum. Bu durum bazen beni rahatsız etsede genel olarak memnunum.

Konuyu takip ediyorum, bende yazacağım.

:))

Hoşgeldiniz..

Planlı, programlı yaşamak çok güzel bence. Her şeye vakit bulabiliyorsunuzdur.

harika

ben de başlığı sessiz sedasız takip ediyorum:)
annemin bir servet ve emek dökerek hazırladığı çeyizi kullandığım bir iki parça dışında geri vereceğim,annem de bu duruma sevindi açıkçası :)) ben örtü sevmem,ev de 3 yerde var sadece,mutfak duvarımda saat, salonumda sade bir aksesuar var,bunun dışında hiçbir şey yok
bunun dısında eve gelenle,evin çok huzurlu olduğunu söylüyorlar,bence az eşyadan kaynaklanıyor
şimdi tekrardan kışa geçerken yaz giysilerinin temizliğini yapacağım,1 yaz boyunca giyilmeyen kıyafet bir daha giyilmeyecek demektir..ve ayakkabı ve cantalarıma da hiçç istemesem de el atacağım,hiç kullanmadığım halde bir sürü var,ve bir zaman sonra eskidiklerinde baskasına da veremem,eskimeden vermem lazım
bu ara evin sürekli toplu olması için çok dikkatiyim
sadelik,düzgün aksesuarsız ev huzur veriyor
yine de daha cokk yolum var
bir de 10 ekim yani dün şekeri bıraktım,inşallah böyle gider

Şekeri tuzu bırakalı onbeş yıldan fazla,ve eskımeden vermelısn,haklısın,ben vwrince gıyılınce çok mutlu oluyorum,paylaş,paylaşki huZur olsun,aksesuarsı duz desenler huZur demek,arkadaşımın kocası völe bır adam,ama arkadaş ıncıl cıncıl,hep kabga evde,adam ayağına takılanı fırlatıp atıyor,sehpanın ustıne bişey koycak yer yok,ama arkadaşım vazgeçmiyor,annemde böle yapamay çalışıyor,ama bırakmıyorum,arkadşaın eşi en son balkonu fırlatmış atmiş,afam oturacak yer yok,yapmayın,sadelık,dıngınlık,gozun yorulmaması lazım,desenli kıyafwtım nerdeyse yok yanı o derece,yolun başında değilsin,emın ol bundan huZursuz olman bıle çok güzel

Şekeri bırakmak büyük bir adım bence. Çayda şeker, gerçekten bir bağımlılık.

Eviniz gerçekten çok hoş, anlattığınıza göre. :)

-----------11 Ekim 2015 Pazar-----------

Günlük,

Bazı anlar gelir, "Vay be büyümüşüm!" dersin ya... Heh işte, insan büyüdüğünü anlıyor da sayılar devreye girince kafasına dank ediyor.

Yaş birer sayı artıyor, düşünceler değişiyor da... "Verimli yaşıyor muyum?" sorusunda "Evet." cevabı alamıyorum kendimden. 5 sene önce de alamıyordum, hala alamıyorum.

Bedenine ve zamanına gerekli tasarrufu ve özeni göstermeyen, iyi yaşıyor mudur ki?

Ben buraya bu günlüğü açtım. Bir umuttu. Güzeldi. Güzel başladım.
Okul başlayınca hepsini çöpe attım.
Burada bir konu açtım. Sabah kalkıp okula gidememekle ilgili. Tavsiye almak için.
Evet, hala sabah kalkıp okula gidemiyorum. 4 hafta oldu, hala hiç girmediğim dersler var.

Bu dönem okulu uzatacağımı biliyorum.

Umutsuzluğa düştüm.

Kaç gündür buraya yazmayışımın sebebi bu tökezleme.

Hala işimi son güne bırakıyorum. Hatta ne son günü? Son günü de geçiriyorum.

Kendime çok kızgınım.

Kızmak neye yarıyor onu da bilmiyorum.

"Kalk silkelen" diyorum kendime. Silkelendikten sonra, tekrar oturunca bir işe yaramıyor.

Şu andan sonra bu dönemi toparlamak hiç kolay olmayacak.

İşimi zora sokuyorum. Zora soktuktan sonra bunalıma girip, hiç bir şey yapmıyorum.
Geçen sene de böyle yaptım.

Sonumu biliyorum.

Kızgınım.

Mesele sadece, dersler falan değil. Mesele, verimli yaşama denemesinden "yine" başarısız olmak.

Başarısızlığı hemen kabul etmeyeceğim. Ama canım çok sıkkın.

Şu ana kadar yazdığım en karmaşık yazı da bu olsa gerek.

Neyse.

"You can get it if you really want.
But you must try, try and try"

Cnm sabah kalkmak konusunda tavsiye istersen
Erken yatmazsan erken kalkamazsin, bu bir
Ikincisi aksam 18den sonra bir şey yeme, tok yatarsan yine kalkamazsin
3.su iki çalar saatin olsun biri yanıbaşında 30 dik önceye ayarlanmış, zaten onu hemen kapatırsın, biri de kalkacağın saate kurulu uzağa konulmuş bir saat
Ve bir de tabii uyanmayı gerçekten istemelisin
Erken kalkmayı sevmelisin
Bence sevgi burada kilit kelime
Bir cok insan sabah namazına kalkmaya zorlanır mesela ama bu tavsiyelerle saat 5 de 6 da rahatça uyanabilir insan
Bu arada uykuyla cok oynanmamalı
7 saat uyku idealdir
Mesela 6 da kalkacaksan aksam 22-23 arası mutlaka uyuyacaksin

Reactions: K_G

Benim meselem, sürekli ertelemek.
Yataktan kalkmayı erteliyorum.
Kalkarsam evden çıkmayı.
Bir sebep buluyorum yani.
Motivasyonum düşük.
Bakalım.. Yeni bir hafta... İnşallah, güzel bir hafta olacak.

Tavsiye için teşekkür ederim :)

Bir de kendine cok yüklenmemelisin
Hayatta her şeyin ortasını tutturmalıyiz, mükemmel olmasina gerek yok
Hiçbir şey senden Kıymetli degil
Bu arada okb Hastalığı'n varsa kadınlar klubü ya da bu tarz şeylerin sana iyi gelip gelmeyeceğini psikiyatristinle konuşursan Senin için daha iyi olur
Cok Müdahaleci gibi olduysam, özür dilerim,sadece düşündüklerimi paylaşmak istedim

Reactions: K_G
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…