Mimar- Gazeteci Aydın Boysan'ı kaybettik

Mune

Nirvana
Yönetici
Super Moderator
12 Temmuz 2006
55.154
210.650
52
IMG_1741.JPG

Mimar ve gazeteci Aydın Boysan organ yetmezliği sonucu bugün Ulus'taki evinde 97 yaşında yaşamını yitirdi.

Aydın Boysan'ın arkadaşı yapımcı Arif Keskiner şu açıklamalarda bulundu:

Biz de haberini burada aldık. Cuma yemekleri yerdik. Aydın ağabey gibi güzel bir insanı kaybetmek hepimiz için acı. Aydın ağabey sofrada, sohbetinde her şeyin tatında güzel bir insandı. "Oğlum Arif kaç yaşındasın" derdi, Ben de "80'e geliyoruz" derdim. "Aman oğlum gençliğinin kıymetini bil" derdi.

http://www.cumhuriyet.com.tr/m/haber/turkiye/899171/Mimar-_Gazeteci_Aydin_Boysan_i_kaybettik.html

Aydın Boysan'ı televizyondan bile olsa tanıma imkanınız oldu mu bilmem ama ben rahmetli Tarık Minkari ve Aydın Boysan'ın birlikte katıldığı tv programlarına bayılırdım, esprili, ufku açık, kültürlü, beyefendi kişilikleriyle hem Aydın dedeyi hem Tarık beyi çok severim, Aydın dede diyorum çünkü o kadar sıcak bir adamdı ki o konuşurken yanaklarını sıkıp tontonum demek gelirdi içinizden.

Allah gani gani rahmet etsin Aydın dede, bu vesileyle 2010 yılında kaybettiğimiz Prof. Tarık Minkari'yi de rahmetle anıyorum, Tarık hoca öldüğünde Aydın dede şöyle demişti: Benden beş yaş daha gençti, mahcubum, 'Niye sen erken gittin?' diye öbür dünyada bunun hesabını soracağım ama...

Kavuştunuz artık Aydın Boysan, hesabı sorarsınız artık :)

Nurlar içinde uyuyun güzel insanlar.

Allah rahmet eylesin,mekanı cennet olsun,sevenlerine ve yakınlarına sabırlar diliyorum.

Aydın Boysan'ı televizyondan bile olsa tanıma imkanınız oldu mu bilmem ama ben rahmetli Tarık Minkari ve Aydın Boysan'ın birlikte katıldığı tv programlarına bayılırdım, esprili, ufku açık, kültürlü, beyefendi kişilikleriyle hem Aydın dedeyi hem Tarık beyi çok severim, Aydın dede diyorum çünkü o kadar sıcak bir adamdı ki o konuşurken yanaklarını sıkıp tontonum demek gelirdi içinizden.

Allah gani gani rahmet etsin Aydın dede, bu vesileyle 2010 yılında kaybettiğimiz Prof. Tarık Minkari'yi de rahmetle anıyorum, Tarık hoca öldüğünde Aydın dede şöyle demişti: Benden beş yaş daha gençti, mahcubum, 'Niye sen erken gittin?' diye öbür dünyada bunun hesabını soracağım ama...

Kavuştunuz artık Aydın Boysan, hesabı sorarsınız artık :)

Nurlar içinde uyuyun güzel insanlar.

Mune Mune :KK16: :KK74:

+

cy.jpg

+ +

Son düzenleme:
Teşekkür ederim Aysar_ Aysar_ zevkle seyrettim videoları, Aydın dedeye gani gani rahmet diliyorum.

X