Migde yanmasi :( lütfen yardimm..

SuLtan42

Uykucuuu
Kayıtlı Üye
6 Ekim 2007
4.493
6
36
Arkadaslar ya benim kac gündür asiri migdem yaniyo. böle eksimsi bi tad oluyor. annem süt ic diyip duruyor, ama onuda canim istemiyor artik:çok üzgünüm:. ayrica hic su icmeyen bi insanim, ondanda olabilirmi.. :sm_confused:? Bilenler lütfen yardim etsin. neyden kaynaklaniyor merak ediyorum?? Ayrica doktorada gitmek istemiyorum, gecer diyom ama gecmiyoda, araliklarla gelip gidiyor..

Geçmiş olsun canım.
Nedense hep mide ağrıları için süt öneririr büyüklerimiz ama doktorlar bunu kesinlikle tavsiye etmiyor.Şikayetlerine bakılırsa gastrit var gibi.Çok stresli olmanızdan kaynaklanıyor olabilir.Bu tip şeyler için dr.un vereceği ilaçlar sizi çooook rahatlatacaktır.Dr.a gidin derim.

ama doktora git mutlaka sonradn reflüye falan çevirebilir gastiritede daha zor bir tedavi gerektirebilir

prof. ibrahim saraçoğlu'nun bu konudaki tavsiyesi gerçekten işe yarıyor :

SADECE 2 YUDUM SOĞUK SÜTa.s 1 DEĞİL,3 DEĞİL MUTLAKA 2 YUDUM

mideniz her yandığında 2 yudum süt içiyorsunuz,birkaç tekrardan sonra geçiyor...geçmiş olsuna.s.

Coook tesekkür ederim arkadaslar, gercekten denicem o 2 yudum süt tavsiyesini, düzelmesse doktora gidicem artik :çok üzgünüm:

Arkadaslar ya benim kac gündür asiri migdem yaniyo. böle eksimsi bi tad oluyor. annem süt ic diyip duruyor, ama onuda canim istemiyor artik:çok üzgünüm:. ayrica hic su icmeyen bi insanim, ondanda olabilirmi.. :sm_confused:? Bilenler lütfen yardim etsin. neyden kaynaklaniyor merak ediyorum?? Ayrica doktorada gitmek istemiyorum, gecer diyom ama gecmiyoda, araliklarla gelip gidiyor..

canım çok geçmiş olsun ben çok fazla mide sorunu yaşayan biriyim.annenin sütü önermesi şundandır soğuk süt mide yanmasına iyi gelir.benim doktorum liste halinde vermişti uygulamam gerekenleri.
miden yandığında yarım çay bardağı fazlası değil soğuk süt iç.
bol bol sıvı tüket.
gazlı içecekler içme.
gazlı gıdalar çok fazla tüketme.zeytin çok yeme çünkü mideyi çok yakar.
yemek yedikten sonra hemen hareket etme sırtını yaslayarak koltuğa ayaklarını uzatarak 15 dk dinlen.
acı tüketme.yağlı şeyler yeme.
kesinlikle midenide aç bırakma çok yemek yemektense 6-7 öğün az az ye.
bunların uygularsan biraz olsun diner acın ve alışkanlık haline getirirsen geçer.
ben sürekli mide problemi yaşıyorum daha 3 hafta önce endoskopiye girdim.bu konuda neredeyse doktor kadar uzman oldum sayılır yıllardır çekiyorum mide ağrısını :-)

Slm canim galiba sadece midende sorun olmayabilir. Bogazina kadar eksi birsey geliyorsa Dr mutlaka git demek safra kesesinde sorun olabilir. Bizim yazdiklarimiz tavsiyedir en dogrusu dr gitmelisin.Herseyin baslangicinda tedavi etmek kolaydir. gecmis olsun

reflü, ülser veya gastrit olabilir bunları anlamak
için bir dahiliye uzmanına gitmelisin a.s.

X