Mide yanması yaşayan varmı :(

Strawberry_83

Guru
Kayıtlı Üye
21 Nisan 2008
5.352
1.396
slm arkadaşlar 11 haftalık hamileyim ve midem yanmaya başladı yediklerim ağzıma geliyo ve beni çok rahatsız ediyor bütün gün sürüyor çare bulan ve yaşayanlar varmı?

slm arkadaşlar 11 haftalık hamileyim ve midem yanmaya başladı yediklerim ağzıma geliyo ve beni çok rahatsız ediyor bütün gün sürüyor çare bulan ve yaşayanlar varmı?

canım o sorun bende de var.miğde yanması başladı ama bulantılarım azaldı allahtan.ben miğdem yanında bir tane rennie atıorum agzıma çok iyi geliyor.tavsiye ederim.bu arada doktoruma sordum bir sakıncası yokmuş Şeniz

ilk başlarda mide bulantısı ile birlikte acayip bi yanma hissediyordum bende ama artık bulantıda yanmada gecti biraz yediklerime dikkat ettim acaba etkisi oluyor mu diye mesela susamlı yiyecekler özellikle simit ben cok yerdim ve yanmaya onun büyük etkisi oldugunu anladım dr da aynı şeyi söyledi susamlı yiyeceklerden uzak duruyorum artık ve birde baharatlı şeylerden ne kadar sevsemde artık yemiyorum şimdi gayet iyiyim hamişler

canım o sorun bende de var.miğde yanması başladı ama bulantılarım azaldı allahtan.ben miğdem yanında bir tane rennie atıorum agzıma çok iyi geliyor.tavsiye ederim.bu arada doktoruma sordum bir sakıncası yokmuş Şeniz

canımcım bu arada bi kızın olacakmış tebrik ederim seni allah saglıklı bi bebiş verir inşallah
:emir_bebek:

ilk başlarda mide bulantısı ile birlikte acayip bi yanma hissediyordum bende ama artık bulantıda yanmada gecti biraz yediklerime dikkat ettim acaba etkisi oluyor mu diye mesela susamlı yiyecekler özellikle simit ben cok yerdim ve yanmaya onun büyük etkisi oldugunu anladım dr da aynı şeyi söyledi susamlı yiyeceklerden uzak duruyorum artık ve birde baharatlı şeylerden ne kadar sevsemde artık yemiyorum şimdi gayet iyiyim hamişler

saol canım benim umarım seninkide kzı olur sırnaşık şey bu arada kesinlikle söylediklerine katılıyorum.susamlı yiyecekler acaip bir yanma yapıyor.bende artık simiti hayatımdan çıkarttım canım.sedacım seninde dikkat etmen lazım.mayalı bişi yemiceksin falan.dikkat et canım a.s.

yanma olsa keşke ahh ahh yanma kusma ne zaman geçicek midende hiç bişey durmuyo :KK43: midem acıyo artık çok yaramaz olcak sanırım bu çocuk :KK43:

bende de aynı sıkıntı var kızlar bir başka sitede okumuştum 10. ve 11. haftanın özellikleri arasında mide yanması ve ekşimesi yazıyordu
yani hepimiz için normal bir durum
ama çok zor ne yesek midemize yaranamıyoz demi kızlar

kızlar valla bende çekiyorum miğde yanmasını ama bana rennie çok iyi geliyor kesinlikle tavsiye ederim.doktorunuza da sorabilirsiniz bir sakıncası yok bebişimiz için.boşuna çekmeyin derim ben size.benim bir de miğdem agrıyor.o daha kötü ülser var bende.ona hiç çözüm yok :çok üzgünüm:

mide yanması için ben de rennie kullanıyorum ve kesinlikle işe yarıyor. Dediğiniz gibi en önemlisi ise yiyeceklere dikkat etmek. İlk zamanlarda ben de ne zaman simit yesem midemin yandığını fark ettim o günden beri simit yemiyorum. Bunun haricinde portakal, greyfurt gibi asitli meyveler de mide yanması yapıyor.

ay ben salak gibi her sabah simit yiyom bide yhaaaa :KK43:(( o yüzdenmiş demek peki bulantı için bi fikri olan warmı günde en az 6 kez çıkarıyorumda sölemesi yayıp

ay ben salak gibi her sabah simit yiyom bide yhaaaa :KK43:(( o yüzdenmiş demek peki bulantı için bi fikri olan warmı günde en az 6 kez çıkarıyorumda sölemesi yayıp

evet simit cok yakar daha dogrusu üstündeki susamlar.ama maya da dokunuyor.bende rennie kullanıyorum herkese de tavsiye ederim. bulantı için ise bildiğim fazla bişi yok tuzlu yiyin diyorlar bide leblebi geçiriyormuş herlade.ama ben hiçbirini yapmadım.allahıma şükürler olsun ki geçti bulantılarım.bazen sabahları oluyor o da aklıma gelince aa bu sabah miğdem bulanmadı diyorum sonra kendimi lavaboda buluyorum sırnaşık şey benimki artık kesinlikle psikolojik :1rolleyes: umarım seninkide geçer en kısa zamanda :nazar:a.s.

benımde mıde yanmam basladı gercı bolye kaynıyor gıbı oluyor ama benım mıde bulnatımı hıcbırsey gecırmedı kızlar cok sukur dort gundur hıc bulantım yok

Bu konuda tecrübeli değilim ama bildiklerimi söyleyeyim..Sabahları kalkınca bir elma yerseniz ve de yemeklerinizi de sık ve de az yerseniz ve de bıol bol su içerseniz mideniz büyük ölçüde rahatlayacaktır..Nacize fikrimi sundum allah hayırlı evlatlar versin inşallah..

X