Mide sisliği ve ülser

Sumru61

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
1 Mayıs 2020
8
3
2 aydır geçmeyen mide sisliğim var, önceden de olurdu ama en fazla 2 gün sonra mkrmqlw dönerdim. Annem mide rahatsızı, masallah diyeyim benim kadar sikayeti yok. 12 kere endoskopi oldu. Bende 3 hafta evvel siskinliğe tahammül edemeyip hortum attırdım. Orta siddette eroziv gastrt, millimetrik ülser ve reflü çıktı. 2 kutu Pulcet, ve bir kutu famodin verdi ekstra olarak da, 4 kutu reni şurup. 1 ay sonra kontrol dedi. Fakat bu ilaçları ben bir faydasını göremiyorum. Açken de sisiyorum, tokken de. Biri akıl verebilir mi lütfen.

düzenli kullanıyor musunuz ilaclari? bir ay sabredin kontrole gittiginizde duruma bakar ona göre hareket eder doktorunuz

düzenli kullanıyor musunuz ilaclari? bir ay sabredin kontrole gittiginizde duruma bakar ona göre hareket eder doktorunuz
Elbette ki düzenli kullanıyorum ilaç konusunda çok dakik insanım, pulcet i sabah akşam aç karnına dedi, famodin akşam tok karnına 1 adet. Henüz bitmedi ilaçlarım. Fakat kullanıyorken bile bu ani sişmeler ruh halimi çok bozuyor.

Geçmiş olsun benimde gastrit ve reflü var dayanamayıp endoskopi oldum 6 ay falan ilaç kullandım . Sende yeni başlamışsın ilaca biraz kullan faydasını görürsün. Sana iyi gelmeyen şeyleri bilirsin onları yeme kahve çok içme. Ben çok sevdiğim şeylerden hep vazgeçtim 😕

Geçmiş olsun benimde gastrit ve reflü var dayanamayıp endoskopi oldum 6 ay falan ilaç kullandım . Sende yeni başlamışsın ilaca biraz kullan faydasını görürsün. Sana iyi gelmeyen şeyleri bilirsin onları yeme kahve çok içme. Ben çok sevdiğim şeylerden hep vazgeçtim 😕
Pul biber, ve acı turşuyu avuç avuç yerdim onları katiyen yasakladı. Zaten pulcet acayip tok tutuyor beni 3.5 kilo verdim 3 hafta da, zaten diyete başlamıştım isabet oldu. Kahve benim İcin her şeydi.. Oda yok artık. kendimi terk edilmiş gibi hissediyorum.. Yeter ki fayda etsinde ben de 6 ay kullanmaya razıyım.. Anacığım da bir çok şeyden mahrum ama düzenli ve kaliteli besleniyor. İnsallah çok daha iyi oluruz hep birlikte.. En kötü ihtimal ilaç değişikliği olabilir, birde merak ettiğim şey benden neden parça almadı doktor? Cünkü ülserin en belirli nedeni h.plory mikrobu.. Hatta 2 sene önce set kullandım ben, helipak. ilaçı içtiğim gün midem normale dönmüştü.. Şuan o ilaç piyasada yok muş.

Pul biber, ve acı turşuyu avuç avuç yerdim onları katiyen yasakladı. Zaten pulcet acayip tok tutuyor beni 3.5 kilo verdim 3 hafta da, zaten diyete başlamıştım isabet oldu. Kahve benim İcin her şeydi.. Oda yok artık. kendimi terk edilmiş gibi hissediyorum.. Yeter ki fayda etsinde ben de 6 ay kullanmaya razıyım.. Anacığım da bir çok şeyden mahrum ama düzenli ve kaliteli besleniyor. İnsallah çok daha iyi oluruz hep birlikte.. En kötü ihtimal ilaç değişikliği olabilir, birde merak ettiğim şey benden neden parça almadı doktor? Cünkü ülserin en belirli nedeni h.plory mikrobu.. Hatta 2 sene önce set kullandım ben, helipak. ilaçı içtiğim gün midem normale dönmüştü.. Şuan o ilaç piyasada yok muş.
Evet ülser varsa parça alması gerekiyodu çünkü abimde de ülser var parça alındı temiz çıktı şükür. Allah sizede şifa versin mide rahatsızlığı çok zor gerçekten. Stres de beni çok etkiler direk mideme vurur. İlaçları kullanın bakalım kontrole gittiğinizde doktor ne dicek.

Bende 3 senedir çektim mide rahatsızlığından hiç bir ilaç fayda etmedi asla. Kudret narı Önerdiler onu denedim 2 ayda hiç bir sıkıntım kalmadı ben yemek bile yiyemiyodum şişlikten aç olduğum halde davul gibi şişiyordum o bana çok iyi geldi bi araştır istersen

Bende 3 senedir çektim mide rahatsızlığından hiç bir ilaç fayda etmedi asla. Kudret narı Önerdiler onu denedim 2 ayda hiç bir sıkıntım kalmadı ben yemek bile yiyemiyodum şişlikten aç olduğum halde davul gibi şişiyordum o bana çok iyi geldi bi araştır istersen
Duydum onu, orijinalini nereden temin edebilirim? Çok gecmiş olsun.

Evet ülser varsa parça alması gerekiyodu çünkü abimde de ülser var parça alındı temiz çıktı şükür. Allah sizede şifa versin mide rahatsızlığı çok zor gerçekten. Stres de beni çok etkiler direk mideme vurur. İlaçları kullanın bakalım kontrole gittiğinizde doktor ne dicek.
Bencede gerekiyordu, ama bende ki ülser parça alınacak büyüklükte değildi çok ufaktı. Ama benim mantığım buna rağmen parça alınması yönündeydi. Ne ancak alınan parçada mikrop olup olmadığı ortaya çıkacaktı. Pulcet famodin bunlar sadece koruyucu mideyi tedavi etmiyor ki. Birde şöyle düşünüyorum, özel bir hastane, hastaya her türlü masrafı yaptırmak varken, neden parça almasin? Demek ki gerek görmedi. Dalında hakikaten iyi olan bir doktor diyorlardı. Nasip olursa ilaçlar biter bitmez gideceğim.

Ben bulunduğum şehirde senede bir gelen biri vardı ondan alıyodum ama İnstagramda var satan orjinal olarak bide zeytinyağlısını alırsan daha iyi
Trendyol da sürekli takip ettiğim bir marka var, orijinal ürün satan, arioğlu marka. Sokağa çıkma yasağı bitsin pazartesi günü sipariş için vereceğim, çok mersi.

Evde varmışşşş :)))) hemde iki kavanoz, annem memlekete tatile gitmişti oradan getirmiş. Rabbimden başka bir şey istesem olacaktı demek. Fakat çok fena tadı yutarken ielşksen şekile giriyorum... Şifa olur insallah :)

X