Merhabalar kızlar pkos olup duphastonkullanan varmı?

zubeyde41

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
20 Ağustos 2024
4
1
24
Merhabalar kızlar 8 yıla yakın pkos var duzenlı adet olamıyorum ilaç kullanmadan doktorlar hep dogum kontrol hapı verip yolluyor 1.5 yıldır evliyim 25 yaşıma giricem çocuk istiyorum doktora gittim umutsuz vaka gibi tedavisiz cocuk olmaz dedi olmazları olduran Allah var. Adetlerim düzensi oldugu için duphaston ve nates pikofol verdi 26 agustosta başla sbah aksam 10,gun kullan adetinin 3. Yada 5. Günü gel dedi. Bu ilacı kullanıp bırakınxa adet düzene oturuyormu ? Pkos olup bunu kuşlanıp hamile kalan varmı ? Nasıl bir yol izlediniz? Lütfen yardım ben çok etkilenmedim ama eşim ister istemez üzüldü😔 siz neler yaşadınız bu sureçte

Bu ilacı bebek olursa tutsun yoksa adet söktürsün şeklinde veriyorlar genelde ilaç bittikten bir hafta sonra da regli başlıyor .3. Günü büyük ihtimalle hormon testi isteyecekler sizden bence 5. Güne bırakmayın 2 ya da 3. Günü gidin.ultrasonla yumurtalıklarınıza da bakıp duruma göre daha önce kan testi vs verdiyseniz belki yumurta büyütücü ilaç tedavisine başlarlar .üzülecek bir durum yok ben dahil çoğu kadın bu durumları yaşıyor .bu bir süreç .daha başındasınız biraz güçlü ve kararlı olun.

Ben 8 yıla yakın zaten pkos oldugum için az cok biliyordum böyle olacağını tıp artık cok ilerledi eşim üzüldü doktor öyle şeyler söyleyince insanon morali bozulunca ister istemez heveside kırılıyor hormon testınde bi kac bişeye baktı ama adetli degildim tabi adetli olunca net sonuclar ortaya cıkıyormus ya

Doktorun tedavi olmanı önermişken devam et bence ben de 25 yaşındayım pcosluyum 1 yıldır evliyim her gittiğim doktor bekle yaşın genç diyor. Tedavi dediği ilk etap ilaçla yumurta büyütme zaten kolay bir süreç inşallah hamile kalırsın.

Doktorun tedavi olmanı önermişken devam et bence ben de 25 yaşındayım pcosluyum 1 yıldır evliyim her gittiğim doktor bekle yaşın genç diyor. Tedavi dediği ilk etap ilaçla yumurta büyütme zaten kolay bir süreç inşallah hamile kalırsın.
Anladm hayırlısı bakalım çok ta beklemek iyi degil dediler

Anladm hayırlısı bakalım çok ta beklemek iyi degil dediler
Evet beklemek iyi değil çünkü bu tamamen belirsiz bir süreç öncelikle eşinde sorun olup olmadığını bilmek de önemli, tedaviye başlansa bile garanti değil ilk ay klomenle hamile kalan da var 5 10 yıl uğraşıp aşılama tüp bebek tutmayan da var pcosta tamamen nasip tabi tedaviye başlamış olmak bile bir umut bence. Hakkınızda hayırlısı en kısa zamanda en güzel şekilde olsun.

Rahim filmi isterlermi diye de cok korkuyorum cok can acıtıyormus heralde bide anesteziyle yapan yerler varmış doktor eşimede dedi ama eşim pek oralı olmuyor çocuk o istiyor diye gittik zaten sperm testi için birgun gün aldık gitmek istemedi gtmedik şimdi doktor dedi pek gitmek de istemiyor banada dedi ya tedavisiz cocuk olmaz diye onun bahanesi o erkekleri doktora bu konu uzerine doktora getirmek neden zor ya. Bende skntı cıksada cıkmasada tedavsiz olmaz dedi zaten diyor

X