Merhaba yorumlarınızı bekliyorum... Şimdiden teşekkür ederim

mystery3406

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
3 Aralık 2008
4
0
Merhabalar...Siteyi uzun zamandır dısardan takip ediyordum ama dün üye olmaya karar verdim çünkü bir sorunum varve inanıyorum birileri bana akıl vericektir.Ben üniversitede ikinci sınıfta okuyorum 3.5 yıllık bir ilişkim var.Erkek arkdasımda üni. de son sınıfta.2 yıldır ciddi düşünüyoruz.Yasım 20.Ailesi beni biliyor.Ailesi ile tanıstım birbirimizi cok seviyoruz fakat onun ailesi erkek arkadasıma benim hakkımda (evlilik)hemen karar vermesini söylüyor fakat o da benle evlenmek istediğini söylemek istiyor o sroun değil.Sorun şu ki benim babam...Babam üni. mezunu bir insandır fakat kız olduğumuz için bize aşırı düşkün.Ona ciddi bir ilişkim olduğunu söylemek istiyorum ama onun buna üzüleceğinden yada öğrenince beni kısıtlamasından korkuyorum.Annem ablam biliyorlar zaten.Ama babama yalan söylemekten bıktım ve cok üzülüyorum.Onun üzüleceği bir sey yapmak istemem ama erkek ark.ımı da cok seviyorum ve ciddiyz.Yasımın küçük olduğunu düşünmesindn de korkuyorum.Evet erken belki ama ben saklamaktan bıktım kendimi kötü hissediyorum ve onun erkek ark.ımı tanımasını istiyorum.Ama işte ya kısıtlarsa?Lütfen abna yardım edin teşekkür ederim..-senağlama

erkek arkadaşınız ailesi ne için karar vermesini istiyor ki; sonuçta hemen evlenecek değilsiniz.

neyse; eğer babanızın çok sert tepki vermeyeceğini düşünüyorsanız ona "babacığım, benim sevdiğim değer verdiğim iyi birisi olduğuna inandığım bir arkadaşım var. sizin de onunla tanışıp fikirlerinizi öğrenmek isterim" diye konuya girebilirsiniz. o zaten anlar kim olduğnu muhtemelen.

hem bu şekilde bi konuşma onun fikirlerinize değer vereceğini düşündürüp biraz daha yumuşamasını sağlayabilir.

bol şanslar..a.s

Canım yalan söylemek istemiyorum diyorsunda hepimizin var böyle şeyleri.. Çoğu kişi babasına anlatmaz zaten a.s evlenme zamanı gelince seni istemeye gelecekleri zaman haberi olur babanın ben böyle biliyorum..Tabi herkesin büyüdüğü ortam ve aile yapısı farklı..Sizin babanız nasıl bir görüşe sahip bilemiyorum ama bence zamana bırakın , şimdi anlatmayın yani çünkü dertsiz başınıza dert alabilirsiniz Şeniz

bence ciddi bir ilişkin varsa babana söyle..babanda verirse gelir isterler, nişan düğün hazırlıklar derken 1 ılda öyle gerer.3 . sınıfta olursun..sonraya da bişi kalmaz..belki biraz daha uzar.malum erkek tarafının iş bulması da lazım..aslında şu da var..askerlik..belki ailen askerliğini yapsın öyle evleninde diyebilir..zaten o zamana kadar okulun biter..hem bu arada aileler sizler birbirinizi daha iyi tanımış olursunuz..bence iyi birisi ise kısıtlamaz..
sonuçta bir insan aklına birşeyi koyuyoyorsa öyle yada böyle yapar.babanda bunu bilecek yaştadır sanırım..o yüzden gizli yapmandansa açık açık yapmanı tercih edeceği için bir şey demez..arada resmiyet olsun diye de nişana yada söze de bir şey demez sanırım..

bence kısıtlar..yaşınızın küçük olduğunu düşünüp bi çılgınlık yapmanızdan korkacaktır ve kısıtlayacaktır.yada sürekli sizi kontrol edecek sorgulayacaktır
eğer bu durum canınızı sıkmayacaksa anlatın ona ve söylediklerine uyun çünkü sizin kötülüğünüzü asla istemez...
evlilik meselesine gelince düşünmeyin bence şuan çok erken.. a.s.

cnm zor bir durum.tabiki babandan birşeyler gizlemek hoş değil.ancak sebeplerin var.babanın verdiği tepkide aşırı olmayacak çünkü gerçekten yaşın daha küçük.bence biraz bekleyin.üniversite bitsin.arkadaşın iş güç sahibi olsun.annen ve ablanında yardımlarıyla babana anlatabilirsiniz.babanızda tanıştığında sevecektir damat adayını.kızı bu kadar sevdiğine göre vardır bir bildiği.ama tekrar ediyorum.evlilik için yaşınız henüz çok genç.acele etmeye hiç gerek yoka.s.

ya pardon ailesi hemen karar vermesini söylüyor demişim yanlış yazmışım hemen karar vermemesini söylüyor diyecektim bide zaten subay olucak askerlik yada iş derdi yok

araya söz girdigi zaman aileler arayı fazla uzatmadan neticelendirmek isterler cnm
ben de bu yüzden 4 senedir babamdan gizli olarak sürdürdüm annem biliyo
maleseff yalanlarla idare etmek zorundayız üzgünüm amaa..

güzelim bu yaşlarda herşeyi halledebilecek güçlerimiz olduğunu düşünürüz...
mantık değil hormonlar çalışır genelde...senin yaşın cidden çok erken evlilik er geç oluyor, sana abla tavsiyesi dört sene ailelerle zor olur yıpranırsın sonra...
sonuçta sen universite okuyan birisisin ev kızı değilsinki elbette arkadaşların olacak en fazla babana ondan bu şekilde bahsedebilirsin,onun arkadaslarından biri olduğunu bilmesi senin içini rahat ettirir...onun babasıda evlenmenizin erken olduğunu düsürken, seninkide büyük olasılıkla karşı çıkıp önce okulun diyecektir...hiç bulandırmayın ortalığı bakın keyfinize ya...bitirin fakulteyi,elinize işinizi alın sonrasında iyi yapmışız bile diyeceksiniz...

bende babamın tek kızıyım.eşimle sevgiliyken evimize gelirdi giderdi,beni alırdı yemege davet ederdik yani babam biliyordu ve görüşüyorlardı.gün geldi eşim müsait oldugunuz bir gün ailemle gelmek istiyorum dedi ve babam da buyrun bekleriz dedi.eşim gittikden sonra babamda bir afra bir tafra durduk yede bana kızmalar küsmeler neyse geldiler istediler verdi babam beni ve daha çok sorun çıkarmaya başladı dışarı çıkmama dahi izn vermiyordu markete gitsem kardeşimle yolluyodu...halbuki benim hayalimde böyle bi nişanlılık evresi yokdu ben daha rahat olucagımı sanıyodum ama nerrdeeeee keşke sevgili kalsaydık diyordum..babamın bu tafraları kına gecesi gününe kadar sürdü şuan eşimle çok iyiler evladı gibi görüyor babam.. kısacası babalar kızlarını paylaşamıyorlar o da farkında bir gün bitanecik kızı elinden uçup gidicek onca sene yeme yedir başında uyu öperek uyandır birden evinden uçup gitsin ben bunu yeni anlıyorum ozmanlar çok kızardım babama.sen söyle babana niyetini ciddi oldugunuzu mutlaka tepki göstericekdir ama geçici olur emin ol...

X