Merhaba kızlar yaşayan var mı bir bakar mısınız

Hayirligunler678

Üye
Kayıtlı Üye
9 Mayıs 2024
685
196
23
Kızlar evlenmeden önce regl döneminden önce hiç göğüs ağrım olmazdı. Ağrı olursa ancak regliyken hafif kendini belli ederdi. Fakat evlendiğimden beri hatta özellikle korunmayı bıraktığımdan beri acaba hamilemiyim dedirtecek şekilde son 3 aydır reglime 10 gün kala başlıyor şiddetli bir şekilde ve azalarak devam ediyor asla regl bitmeden geçmiyor. Bunu yaşayan var mı. Acaba korunmayı doktor kontrolsüz bırakmak bana zarar mı verdi. Yorumlarınız nedir

Ay evet bende de benzer durumlar var. Eskiden adet öncesi yaygın bir göğüs ağrım olurdu, korunmayı bıraktıktan sonra sadece meme uçları acımaya başladı. Hayatımda ilk defa meme ucu acısı çekiyorum hatta ilk yaşadığımda bana çok yabancı bir durum olduğu için hamileyim sanmıştım. Yine aynı şekilde tek taraflı kasık ağrım olmazdı korunmayı bıraktıktan sonra her adet öncesi sağ kasığımda ağrı yaşıyorum. Ama ben adet öncesi semptomlar çok değişken olduğundan aşırıya kaçan bir durum olmadığı sürece pek endişelenmiyorum. Belki vücudun sperme verdiği bir reaksiyon olabilir

Ben de öyleyim şu an. Aşırı ağrıyor adet öncesi ve adet bitene kadar

Ya insan korkuyor bi kadın söyledi bana da git adetinin 3. Günü hormon testi yaptır dedi. Prolaktin hormonu yüksekliğinden oluyor bazen dedi. O hormon yüksek olduğu sürece bebek olmazmış ve tedavisi çok uzun sürüyormuş insan korkuyor

Adet öncesi prolaktin yükselmesi normal zaten ama tabi belki de olması gerektiğinden fazla yükseliyor bizde. Sadece kontrol amaçlı bile olsa baktırmak lazım özellikle gebelik düşünülüyorsa hormonlara, yumurtalıklara vs.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…