merhaba hocam

Pitircikz

Guru
Kayıtlı Üye
21 Mart 2007
567
2
hocam tekrar merhaba ben 8 martta aşılamamı oldum ilk gün ağrım veya kanamam olmadı heralde bu iyi bir durumdur diye düşünüyordum ki 1 gün sonra belim ,karın etrafım ve kasığımda sancım oldu açıkcası endişelendim ama 2 gün devam etti diyebilriim sizce bunun nedeni ne olabilir .birde eşimde spermler yıkanmadan önce 65 milyon yıkandıktan sonra 55milyon çıktı yanlız bunun hepsi yavaş ileri harektli hızlı ileri hareketli 0 çıktı morfolojiside %9 ve bana bu şekilde aşılama yapıldı sizce şansımız nekadar yani aşılamada hızlı ileri olması çok önemlimi zaten ordaki doktor hızlı ileri olmadan normal yolla gebe kalamazdın dedi

Merhaba pıtırcık,

Spermlerin ileri hızlı harekette olması hem doğal yolla hem de yardımcı üreme teknikleri ile gebe kalabilme açısından oldukça önemlidir. Yalnızca ileri hızlı hareketlilik oranları değil, normal morfolojili sperm oranı da oldukça önemlidir. Sizin belirttiğiniz sperm değerleri, aşılama tedavisi uygulanabilir düzeylerde görülüyor. Ancak, bu tedaviye karar verirken sperm değerleri kadar size ait birtakım faktörlerin de uygunluğunun incelenmesi tedavi başarısında etkilidir. Hem kadında hem erkekte bütüncül yaklaşımı bulabileceğiniz en uygun yerler de kabul görmüş tüp bebek merkezleridir. Sağlıklı günler geçirmenizi ve doğru-etkili tedavilerle buluşmanızı dilerim.

Op. Dr. Osman Denizhan Özgün
Maya Tüp Bebek ve Kadın Sağlığı Merkezi

Çok saĞolun hocam benım bÜtÜn tetkıklerım tam yapıldı zaten bır kere rahım fılmı bırde laporoskopı sırasında da hısteraskopı denıyo sanırım ondan yapıldı gene tÜpler gayet gÜzel dendı bende sorun yok Şu anda ama ıŞte ılerı hareket 0 Çıkınca moralımız bozuldu pekı hocam bıŞı daha sorucam ben ssk da yaptırmıŞtım aŞılamamı 2 gÜn kaldı adetıme eĞer adet olursam 2. AŞılamayı maya klınıĞınde veya baŞka bır Özel yerde yaptırmak ıstıyorum fakat tÜp bebeĞe gıden yolda ssk 3 aŞılamadan sonra tÜp bebek ıŞlemıne ızın verıyo pekı bu aŞamada Özel hastanede yapılan aŞılama ıŞlemını kabul edıyorumu ssk ben onu merak edıyorum bılgınız varmıdır hocam bu konuda

Merhaba Pıtırcık,

Rapor çıkarma koşullarında değişiklikler oldu. Şu anda uygulamada olan yönetmeliğe göre 3 kez aşılama şansı aranmıyor. 3 yıllık evli olma ve bu 3 yıl içerisinde herhangi bir yardımcı üreme tekniğinden yararlanmış olmanız yeterli oluyor. Özel hastanede yapılan işlemler de sayılıyor. 3 yıllık evli iseniz ve çocuk sahibi değilseniz rapor çıkartabilirsiniz. Danışma hattımızdan bu konuda daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

Saygılarımızla,

Maya Tüp Bebek Merkezi
0800 314 1 314
0312 448 22 21

X