Merhaba arkadaşlar sonucumda premen hamile olmayan diye bişey yazıyor değer 0.79 daha öncede değerim yükselip düşmüştü düşük dendi tekrar kan verdim

Admine

Üye
Kayıtlı Üye
19 Eylül 2020
29
2
28
Sonuçç bu çıktı acaba premen hamile olmayan ne demek?
Düşük yapmadın diyen 3 doktora ragmen 2 si düşük yapmışsndr degerlerin düştüyse dedi düşük yaptığımı varsayarsam hemen tekrar hamile kalabilir miyim ilişkiye girip yoksa beklemem mi lazım 😭çok cahilim bu konuda premem hamile olmayan ne demek kafam ağrıyor sorduğum 2 soruya nolur cevap verin aydınlatın beni

Düşük yapmadın diyen 3 doktora ragmen 2 si düşük yapmışsndr degerlerin düştüyse dedi düşük yaptığımı varsayarsam hemen tekrar hamile kalabilir miyim ilişkiye girip yoksa beklemem mi lazım 😭çok cahilim bu konuda premem hamile olmayan ne demek kafam ağrıyor sorduğum 2 soruya nolur cevap verin aydınlatın beni
hıc omrumde premem dıye bısey duymadım boyle mı yzıyor sonuc kagıdında ?

Pre menstruation adet öncesi değer. Bazı cihazlar dönemi belirtiyor o yazmış.

Kanda gebelik testi yaptirmissiniz anladigim kadariyla sperm ve yumurta hucreleri birlestikten sonra beta hcg hormonu salgılar beta hcg testi hamile olmayan kadinlarda 0-5mlu dur ve gebe kaldiginizda bu oran yükselir. Bhcg duzeyi her 72 saatte hamileyseniz 2 katina yükselir. Ya düşük yaptiniz mi yapmadiniz mi nicin dusuk yapiyorsunuz bu durum soz konusuysa hamile kalmadan knce iyi bir kadin dogum uzmanina gorunmelisiniz. Test sonucunuz 0-5 ustunde degilse hamile degilsiniz. Bu da hamile olmayan demek. Sadece hakile kalmadan once dedigim gibi bir doktora görünün. Sonuclardan bisey anlamamissiniz doktorunuza da sormamissiniz su an durumunuz ne onu da tam olarak bilmiyorsunuz... lutfen doktora neden dusuk yaptiginizi, dusuk yapmadiniz diyenler için diger doktor düşük yaptigimi soyledi diye durumunuzu izah edin.

Çok sağol 🙏 düşük yapan biri hemen tekrar çocuk yapabilit mi peki bilginiz varmı
İşte onu doktorun haricinde kimse söyleyemez. Muayene edip içerde hasar parça vs var mı diye bakması gerekebilir. Kimisine 3-6 ay ilişki yasağı konabiliyor. Bana yasak verilmemişti.

Şöyle anlatayım ben hamilelik şüphesi duydum ve bi kan testi verdim 5 çıktı sonra o değer 18.69 oldu sonra aynı gün sağlık ocagında 21 çıktı 2 gün sonra kan verdim 2.1 e düşmüş adetim 9 gün gectikten sonra oldu 4 gün sürüyordu normalde de yne 4 gün aynı seviyede pldu agrım olmadı doktor kanamam var dye bakmadan düşük dedi kadın doğuma gttm ordaki doktor ywni oluşan bi gebelik sanırım düşük vs bebek dahi yok dedi ya 1 aylık evliyim hormonlarında değişmeden dolayı regl gecikmiştr dedi dün kan verdim bir kez daha ultrosonla bakıldım sonuç 0.79 dpktpr da daha ultorosnla bakmadan düşğk olabilr desi baktı ultorosnla bişey demedi kistim var dye belrttm 6 idi 3 e düşmüş boyutu bugun de kendimi iyi hssetmediğim için gitmedşm

Şöyle anlatayım ben hamilelik şüphesi duydum ve bi kan testi verdim 5 çıktı sonra o değer 18.69 oldu sonra aynı gün sağlık ocagında 21 çıktı 2 gün sonra kan verdim 2.1 e düşmüş adetim 9 gün gectikten sonra oldu 4 gün sürüyordu normalde de yne 4 gün aynı seviyede pldu agrım olmadı doktor kanamam var dye bakmadan düşük dedi kadın doğuma gttm ordaki doktor ywni oluşan bi gebelik sanırım düşük vs bebek dahi yok dedi ya 1 aylık evliyim hormonlarında değişmeden dolayı regl gecikmiştr dedi dün kan verdim bir kez daha ultrosonla bakıldım sonuç 0.79 dpktpr da daha ultorosnla bakmadan düşğk olabilr desi baktı ultorosnla bişey demedi kistim var dye belrttm 6 idi 3 e düşmüş boyutu bugun de kendimi iyi hssetmediğim için gitmedşm
Kimyasal gebelik geçirmişsin oda adet gibi düşüyor zaten çoğu kadın bu yüzden düşük yaptığını anlamıyor kan vermesen sen bile anlayamazsın benmde aynı adet gibi kanamam olup düşmüştü beta en fazla 28 olmuştu hızlıca düştü aynı sen gibi kimyasal dan sonra hemen gebe kala bilirsin kanaman bitince çalışmalara devam et hem düşük yapan birinde tutma ihtimali yüksek olurmuş

Biyokimyasal gebelik geçirmişsin

X