meraktan çatlıycam bişey deyin lütfeeeeeeeeeeeen

umutumde

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
21 Aralık 2011
202
3
arkadaşlar 31 ocakta adet oldum.bu ay klomen kullandım.doktor 14.gün kontrole çağırdı.yumurtan bugün çatlar dedi.ve o gün ile 16.günde eşimle birlikte olduk.adetimin 18.gününde doktor kontroılüm vardı.yani geçen cuma.doktor bana ahanda seni hamile bıraktım dedi.progesteron 36 çıktı tahlilde.rahim kalınlığı 18mm.ihtimal ne dedim.çok büyük ihtimalle hmilesin.ama 28 şubatta gel bakalım dedi.daha 8 gün var.çatlıycam meraktan.bu arada 16.günden itibaren gögüs uçlarımda dehşet bir acıma ve kasık ağrım var.kan tahlili yaptırsam yarın çıkar mı acaba.ne diyosunuz kızlar.doktor çok umutlandırdı.ama gerçekten bu kadar erken kesin diyosa bildiği bişey mi var acaba.neye dayanarak söylüyo ki.bide 28 şubatta gelirken tatlımıda unutma dedi.rahim kalınlığı ve progesteron hormonundan anlamış olabilir mi.

lütfen okuyup es geçmeyin.yorumlarınızı bekliyorum.

inşallah hamilesindir cnm . kan testi yaptırsan cıkar aile hekimine git sağlık ocağına orda ücretsiz yaparlar cnm inşallah pozitif cıkar

inşallah hamilesindir cnm . kan testi yaptırsan cıkar aile hekimine git sağlık ocağına orda ücretsiz yaparlar cnm inşallah pozitif cıkar

çok sağol canım.yarın gitcem ,inşallah pozitiftir.gerçekten eğer neg.çıkarsa çok üzülürüm.çünkü doktorum beni çok umutlandırdı.

insallah hamılesındır ama benım dıkkatımı baska bışı cektı drunuz ahanda hamıle bıraktım dıye bı cumle kurmuş bu cumlenın karsısında tepkınız sevınmekmı oldu.nedemek hamıle bıraktım bırakan o degıl esın olcak sonucta çok laubalı bır dr sanırım

insallah hamılesındır ama benım dıkkatımı baska bışı cektı drunuz ahanda hamıle bıraktım dıye bı cumle kurmuş bu cumlenın karsısında tepkınız sevınmekmı oldu.nedemek hamıle bıraktım bırakan o degıl esın olcak sonucta çok laubalı bır dr sanırım

tabii önce bir dumur oldum.sevindim tabiki.ahanda hamile bıraktım demesinin sebebi hamile kalamamam yumurta takibi ve klomen kullanmam oldu.klomenle yeterince yumurtalarım büyümediğği için herhalde oda çok beklemiyordu.yani ben öyle şeylere takılmıyorum.zaten dediği zaman cevabım da tabi eşiminde katkılarıyla demek oldu.ama dediğim gibi doktorum tatlı şakacı bi bayan.söyledikleri öyle çokda rahatsız etmedi beni.

canım eğer 8 gün kaldıysa idrar testinde de çok silik çizgi olarak çıkabilir
bir şansını dene derim :KK31:
% 10 bhcg ölçen testler var onlardan al canım belki çıkar ama bence kan testine gitme boşuna ayın 28ini bekle:KK16: dua edicem senin için

canım eğer 8 gün kaldıysa idrar testinde de çok silik çizgi olarak çıkabilir
bir şansını dene derim :KK31:
% 10 bhcg ölçen testler var onlardan al canım belki çıkar ama bence kan testine gitme boşuna ayın 28ini bekle:KK16: dua edicem senin için

çok teşekkür ederim canım inşallahhhhhhhh inşallahhhhhhhhhhhhhhhhhhh hamileyimdir.duaların için sağol canım.çok içten geldin bana

ne var ki bunda.şaka yapmış.doktor bayanmış zaten erkek bile olsa takılmış,ne var bunda.ne kadar espri anlayışı kıt bir milletiz.bazı doktorlar güleryüzlü ve şakacı olurlar ki hastaları rahatlasın.bence de iyi doktor böyle olmalı.özellikle de jinekolog ya da dişçi ise...

canım inşallah hamilesindir.ama doktorun nasıl oluyor da o kadar kesin konuşabiliyor anlamadım.kan tahlilinde pozitif çıktığında bile doktorlar garanti vermiyorlar temkinli yaklaşıyorlar.lütfen yanlış anlama ama sen şimdi adet olursan büyük bir yıkıma uğrayacaksın.rahim kalınlaşmasının o anda hamilelik için belirleyici olduğunu sanmam zaten adet olacağımız zamanda rahim kalınlaşması oluyor.kan testi yaptırsan belki çıkar ama çıkmama ihtimali de yüksek.yakın arkadaşımdan biliyorum adetine bir hafta kala kanda negatif çıkmıştı adet günü 200 küsürlerdeydi.biraz daha sabret en azından adetine 3-4 kalaya kadar bence.hakkında hayırlısı olur inşallah.

ne var ki bunda.şaka yapmış.doktor bayanmış zaten erkek bile olsa takılmış,ne var bunda.ne kadar espri anlayışı kıt bir milletiz.bazı doktorlar güleryüzlü ve şakacı olurlar ki hastaları rahatlasın.bence de iyi doktor böyle olmalı.özellikle de jinekolog ya da dişçi ise...

esprı anlayışım gayet ıyıdır sanırım sızınkı bıraz farklı.farkındaysanız bayan oldugunu sonradan yazmış.ılk akla gelen erkek dr oluyor kı bu erkek bır dr olsa bana böyle bışı dese hem ben sert cıkışırım hemde esım o sozler karsısında tepkısız kalmaz.sen laubalı drları seversın ben sevmem tarz meselesı.ayrıca yorumum sıze degıldı nıçın ustunuze alıp cvp yazıyorsunuzkı ben sordum ve cevabımı aldım zaten

canım inşallah hamilesindir. eczaneden test al bak, hamileliğin 9. günü silik çizgi çıkabilir.
progesteron hormonu dışardan alınmadıysa hamilelikte çıkan bi hormondur. ama bu kadar kısa bi sürede söylemesi olagan dışı. sen eşinle 16 sında birlikte olduysan o 18 inde hamilesin diyemez. saçma olmuş. benim cubuğum yarım çizgiydi her geçen gün koyulaşıyordu ama bana yinede kan testi alınmadan hamilesin diyemeyiz demişti doktorum. kan testi yapılacagı güne kadar neler çekmiştim. kan testini bekle çokta umutlanma, her işte bi hayır vardır.

ayrıca doktorunu kınıyorum, doktor dediğin temkinli davranmalı. inşallah bi bildiği vardır..

inşallah hamilesindir canım yarın sonuçları bizimlede paylaş olurmu

canım inşallah hamilesindir. eczaneden test al bak, hamileliğin 9. günü silik çizgi çıkabilir.
progesteron hormonu dışardan alınmadıysa hamilelikte çıkan bi hormondur. ama bu kadar kısa bi sürede söylemesi olagan dışı. sen eşinle 16 sında birlikte olduysan o 18 inde hamilesin diyemez. saçma olmuş. benim cubuğum yarım çizgiydi her geçen gün koyulaşıyordu ama bana yinede kan testi alınmadan hamilesin diyemeyiz demişti doktorum. kan testi yapılacagı güne kadar neler çekmiştim. kan testini bekle çokta umutlanma, her işte bi hayır vardır.

ayrıca doktorunu kınıyorum, doktor dediğin temkinli davranmalı. inşallah bi bildiği vardır..

bencede temkinli olmalıydı.ama bilemiyorum ki canım.bende herhalde bildiği bişy vardır diye düşünüyorum.inşallah yanılmamıştır.

canım inşallah hamilesindir.ama doktorun nasıl oluyor da o kadar kesin konuşabiliyor anlamadım.kan tahlilinde pozitif çıktığında bile doktorlar garanti vermiyorlar temkinli yaklaşıyorlar.lütfen yanlış anlama ama sen şimdi adet olursan büyük bir yıkıma uğrayacaksın.rahim kalınlaşmasının o anda hamilelik için belirleyici olduğunu sanmam zaten adet olacağımız zamanda rahim kalınlaşması oluyor.kan testi yaptırsan belki çıkar ama çıkmama ihtimali de yüksek.yakın arkadaşımdan biliyorum adetine bir hafta kala kanda negatif çıkmıştı adet günü 200 küsürlerdeydi.biraz daha sabret en azından adetine 3-4 kalaya kadar bence.hakkında hayırlısı olur inşallah.

ah adet olsam yıkılırım cidden.rahim kalınlaşmasıda 18.günde 18mm idi.bilemiyorum yanlış mı bilyorum ama o günlerde 6-12 mm arasında olmuyomuydu.belki buna dayanarak söylemiştir.rahmin çok güzel.harika süper deyip durdu doktorum.hayırlısı artk.sabretme konusuna gelinceed maalesef sabırlı biri değilim.yarın yapcam testi galiba.

:KK25:adetime 7 gün kala maalesef idrar tahlili negatif:KK50:

canım daha erken çıkmamış olabilir idrar testinde , sen yine de umudunu kaybetme ama kafanı başka şeylere vererek geçir şu bir haftayı hamilelik konusunu pek düşünme. biliyorum zor ama :KK31:
inşallah en hayırlısı olur hakkında

vallahi sasırıyorum bu kadar ınsan nasıl dunyaya gelmısde nufus patlaması yasanıyor bu kadar zor işi nasıl becermıs bu mıllet :))
:KK30:

arkadaşlar dayanamadım bugün kan tahlili yaptırdım ve sonuç 5.2 aralık 0-5 imiş.ama adetime daha 5 gün var

X