Menopoz belirtisi mi?

Salon Kadini

Guru
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
2 Temmuz 2023
7.417
20.034
Merhaba arkadaslar,

38 yaşındayım, 2.cocugumu 10 ay once dogurdum, 6 ay once de hormonsuz spiral taktirdim. Ailemin en dogurgan ve siklusu en duzenli kadinlarindan biriyim. Bekarken cok sancili gecen regl gunlerim, evlilikle birlikte yerini tatli minik sancili zamanlara birakti.

21 gun arayla ayni saatte regl olur, 6 gun duzenli sekilde kanama yasarim, sonra da şak diye kesilir.

Annem 58, ananem 43 yasinda menopoza girdi. (Annem 3 gebelik tek cocuk, ananem 4 cocuk sahibi)

Siklusumun ve dogurganligimin en cok benzedigi teyzemde rahim hastaligi kaynakli erken menopoz oykusu var, keza onun 2 kizi da 40 yasinda menopoza girdi (covid asisindan kaynaklandigini dusunuyorlar)

Ben 6 aydir spiral sonrasi, neredeyse kan kaybi boyutunda regl yasarken ve korkunc akintilarla bogusurken, bu ay birden akintim kesildi (doktor 6 ayda düzelir demisti)

Ve bu ay tam gununde regl oldum ancak bugun 3.gunu olmasina ragmen pede cikmayan, tuvalet kagidina silince gelen kahverengi akinti halinde bir kanama yasiyorum.

Regl agrim yok
Gece terler icinde uyaniyor, kac kez ustumu değiştiriyorum
Yasadigim sehirde hava 32 derece ve ben usuyorum
Asiri sinirli ve gerginim, huysuzlugum uzerimde.

Sizce menopoza giriyor olabilir miyim?

Aile öyküsüne bakılınca olma ihtimali mevcut gibi duruyor ama kadın doğuma gidip bir muayene olmak en mantıklısı.
Ona göre vücudu destekleyici ilaç verebilir belki başladı ise

Aile öyküsüne bakılınca olma ihtimali mevcut gibi duruyor ama kadın doğuma gidip bir muayene olmak en mantıklısı.
Ona göre vücudu destekleyici ilaç verebilir belki başladı ise

Hic kendime konduramadigim birsey, daha gecenlerde kuzenlerimle konusurken sira sana geliyor diye sakalasmislardi, regl iken mi doktora gitmem gerekiyor acaba freya ?

Pardon konudan bağımsız olarak bir şey sormak istiyorum.Ne işle meşgulsünüz?

Bende aynı durumdayım yaş 38 Normalde adetim hiç şaşmaz annem 48 yasında kesildi ben 3 adettir gecıkme yaşıyorum ve az oluo
Amh değeri baktırcaz galiba

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…