Menopoz Menepoza girip sonradan adet gören varmı???

Menopoz nedir ? Belirtileri ve menopoz süreci hakkında paylaşımlar

havvali

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
16 Ekim 2009
9
0
62
arkadaşlar aranıza yeni katıldım.3 yıl önce menopoza girdiğim söylendi yani 3 yıldır adet görmüyordum.fakat 2 gün önce tekrar adet gördüm.doktora gittim doktor yumurtan tekrar geri dönmüş adet göörüyorsun dedi.bunu yaşayan varmı aranızda varsa nele oldu bana yardımcı olurmusunuz

havvali canım kaç yaşındasın ilaç kullanıyor muydun peki veya bitkisel birşey canım kendiliğinden mi adet görmeye bşladın yani merak ettim.

cyclo progynova kullandınmı hiç

canım 43 yaşında menepoza girdim ama hiç hormon ilacı kullanmadım sadece soğan ve sarımsağı çok kullanıyorum 47 yaşındayım dokturum böyle bazen oluyor dedi

canım 43 yaşında menepoza girdim ama hiç hormon ilacı kullanmadım sadece soğan ve sarımsağı çok kullanıyorum 47 yaşındayım dokturum böyle bazen oluyor dedi

yüce rabbim çok büyük 47 yaşında tekrar geriye dönüş yaşanmış ne güzel.tabı bızım dusuncemız guzzel olması bızımde ınsallah tekrardan yumurtalarımız calısmaya baslar be ablam.bak ben 22 yaşındayımda bu illetle uğraşıyorum allahtan umut kesilmezmış.

canım dediğin gibi Allahıma şkürler olsun inşallah Allah sanada yardımcı olurda adetlerin düzene girer.

Evet, ablamda menapoza girdi ve 1 yıl sonra tekrar regl oldu ve 5 ay devam etti düzenli regli, sonra kesildi. Bu dönemde korunma konusunda hassasiyet göstermeni öneririm.

havvali soğan ve sarımsağı ne kadar kullandınki sen nasıl yemeklerdemi bol bol kullandın yoksa öyle ekmeklemi yedin soğanı sen

Benim yengemde menopoza girmek üzereyd, 45 yaşında, soğan suyu içerek adetlerini tekrar düzene soktuğunu söylüyor .

meraba ben nihal aranıza yeni katıldım aynı sorunu bende yaşamaktayım banada erken menopoz dediler ilaç tedavisi görüyorum aynı zamanda sogan suyunu denedim ama bazıları kabuguyla kaynatıp içilecek diyolar siz nasıl yapıyorsunuz lütfen yardımcı olun

Merhaba ben kemoperapi ve radyoaktif iyot tedavisi sonrası menopoza girmiştim. 36 yaşındayım . Doktorlarım 108 olan fsh değerini görünce bir daha düzelmesinin imkansıza yakın olduğunu söylediler ama ben ümidimi yitirmedim aslanpençesi kürünü uyguladım ve fsh 4.94'e düştü. 4 ay adet gördüm ancak tekrar kesildi doktor menopozun düzeldiğini ancak yumurta kalitesinin düştüğünü söyledi. ılaçla tekrar adet gördüm ama şu an yine gecikti. Neler olduğunu anlayamıyorum. ıkinci kez çocuk istiyorum ama olup olmayacağını yanlızca Allah bilir. Olumlu düşünmeye çalışıyorum ama çok sıkıntıdayım. Yine de menopoza girenlere sesleniyorum. Ümidinizi yitirmeyin inancınızı asla kaybetmeyin Allah'a dua edin ve bitkisel tedavilere devam edin. 108 neresi 4 neresi. Sevgiler.

merhabalar.kadınlar kulübüne bu az önce üye oldum.ben 48 yaşımdayım.bugün kadın doğum uzmanına gitme neticesinde 65 fsh değeriyle postmenopozda olduğumu öğrendim.yıllarca kabus gibi gelen ağrılı sancılı dönemin bitmesi beni üzdü açıkçası.sanki benim olan sevdiğim bişeyimi kaybetmiş gibi oldum.sanki artıkkadın değilmişim gibi ve çok yaşlanmışım gibi geldi bana..ben hiç anne olamadım.yıllar süren mücadele sonunda hep başa döndüm..ben çok istedim anne olmayı ama O hep vermedi..hikmetinden sual olunmuyor tabi.Allah'ın dediği oluyor ve de oldu.tam 7 kez tüp bebek denedik , onlarca hormon ilacı kullandım, onlarca yumurta toplantı,o yumurtalara umutlar bağlandı ve elimde hiç bişiy kalmadı.böle uzun ve üzüntülü geçen zamanlardan sonra işte bugünmenopoz kapımı çaldı..bitkilerle bir kaç yıl daha uzatma konusunda yazılar okudum sitede..bu saatten sonra ki mücadelemiz ise sağlıklı bir ömür sürmek.kaybolan hormonları bir nebze yerine koyarak vücut sağlığını koruyan maddeleri kaybetmemek.ne bileyim kemik erimesi,cilt kırışması vs.vs..gençlik gitmiş anlamamışız ..üzülüyorummm..39 yaşında tüp bebek tedavisi için gittiğimde daha kendimi yaşlı hissetmeye başlamıştım doktorların söledikleriyle ama şimdi daha iyi anlıyor ve kendimi yetmiş seksen yaşında gibi hissediyorum...birilerine derdimi açmak istedim..teşekkürler.iyi akşamlar

şu an 42 yaşındayım.2 yıl önce fsh 79 la doktora gitmiştim,menapoz dedi,şimdi 3 gün önce adet gördüm,şaşkınım

slm arkadaşlar bende sitede yeniyim.45 yaşındayım 5 yıl önce menopoza girdim.mucize olsada tkrar birkaç yıl daha adet olabilsem soğan kürünü 15 gün denedim ama.. maalesef olmadı.yöntemleri olan faydasını gören arkadaşlar varmı. herkese sevgiler.

Bende 46 yaşındayım son 3 yıldır adetlerim hem çok az hemde çok seyrekti.Doktorum yumurtalıklarımdan birinin artık fonksiyonunu yitirdiğini ve küçüldüğünü söylemişti...fakat son iki aydır normal ve düzenli adet görmeye başladım,rutin kontrolr gittiğimde doktor şaşırdı,yumurtalık normal durumuna dönmüş ve heriki yumurtalıkta atılmaya hazır iki tane yumurta olduğunu söyledi..Allahın hikmeti dedi kadıncağız, hormon tahlillerimde dahil olmak üzere bütün tetkikleri yaptırdı. sonuç;genç bir kadın kadar sağlıklı ve normal olduğumu doğum kontrolünü de asla bırakmamam gerektiğini söyledi.Aslında ben kendimi hazırlamıştım menapoza ve çocuklarımda büyük çok önemli değil fakat doktor hanımın şaşkınlığını hiç unutmayacağım....bilmiyorumkismile

Merhaba ben kemoperapi ve radyoaktif iyot tedavisi sonrası menopoza girmiştim. 36 yaşındayım . Doktorlarım 108 olan fsh değerini görünce bir daha düzelmesinin imkansıza yakın olduğunu söylediler ama ben ümidimi yitirmedim aslanpençesi kürünü uyguladım ve fsh 4.94'e düştü. 4 ay adet gördüm ancak tekrar kesildi doktor menopozun düzeldiğini ancak yumurta kalitesinin düştüğünü söyledi. İlaçla tekrar adet gördüm ama şu an yine gecikti. Neler olduğunu anlayamıyorum. İkinci kez çocuk istiyorum ama olup olmayacağını yanlızca Allah bilir. Olumlu düşünmeye çalışıyorum ama çok sıkıntıdayım. Yine de menopoza girenlere sesleniyorum. Ümidinizi yitirmeyin inancınızı asla kaybetmeyin Allah'a dua edin ve bitkisel tedavilere devam edin. 108 neresi 4 neresi. Sevgiler.

29 yaşındayım 25 yaşında fsh yükselmesi teşhisi kondu şimdi bir sürü kürler içiyorum ama bir dönüş olmadı :KK43::KK43::KK43: moralim çok bozuk :KK43::KK43::KK43:

Kizlar bende sanirim 6.7 ay oldu menapoza gireli..5 gundur zencefil yogurt ile karistirip yedim regl kanamasi oldu...arastirdim zencefil kanama yaparmis..bol bol zencefil yiyin

23 yasinda kesilmisti adetlerim. 3 yil sonra son 10 aydir duzenli adet goruyorum sukurler olsun. 40dan sonra normal ama daha erkenini Rabbim kimseye yasatmasin cok zor.

X