MENENJİT AŞISI

JES

Nirvana
Pro Üye
11 Haziran 2018
17.081
96.829
30
Arkadaşlar selamlar.

Annelik gerçekten zormuş ama beni asıl bu aşılar yaşlandırdı. Benim bebe 6 aylık şimdi bu menenjit aşısı ile ilgili çok araştırma yaptım, fakat ne hikmetse her haltı linkleyen satış reklam ile ücretli ortaklık yapan sevgili doktorlarımız sosyal mecrada bununla ilgili adam akıllı bilgi vermiyor. Ortaya çeşitleri atmış açıklamayı hangi ayda olacağını yazmış geçmiş. (benim bulduklarım böyleydi en azından)

Bana etkili olan şu bu tarzı bir açıklama lazım. Çünkü ya şundadır ya bunda yapamam aşıya. Kendi doktorumuz da ben şunu öneriyorum diyor sebep ne hocam? bu uygun. Ya bilgileri yok ya da sorumluluk almak istemiyorlar ben anlamadım. Her aşı aynı diyecek olanlar da demesin. İçerikleri etki dereceleri bambaşka. Biri x çok iyi biri y çok iyi diyor.

Neyse allah aşkına bu aşıyı yaptıranlar ne yaptırdı hangi ayda yaptırdı neden o tipi yaptırdı yazarsa ben de ona göre yol alacağım. Bilgileri toplayıp doktora danışıp hayırlısıyla yaptıracağım.

NOT: Aşı karşıtı güzel kardeşlerim zaten stresliyim gözünüzü seveyim konuma yazmayın.

Merhaba

Bizim doktorumuz menenjit asilarindan bexero ve menveo yu önermişti..şu şekilde asi takvimimiz:

7. Ayda 1. Doz bexero
10. Ayda 2. Bexero olduk. Üçüncü ve son dozu 15. Ayda olucaz.

Yine 10. Ayda 1. Doz menveo olduk
13. Ayda da 2. Ve son dozu olucaz.

Selamlar. Ben de cok arastirdim aylarca ayni durum doktorlardan da adam akilli bilgi alamadim en son hacettepede bir doktor anlatti sagolsun
Oncelikle menenjit asisini ne kadar erken ayinda yaptirirsan hatirlatma dozlari o kadar aetiyor
Ayrica birden fazla menenjit turu var bu nedenle bir suru asi turu var. Bizim ulkemizde gorunen iki tip
Gelelim sonuca. Ben kizima 13aylikken ilk asisini yaptirdim menenjit b turu olan bexsero adli asi. Ulkemizde en cok gorunen tipi. Hatirlatma asilari da 15. Ve 18. Ayinda. Daha erken vurdursaydim daha da cok asi olacakti iyi ki gec yaptirmisim
Diger tur menejit asisi olan nimenrix i de diger ay yaptircam. Sukur o tek doz
Zaten normalde asinvuruldugu bile hissetmeyen kizim bu menenjitte asiri huysuz oldu. Kolu agridi hic elletmedi atesi yukseldi ama bir gunde gecti

Reactions: JES
3 aylık olucak kızım doktor 3 aşı ismi yazdı ücretli rota ikiside menenjit sanırım öneriyorum dedi 3 ay kontrol de yaptırın dedi
sağlık ocağına sordum maddi açıdan sıkıntı yoksa öneririm dedi
Mart ayı 2022 anneleri konusuna yazdım herkes yaptırıyor
Şimdi yaptiricam kısmetse

Merhabalar ben 13aylikken nimerex tek doz 26aylikken bexsero ilkdoz 28aylikken ikinci doz bexsero yaptırdım doktorların dedigi mutlaka yaptırın erken yaptırmanız dozu artıyor geç yaptirisaniz çocuğunuz yakalanırsa hastalığa sonuçları kotu diye söylüyorlar Allah korusun hepsini ben maddi açıdan bekledim yoksa 2aydan itibaren yapılıyor size kalmıs zamani

Çok teşekkür ediyorum bakalım ben nasıl yapacağım

Çok teşekkür ediyorum

Açıkçası erken yaptırmak dozu arttırıyor biliyorum ama allah korusun yakalanır diye korkuyorum. Sanırım 7. Ayında yaparım ilk dozu. Bakalım hayırlısı olsun.

Nimenrix ve baksero benim de aklımda

Çok pişmanım bende erken yaptırmak isterdim. Yönlendiren doktor olmayınca kalakaldım öyle. Maddi açıdan sorun yok biz bilgi alamamanın kurbanı olduk. Hayırlısı böyleymiş demek ki.

Kesin yaptıracağım bende ihmal etmem allahın izniyle.

Erken yaptırmak doz artrırsa da yakalanmasından iyidir. Allah korusun.

Ben 3. AY yaptırırdım bilgi vermedi bize paraları döktüğümüz sözde doktor. Kendisini başka sebeplerden de şikayet etmiştim zaten. Şuan ki doktorumuz da zaten 5. Ay tanıştık oda bekleyin dedi.

Çok teşekkür ediyorum bakalım ben nasıl yapacağım
Doktorunuza güveniyorsanız onun öngördüğü şekilde ilerleyin derim. Ben çok arastirmadim çünkü zaten pimpirikliyim, o zaman muhakkak kafama takacak biseyler bulurdum

Doktorunuza güveniyorsanız onun öngördüğü şekilde ilerleyin derim. Ben çok arastirmadim çünkü zaten pimpirikliyim, o zaman muhakkak kafama takacak biseyler bulurdum
İşte benim ki de çok araştırma kurbanı . İlk doktor ile ciddi güven sorunu yaşayınca kimseye güvenmiyorum açıkçası araştırmam bu yüzden

İyi de bu aşı markasına bağlı bir şey değil bildiğim kadarıyla.
Biri 2 doz yapılıyor erken yapılmaya başlanabilir, diğeri belirli ay bekleniyor.
Bir çocuğuma 9. Ayda yaptırdım, diğerine tek doz olması adına diğer tiple beraber 2 yaşında yaptırdım.

İşte benim ki de çok araştırma kurbanı . İlk doktor ile ciddi güven sorunu yaşayınca kimseye güvenmiyorum açıkçası araştırmam bu yüzden
İşte cok kafa karistirici olabiliyor araştırma yaparken. Çünkü pek çok doktor farklı aylarda farklı aşıları tercih ediyor. Neye göre? Ben de bilmiyorum. Bilmek ister miyim onu da bilmiyorum

Bir yakinimin bizimkinden birkaç ay büyük kızı var, o mesela nimenrix olmuş. Bize doktor nimenrixe gerek görmemişti.yani neye göre tercih ediyorlar bilmiyorum. Hepsini yaptırayım kafam rahat etsin diyorum ama çocuk da asi ustune asi oluyo ya

Doktorla detaylı şekilde konuşarak yaptırdım.Menenjit A ve Menenjit B diye ayrılıyormuş.
Menenjit A ülkemizde görülen ve Menenjit B daha çok yurt dışında görülenmiş.Ama ülkemize göç çok fazla olduğu için ülkemizde de yavaştan görülmeye başlanmış.
Doktorumuz Menenjit A yı kesinlikle yaptırın B yi daha çok sınır şehirlerde yaşayanlara öneriyoruz demişti Menenjit A aşıları Nimenrix Menactra Menveo B aşısı ise sadece Bexsero vardı.Şimdi değiştiyse bilemem.Biz yaptıralı 1.5 yılı geçti

Sağlık bakanlığının bünyesinde de olduğunu aşıları dagıtan bir aile dostumuzdan öğrendikten sonra bebeğime Nimenrix i yaptırdık.2 doz şeklinde 9 ve 12.aylarda.

Bu konuda çok haklısın. Al bak çocuk önünde incele karat ver ne iyi gelir yaptırın bunu de. İçerik bilgileri yok. Ee güzel ülkemde herkes ay sonu maaşına bakıyor kimse araştırıp kendini geliştirmiyor.

Ben de hakkımızda hayırlısı olsun inşallah diyorum. Sağlıkla atlatırız umarım

Çok teşekkür ediyorum
Sanırım bende nimenrix ve Baksero yaptıracağım. Allah sağlık versin inşallah

Maddiyat sıkıntıniz yoksa başlayın bexsero tek doz 723tldi en son yaptirdigimda keşke devlet hepsini karsilasa bütün bebekler korunsa menejiten

Söylenen 3 aşıya bizde bu cumartesi basliycaz 3 ay kontrol de geç mi kalmış oluyoruz anlamadım yazdiginizi beklemem mi gerekiyor

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…