Mendil duası (evlilik için)

Zeynepp20

sen bu kalbe iyi geldin benden hiç gitme
Kayıtlı Üye
26 Ağustos 2012
2.679
3.375
Kızlar sizlerle bişey paylaşmak istiyorum aslında olduktan sonra paylaşayım diyordum ama ne zaman olur yada olur mu bilinmez o yüzden şimdi paylaşmak istiyorum.

Ful tv diye bir kanal var uydu üzerinden yayın yapıyor o kanalda ibrahim Hatipoğlu diye bir hoca var (kendisi emekli imammış) evlenmek isteyip bir türlü evlenemeyenlere mendil duasını yapmalarını öneriyor. Dikkatle dinledim, not aldım ve hatta uyguladım ama henüz bişey yok ortada.
Beyaz bez bir mendil alıyorsunuz (üzerinde başka renk işleme olmayacak bembeyaz olacak yani) herhangi bir gün abdest alıp kıbleye karşı oturuyoruz( ama ikindi ezanı okunmadan önce olmalı) bu mendile herbirinin başında Besmele çekilerek 25 tane fatiha okuyoruz üflüyoruz mendile, daha sonra 489 defa Ya Fettah celle celaluhu okuyoruz yine mendile üflüyoruz Mendili katlayip göğüs kafesimizin tam ortasına denk gelecek şekilde çamaşırımızın arasına koyuyoruz (erkekler bir iğne yardımı ile atletlerine tuttursun demişti) 9 gün üzerimizde taşıyoruz (cmtrst yaptık bunu diyelim. 1.Cmrts 2.Pz 3. Pzrts 4.slı 5.çrsmb 6.prşmb 7.cuma 8. Cmrts 9.pz. .... yani pazar günü )güneş doğduktan sonra herhangi bir zamanda çıkarıp sandığımız a koyuyoruz. Birde Bu mendil uzerimizdeyken kesinlikle banyo yapmıyoruz eğer gusül almak gerekirse yeniden baştan yapıyoruz.

Ben yaptım ALLAH hayırlısı ile nasip etsin inşallah, yapmak isteyenler varsa, yada kafasına takılan sorusu olan varsa cevaplayabilirim ALLAH kabul etsin inşallah. .

Merhaba Elanur seni konularından biliyorum evliliği çok istiyorsun ama biraz serbest bırak bu düşünceni. Evrene bırakın ve unutun derler ya sen de öyle yap. Dua etmek çok önemli ama mendil işi muska gibi olur mu diye ben tereddüt ederim. Hacet namazı kıl dua et, ne bileyim 1000 ihlas oku dileğini dile ama böyle şeylere pek yönelme derim. Senin nasibinde varsa her türlü seni bulur.

Bu arada cuma günleri ikindi ile akşam arası ıssız bir yerde abdestli şekilde 17 defa ayetel kürsi oku ve sonrasında duanı et. Benim şükürler olsun duam kabul oldu, olmayana da hayırlı değilmiş dedim kabullendim. İnşallah nasibindeki kişi karşına çıkar, sevgiler :)

Doğru söylüyorsun takdir ALLAH'ın ama yaş ilerledikçe insan korkuyor, inan bana bu elimde olan bişey değil, eksik dua mı ediyorum diyorum bazen o kadar çok dilek duası okudum ki hemen hemen hepsini okudum her okuduğumda da birileri çıktı karşıma ama yine olmadı (hayırlısı) . Bazen şöyle düşünüyorum biri bana büyü falan mı yaptı diyorum, hatta suphelendigim biri var, kuzenime istediler beni kabul etmedim, kuzenimin annesi çok ilgilidir böyle şeylerle o bişey mi yaptı diyorum çünkü benim halime seviniyor o. Ne bileyim aklımdan birsürü şey geçiyor, mendil duasına gelince Muska gibi bişey değil bence çünkü Kuran'dan âyet okuyorsun, Allahın isimlerinden Ya Fettah'ı okuyorsun böyle Muska olur mu? Bence olmaz. Bu arada güzel dileklerin için teşekkür ederim :)

Allah gönlünüze göre versin.
umarim en kısa sürede hayırlı gönlünüze göre bir eşiniz olur.
hayırlı zamanda karşınıza çıksın insallah..

Rabbim kabul etsin niyetini duanı kardeşim.. İnşalah hayırlı bir insanla evlenirsin huzur dolu bir yuvan olur en kısa zamanda dogru insan cıksın karsına. Aminn:)

Allah gönlünüze göre versin.
umarim en kısa sürede hayırlı gönlünüze göre bir eşiniz olur.
hayırlı zamanda karşınıza çıksın insallah..

Rabbim kabul etsin niyetini duanı kardeşim.. İnşalah hayırlı bir insanla evlenirsin huzur dolu bir yuvan olur en kısa zamanda dogru insan cıksın karsına. Aminn:)
Çok teşekkür ederim inşallah :)

4444 tefriciye duası var hayırlısını dileyerek yap istersen. Ama unutma bir seyi ne kadar cok istersen allah onu geciktirir senin sabrini dener... hatta sükür et sevdigi kullar arasindasinki sana el acmayi dua etmeyi nasip ediyor.

Ben de merak etmekteyim , bir de saçları yıkamakta sorun olur muymuş onu deseymiş madem ben denemekteyim çünkü, bi yerde de oludum 7 gün diyo bi de ekstradan duası varmış onun da..

Merhaba
Umarim iyisinizdir bende bu mendil duasini duydum. Cokta umitsiz oldugum bir zamandayim. İse yaradi mi yazarsaniz cok sevinirim

Merhaba
Umarim iyisinizdir bende bu mendil duasini duydum. Cokta umitsiz oldugum bir zamandayim. İse yaradi mi yazarsaniz cok sevinirim
MerhabaHaddim olmayarak cevap veriyorum. Ben yıllar önce burda takıldığım zaman Elanur’un bir sürü farklı dua okuduğunu biliyorum. Evet, Elanur evlenmiş, hatta geçtiğimiz aylarda anne olduZaten profilinde yazıyor. Ama tabiiki kendisi soruna daha iyi cevap verebilir. Zeynepp20

rica ederim ne demek ne guzel evlendiyse anne olduysa masallah sanirim zamana birakmak gerekiyor hayirlisi diye dua ederek

Kızlar evet evlendim çok şükür mutluyum :) bir de bebeğim oldu :) mendil duası mı kabul oldu bilmiyorum ama çok dua okudum ben o kadar çok ki hangi duayı duysam okudum (o kadar istedim evlenmeyi çünkü). Ümitsizliğe kapıldığım çok zaman oldu ama tekrar dua ettim, daha evlilik olmaz dedim bıraktım dua etmeyi ama sonra yine dua ederken buldum kendimi. Dualar mı etkili oldu bilmiyorum (bence evet:) eşim çıktı karşıma önce beğenmedim ama hayır demiycem dedim görüştüm onla, zamanla sevdim şimdi çok seviyorum onu :) iyiki evlenmişim iyiki.... İnşallah isteyen herkese evlilik nasip olur. Mendil duası etkili mi bilmiyorum ama ben en çok cumartesi günü okunan tevbe suresi 129. Ayet ile edilen duayı sevdim, en çok o etkiledi beni en çok o gönlüme ferahlık verdi dua etmek isterseniz onu öneririm (ben bu duayı okuduğum gün o kadar güzel rüyalar gördüm ki hatta annem de benle ilgili güzel rüyalar görmüştü o akşam, mealinin güzelliğine bakın içinize ferahlık vermiyor mu, benim tüylerim ürperiyor mealinde bile.

Tevbe suresi 129. Ayet.=Eğer yüz çevirirlerse de ki: "Allah bana yeter. O'ndan başka ilah yoktur. Ben O'na tevekkül* ettim. O, Büyük Arş'ın Rabb'idir."
Allahım dualarımızı kabul etsin inşallah :)

Allah mutluluk ve huzurunuzu daim etsin inşallah bize de şükür cok mutluyum ve bebeğim oldu cümlelerini kurmayi nasip etsin

Elanur cok mutlu oldum senin adına.mutlulugun daim olsun.Tum evlenmek isteyenlere hayırlı eşler diliyorum.bebişine sevgiler

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…