Tüp Bebek Merkezleri Memorial Hastanesinde Tüp Bebek Yaptıranlar

Akasya sana bir şey sorucam. Senin şu hastalığın, genetik açıdan tam dominantmı ( tam baskınmı), yoksa yarım dominantmı (kısmen baskınmı)?? Nasıl oluyor da sende hafif seyr ediyor?? Umarım sorum aydın olmuştur.

Zaten benim de yapa bildiğim tempolu yürüyüşden çokda öte gitmiyor . Hızımı bir az artırsam çabuk yoruluyorum, paslandım ben, paslandım:44: Hele bir de tosbaga gibi karnım yumurtalarla dolsun, her halde ancak temposuz yürüyüş yapa bilirim

Zencefili çok okudum, adaçayı da progesteron içerikli. Hoplayıp-zıplamak da iyi geliyor. Ben de cumaertesi koştum, eve gelince iş tamamdı

kızlar zencefil iyi geliyormuş diye duydum ablam onu denemişti olmuştu inş gelir sizinkiler ya

Ben bir de tedaviye kadar çivanperçemli çay içtim. İlk karışım adetimi 3 gün öne attı. Normalde adetlerim hiç şaşmaz. İkinci içtiğim bir az başka karışımdı, etki etmedi.

canım Allah razı olsun. kaliteli bir tane yumurtam var sanırım. diğeri de belki olabilir dedi doktor. nasip olduktan sonra birle de olur diyorum gönlümü ferah tutmaya çalışıyorum.

canım hiç kafana takma altın yumurtan olur inş benim akrabam vardı oda altın yumurtasıyla oğluna kavuştu İnşallah sende öyle olacaksın

:) inşallah canım ya. tevekkül ettim artık. ben hep yumurtam olmaz veya ohss olur diye korkuyordum. neticede elde bir yumurta var, biri de ihtimal. bundan sonrası Rabbimin takdiridir.

bende iyiyim canımmm kasık ağrıları arada bende de oluyo.haricinde bizde iyiyiz.kendini çok yorma eve gelince yemek işini nasıl yapıyorsunnn.ben randevuyu kendim arayarak aldım biliyosun baya zor oldu...

inş... canımmm .yok canım yorarmıyım hiçç paso yatıp uyuyorum herşey ayağıma geliyor hemen hemen.biraz duyuldu ama dediğin gibi yeterki bebeişler iyi olsunnn

hiç kızarmıyım ben ya cadılar daha geçmişin 3.sayfasında gözlerim kötü oldu midem bulanıyor baktıkça sanırım ben gözler bozuldu iyice

canımmm atlayarak gitt kıyma gözlerineeee....

stres yapma kuzum bu adetini daha da geciktirecektirrrr.rahattt ol.ertelensede hayırlı zamanda başlasın tedavin ve sonu güzel olsun inş...

Mikrom canım biliyorum zor ama stres yapmamaya çalış.. Allah'ın izniyle bu sefer herşey yolunda

inş.. kuzum ama elde değil yaşananlarında etkisi olsa gerek....

canım boşa dememişiler iyilik yap denize at diye boşverr.yada arkadaşında can sıkıntısından öyle davranmışta olabilir....

canım 8 martta gideceğim bu testleri Müstecep Bey verdi:) muayene+tarama 500 tl canım

canımm seninde az kalmış randevuna.maşallah bayada büyümüşsünüzz...

canım ilk muynede ücretlimi acaba...

Allah Allahhh sanki biz bayılıyoruz o kadar para baymaya :) hayır ben de isterim yani buraya harcadığım paraları, doğal yoldan hamile kalsam da bebeğime sonradan harcasam. ama bizim de imtihanımız bu. insanlar akıl verince sinirleniyorum valla. yaşamayan bilmez.

Doktorların da bir anlamda elleri bağlı. Yasa gereği 35 yaş altı hastalarda il iki denemede 1 tane koyuyolar. Bir çok doktor bu durumdan şikayetçi, amma yapacak bir şey yok. Amma bazan kanun da çiynene biliyor

canım Allah razı olsun. kaliteli bir tane yumurtam var sanırım. diğeri de belki olabilir dedi doktor. nasip olduktan sonra birle de olur diyorum gönlümü ferah tutmaya çalışıyorum.

Doğru bir düşünce. Ben de ilk tedavide 15 yumurta toplandı, 11-i döllendi. 4 tane blaktosit oluşdu. Sonuç iki kere neqatif. 2. denemede 14 yumurtadan 9-u döllendi. Sonuç yine neqatif. Yani 1 tane olsun altın olsun

Hamile arkadaşlarım bir şey soracağım...
Crinone jel sizin de rahim ağzınızda birikiyor mu? Ben 2 gündür fark ettim bu durumu
temizlemeli mi yoksa kendisi çıkar mı?

DENİZ getirmeye gitti hemşireler....babalarıyla ilk buluşmamda bile bu kadar heyecanlanmamıştım...

cnm yapmazmıyım elimden geldiğince okumaya çalışıyorum bişeyler burda ailem yok yalnızım ben yaparım artık

:) inşallah canım ya. tevekkül ettim artık. ben hep yumurtam olmaz veya ohss olur diye korkuyordum. neticede elde bir yumurta var, biri de ihtimal. bundan sonrası Rabbimin takdiridir.

oncelikle Allah im hakkinda hayirlisini versin.

Ben tek tane altin yumurtayla hamile kaldim. Sakin moralini bozma.. Allah im takdir ettiyse degil 1 yarim yumurta olsa bile hamile kalirsin...
Allah yardimcin olsun

opuyorum

tamam zambakcım 8 martta gidecem bgn alabildim

Tam baskın canım. Benim eşim sağlıklı. Ama sadece benden mutasyona uğramış yumurtayı alması hasta olması için yeterli Şöyle açıklayayım sana : Benim annemden ve babamdan gelen iki ayrı parçam var. Bu parçalarımdan biri hasta. Bazı yumurtalarımda bu parçayı taşıyor. O yumurta denk gelirse bebek hasta oluyor. Sağlıklı yumurta olursa bebek sağlıklı oluyor. O nedenle normal deneme için %50 ihtimal veriyorlar.

Hastalığın çeşitleri var canım. Benimkisi hafif çeşidi. En ağırları anne karnında ya da doğar doğmaz ölüme sebep oluyor. Ömrü boyunca yüzlerce kırık yaşayan insanlar var. Benim 40 yaşında arkadaşım var mesela. Her yıl en bir kırık yaşıyor. Düştüğü gibi kemikleri kırılıyor. O benden daha ağır bir çeşidi. Ama işin kötüsü şu ki ; bendeki mutasyonun bebeğimi nasıl etkileyeceğini bilemiyorlar. Bebek benim gibi hafif çeşit olabilir. Benden de hafif olabilir. Daha da ağır bir çeşit de olabilir diyorlar. Nesilden nesile mutasyon farklı etkiler yapabiliyormuş. Genetik çok karışık bir alan ya. Allah'ım hiç kimseyi genetik hastalıkla imtihan etmesin.

Kabakçiçeği tek yumurta ile hamile kalan çok arkadaşımız var. Sen gönlünü ferah tut. Rabbim "OL" desin yeter ki

Cevap için teşekkürler. Benim anlamadığım olay şuydu. Dominant gen kendini tam gösterir. Yani 1 tane hastalıklı gen varsa tam hasta olursun. Amma bazen yarım dominant gen oluyor. Yarım dominant genli hastalıklarda 2 tane gen hastalıklıysa şiddetli, 1 tane gen hastalıklıysa bir az daha zayf seyr ediyor. Ben sende böyle olduğunu sanmıştım. Genetik gerçekten çok karmaşık, çok derin bir alan. Her kese göre de deyişe biliyor.

Bir de bir film vardı. Cam kemikli bir zenci vardı. Adam bir düşdü 2 ay tekerlikli sandalyeye mahkum oldu. Rabbim başka dert vermesin. O kadar çok nimet içindeyiz ki, şükür etmek aklımıza gelmiyor. Acaba hangimiz gerektiği kadar sert olan kemiğimiz için şükür ettik ki:26: ???

Son düzenleme:

akasya duana amin diyorum canı gönülden ve sizin gibi genetikle uğraşan herkese rabbim sağlıklı evlat nasip etsin incim ve sen gerçekten çok uğraşıyorsunuz stresi bile yetiyordur size allah sabır versin dayanma gücü versin

hil _bur canım gozun aydın darısı derinimizin basına ins oda hayırlısı ile taburcu olacak

canım bana ozelden doktorunun adını mesaj atabilir misin ben bir daha ki denememde ilgili bir doktor istiyorum oyuzden ilgisiz bir doktorla ugrasmak istemiyorum moralimin cok iyi olması lazım tedavi surecinde

arkadaslar nasılsınız ins herkesin hayatında hersey yolundadır

kusura bakmayın toplu cevap yazıyorum çünkü bakım çıkıcam hemen güzel dua ve dilekleriniz için allah razı olsun
şinşallah bu son denemem olur

sümeyye cim abimin bebeyi hidrosefali hastalığı ile doğdu bbeyin hücereleri yok ve kafasında su var inşallah rabbim şifa verir ama dr demesi ile tedavisi yok şu anda yoğun bakımdda

çakırcım gözün aydın tedaviye başlamışsın canım yeğenin içinde allahım sabır versin hepinize

hilbur canım hocam gözün aydın deniz kuzun yanında maşallah şimdi bu güçle siz derinide alırsınız hemen :)

zambağım sümeyye sağolun kızlar bu akşam söylediklerinizi deniyeceğim

Allah yardımcın olsun Akasyacım inş sağlıklı bol yumurtan olur canım benim..

10 hftadayım da nasıl yapcam o takvımı :18:
canancım kullanıcı kontrol panelinden profilini düzenle tıklıyorsun aşağıda bebeğinizin doğum tarihi diye bir yer var doğum tarihini yaz kaydet bu kadar dene bakalım
tek olsun bizim olsun canım sen içini ferah tut olumsuzluklardan uzak dur tek yumurtayla bebğine kavuşan çok arkadaşımız var
darısı sana olsun inşalalh
rabbim ol dedikten sonra gerisi boş canım bol dua et bizde ediyoruz hayırlı bir evlat nasip etsin allah
Hamile arkadaşlarım bir şey soracağım...
Crinone jel sizin de rahim ağzınızda birikiyor mu? Ben 2 gündür fark ettim bu durumu
temizlemeli mi yoksa kendisi çıkar mı?
birikiyor canım normal kendisi geri geliyor rahatsız ederse temizle istersen
DENİZ getirmeye gitti hemşireler....babalarıyla ilk buluşmamda bile bu kadar heyecanlanmamıştım...
ay çok güzel ya inşallah görüp tanışmak nasip olur hilalcim doğumda çok istedim ama kısmet olmadı
darısı derinimize inşallahh
tamam zambakcım 8 martta gidecem bgn alabildim

sevindim canım güzel haberlerini bekliyoruz inşallahhh

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…