Memeden sutun cok tazikli gelip bebegi bogmasi

gebito

Nirvana
Kayıtlı Üye
12 Ekim 2008
6.411
14.110
Merhaba,

Basliga uzunca yazdim. 3 haftalik bebegim var. su ana kadar 10-15 defa ancak sagmisindir goguslerimi o da cok sert olunca bebek rahat tutsun, cok sut gelmesin diye. Ama sut cok tazikli gekiyor ve bebegi oksurtyyir, sonrasinda da kusuyor yavrum. Youtubedan arastirdim ise yaramayan birkac oneri disinda bir sey bulamadim. Bir bebek memenin altinsa olmasin, uzerinde olsun, yercekimi sute yardim etmesin onerisibvar, tamam bu mantikli uyguluyorum. Iki bir memeyi emzirirken digerini bastirin demisler, dun gece oyle yaptim, bu sabah tas gibi ve kizarmis memelerle uyandim, mastit korkusu basti. Bebek memeyi biraz cektikten sonra agzindan cikartip gogus pedine sagiyorum birazcik azicik ici bosalsin cocuk rahat emsin diye ama yeterli olmuyor, hem sutumu bos pamuga sikmak da beni rahatsiz ediyor. Ne yapsam bilmiyorum bebegim meme ile kavga edip duruyor, emse bile kusuyor onerilerinize acigim outfwn bildijlerinizinpqylqsirsaniz cok sevinirim.

Mastite çevirebilir gibi. Yardım alabilirsin. Mastite çevirirse baya zor geçmiş olsun

Kusma emmeden değil de refluden olabilir mi bı sorun bence doktorunuza.Ben emzirirken memelerim aynen bahsettiğiniz gibiydi.Sutum de çok tazyikli geliodu.Memelerimin yanmasıyla uyaniodum bazı geceler ve sıtma tutuodu hasta gibi oluodum.Sanirim mastit böyle bişi.Bebegim,meme taş gibiyken ilk tutmada biraz zorlaniodu bı kaç dakika sonra meme daha yumuşak oluodu.Sagim benim memelerimi rahatlatmadi hic.Mutlaka bebeğimin emmesi gerekiodu.

Bebegin kusmasinin sutun tazyigiyle ilgisi oldugunu zannetmiyorum. Muhtemelen sutunuz cok fazla ve bebek her seferinde ön sütle besleniyor. Kusmasina bu sebep oluyor olabilir. Benim bebegimde bu sebeple kakada kan bile gormustuk. Ben sut azaltici seyler yiyip icmeye calismistim ama uc bes gun sonra etkisi geciyordu her seyin. Ben de mecburen sutumu uc bes dakika sagip doktum, sut rengi bulanığa donmeye baslayinca emzirdim. Iki uc gun sonra da bebegim duzelmisti. Bence bunu bi deneyin.

merhaba,
aynı durumu yaşadım. o zaman kusmanin sütün tazyikli olmasıyla alakalı olabileceğini bilmiyordum. bizimkinin reflüsü vardi, sütün durumu bunu tetikledi mi bilmiyorum. 3 aylıkken bir doktora gitmiştik. gerekirse memeyi biraz rahatlayana kadar sağıp sonra gelen yağlı sütü emzirmeyi tavsiye etmişti. o zamandan sonra kusmalar azaldı. meme çoğunlukla boşalmış olsa da letdown anında süt gene fışkırarak akıyordu, o sırada 1 dakikalığına çıkarıp tekrar verice rahatliyordu. diğer önerilerin pek işe yaradığını düşünmüyorum, bunu bir deneyin isterseniz.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…