Memede uyutup koyumca uyanan bebis

rhcp

Nirvana
Kayıtlı Üye
11 Haziran 2009
276
159
Merhaba sevgili anneler bebisimi memede uyutuyorum yatagina yatirinca max uykusu 10 dk , ve artik tum gun uyumadigi icin surekli aglama modunda ve ben o aglamasin diye surekli emzirmek durumunda kalıyorum kendimi kotu hissediyorum, 2 aylik bebek neden 5 dk uyur nasil uzatabilirim bu sureyi

Sizde yaslanın arkanıza uyuyun. Ben öyle yapıyordum. Baş edememiştim artik. Uyandikca meme veriyordum. Yada kundak yapip emzirme yastığina koyuyordum. Bir şekilde anne kucağı ve sıcaklığı gidince boşlukta hissedip uyaniyorlar. Teslim olun . İlk 3 ay böyle sonra sende alışırsın bebekde yeni hayata.

Bu dönem böyle 3 aydan sonra değişiyor. Ben omzuma yatırır o şekilde uzanırdım. Yerinden kalkıp bişey yapamıyorsun ama başka yolu yok sanırım

İlk 3 ay size yapışık oluyorlar maalesef tuvalete gitmek, yemek yemek vs zor oluyor. 3.aydan sonra dış dünyayı keşfetmeye başlıyorlar işte orada da meme reddi geliyor, uyku gerilemesi derken diş süreci... böyle uzayıp gidiyor buyuyecekler napalim öyle böyle...
Göğsünüze koyun siz de onunla uyuyun, biz hâlâ arada o şekilde uyuyoruz, seviyor bebekler annelerinin kokusunu.

Kokunuzun bolca sindiği bir tshirtinızı yanına bırakın bazı bebeklerde işe yarıyor. Sling alabilirsiniz siz işlerinizi yaparken o da kucağınızda uyur. Uyur uyumaz yerine koymayın daldıktan 10-15 dk sonra koyun. Önce ayakları sonra kafasınj yatırın.Koyarken elinizle kolunun üstüne hafif bastırın hemen elinizi çekmeyin. Sıkışıklık hissinide severler yanlara yastıkla ya da örtüsünden rulo yapıp bacak arasından geçirebilirsiniz.

Selamlar bebeğiniz emzik tutuyor mu? Bazen gazlı bebekler rahatlamak için de anne memesinde durmak istiyorlar. Emzik biraz rahatlatabilir belki sizi.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…