Memede ağrı

Sekerportakaliii

Üye
Kayıtlı Üye
19 Ağustos 2023
821
475
Antidepresan kullanıyorum Prolaktin hormonunu yükselten yan etkisi var. Bir aydır kestim ilacı adetime 14 gün varken mememde ağrı başlardı bu ay 20 gün varken başladı neden olabilir

Yaşınızı bilmiyorum.
Göğsünüzü düzenli elinizle yoklayin. Elinize herhangi bir oluşum gelirse doktora gidin.
İlla kötü birşey olmasına gerek yok. Kontrol ettirmemiz lazim.
Biz kadınlar bunu çok ihmal ediyoruz
Benim göğsmde vardi gittim fibroadenom varmış. Ve aslında çok yaygınms bu
Düzenli elimle kontrol yapıyorum büyüme var mı diye.
Ama hormon etkileyen ilaç kullanmami istemiyor mesela doktor. Doğum kontrol ilacı yasak demisti direkt.
Ağrınız varsa elinizle güzelce kontrol edin adet dönemlerinde olabiliyor.
Bir göğüs hastalıklarına gidin kontrol ettirmekten hiçbir zarar gelmez.

Yaşınızı bilmiyorum.
Göğsünüzü düzenli elinizle yoklayin. Elinize herhangi bir oluşum gelirse doktora gidin.
İlla kötü birşey olmasına gerek yok. Kontrol ettirmemiz lazim.
Biz kadınlar bunu çok ihmal ediyoruz
Benim göğsmde vardi gittim fibroadenom varmış. Ve aslında çok yaygınms bu
Düzenli elimle kontrol yapıyorum büyüme var mı diye.
Ama hormon etkileyen ilaç kullanmami istemiyor mesela doktor. Doğum kontrol ilacı yasak demisti direkt.
Ağrınız varsa elinizle güzelce kontrol edin adet dönemlerinde olabiliyor.
Bir göğüs hastalıklarına gidin kontrol ettirmekten hiçbir zarar gelmez.
Elimle yokluyorum hiç bir şey yok çok korkuyorum bir şey çıkar diye kullandığım antidepresan prolaktini yükseltiyor ondan olabilir diye düşünmüştüm ama

Elimle yokluyorum hiç bir şey yok çok korkuyorum bir şey çıkar diye kullandığım antidepresan prolaktini yükseltiyor ondan olabilir diye düşünmüştüm ama

Korkmayın hicbirsey yoksa. Adet öncesi oluyor hepimizde ,bazen stresten oluyor normal, prolaktin yükselmesi tabi uzun vadede iyi değil . Doktorunuza endiselerinizi söyleyin belki daha az yan etkili ilaca geçiş yapar. Muadili vardır.

X