Onkoloji - Kanser ve Türevleri Meme Kanseriyim

Banada 21 ekimde tani konuldu invaziv duktal meme kanseri ameliyatı oldum aldilar tümörü ayni ameliyatta koltuk altimdan da örnek alip bakılmış ve temiz çıktı cok şükür suan patoloji sonuclarini bekliyorum ona göre onkolojideki tedavi planim belli olacak

canim benim cok gecmis olsun, anlatir misin nasil teshis edildi, neler oldu? kac yasindasin?

Merhaba kızlar bu hafta meme kanseri oldugumu öğrendim.Göğsümdeki kitle alındı doktor bişey cıkmıcagını söyledi ama invizav lobüler karsinm cıktı.Hiç bir bilgim yok .Yarın koltuk altım için ameliyat olcam sıcrama varsa orayı temizlicekler.Bir bilginiz varsa yardımcı olursanız sevinirim.Yasım 32 bu arada.
Halam yendi kanseri 2. Evreye geçmişti göğsündeki süt bezeleri için kontrole gidiyordu 5 ayda bir tekrar kontrole gittiğinde ultrason Dr u yatay yetişkin hamsi boyunda sol göğsünde kitle farketti en büyük kuzenim 14 ortanca 12 en küçükse 1 buçuk yaşındaydı patolojiye gitti orası onkolojiye sevk etti 2. Evresinde meme kanseriydi sonra bi tedavi süresi ameliyat kemoterapi derken yendi ve şimdi 4. Kuzenim gelicek inşallah kolaylıkla atlatırsın allah güç ve ferahlık versin inşallah moraliniz bol olsun sıkıntı etmeyin ❤🌹 :KK68:

canim benim cok gecmis olsun, anlatir misin nasil teshis edildi, neler oldu? kac yasindasin?
Teşekkür ederim canım.32 yasindayim 9ay once emzirmeyi biraktim.gogsumde bi agri hissettim ben im gogsumde kistlerr vardi zaten ama yinede içim rahat etmedi dr çok önemli biley olduğunu sanmyorum ama bi ultrasonda bakılsın diye 2hafta sonrasına randewu verdi ultrasonda kistlerden farklı düzensiz şekilli bi kitle farkedildi 3gün sonrasında biyopsi yapıldı yani iğne ile örnek alındı 2hafta sonra sonuç çıktı invaziv yani yayılım gösteren meme kanseri .vücuda başka biryere dağılmışmı anlamak için pet yaptılar şükürler olsun ki çıkmadı başka bir organd petten 2 hafta sonra ameliyatla tumoru aldilr .ameliyt esnasnda koltuk altindan lenf alip bakmışlar onlarada sicramamis.bu hafta yani ameliyattan 3 hapfta sonra tedavi planim belli olacak kemoterapi alacak miyim kc doz alcgim gibi rdyoterapiyi memenin tamamini almadıkları icin kesin verrceklermis birde benim ki hormon duyarlı meme kanseri oldugu icin tedavi tamamlaninca hormon ilâçlari kullancakmışım artık.

Teşekkür ederim canım.32 yasindayim 9ay once emzirmeyi biraktim.gogsumde bi agri hissettim ben im gogsumde kistlerr vardi zaten ama yinede içim rahat etmedi dr çok önemli biley olduğunu sanmyorum ama bi ultrasonda bakılsın diye 2hafta sonrasına randewu verdi ultrasonda kistlerden farklı düzensiz şekilli bi kitle farkedildi 3gün sonrasında biyopsi yapıldı yani iğne ile örnek alındı 2hafta sonra sonuç çıktı invaziv yani yayılım gösteren meme kanseri .vücuda başka biryere dağılmışmı anlamak için pet yaptılar şükürler olsun ki çıkmadı başka bir organd petten 2 hafta sonra ameliyatla tumoru aldilr .ameliyt esnasnda koltuk altindan lenf alip bakmışlar onlarada sicramamis.bu hafta yani ameliyattan 3 hapfta sonra tedavi planim belli olacak kemoterapi alacak miyim kc doz alcgim gibi rdyoterapiyi memenin tamamini almadıkları icin kesin verrceklermis birde benim ki hormon duyarlı meme kanseri oldugu icin tedavi tamamlaninca hormon ilâçlari kullancakmışım artık.

coook cok gecmis canim benim, insaallah en kisa zamanda her sey yoluna girer, cok sükür ki erken yakalamissin, en azindan teselli sebebi.. bu kadar detayli anlattigin icin cok tesekkür ederim

coook cok gecmis canim benim, insaallah en kisa zamanda her sey yoluna girer, cok sükür ki erken yakalamissin, en azindan teselli sebebi.. bu kadar detayli anlattigin icin cok tesekkür ederim
Cok saol canım şükürler olsun erken yakalandı her aklıma geldikçe buna şükrediyorum

Merhaba🖐
Bende sol memeden mastektomi ameliyatı oldum 23 Ocakta...lenf nodlarımdan örnek alınmıştı ameliyatta... birinde küçük bir kanserli hücre görülmüş ve ben bunun için 8 kür kemoterapi alıcam ve sonrasında Radyo terapi... Benimde ll. Evre...Herkese acil şifalar diliyorum. En kısa zamanda atlatalım inşallah...

Merhaba🖐
Bende sol memeden mastektomi ameliyatı oldum 23 Ocakta...lenf nodlarımdan örnek alınmıştı ameliyatta... birinde küçük bir kanserli hücre görülmüş ve ben bunun için 8 kür kemoterapi alıcam ve sonrasında Radyo terapi... Benimde ll. Evre...Herkese acil şifalar diliyorum. En kısa zamanda atlatalım inşallah...
Çook geçmiş olsun. Bende salı günü 5. Kemomu alacağım, hepimize şifa olur inşeAllaah , eğer konuşmak istersen özelden yazabilirsin

Merhaba,32 yaşındayım bir ay önce tek mememi erken evre meme kanseri sebebiyle aldırdım şükür kanserim evre 0 olduğu için kemo . radyterapi girmeyeceğim ama hormon tedavisi önerildi.Hormon tedavisiyle sağlam meme için en az 3 yıl hormon tedavisi almaliymisim .Ben çok detaylı olarak sağlam mememi korumak istiyorum cunku bu da bir seçenek hormon pozitif fakat hormon tedavisinin pek çok yan etkisi var.Bu şekilde tedavi olan var mı?

Merhaba kızlar bu hafta meme kanseri oldugumu öğrendim.Göğsümdeki kitle alındı doktor bişey cıkmıcagını söyledi ama invizav lobüler karsinm cıktı.Hiç bir bilgim yok .Yarın koltuk altım için ameliyat olcam sıcrama varsa orayı temizlicekler.Bir bilginiz varsa yardımcı olursanız sevinirim.Yasım 32 bu arada.
Merhaba bende 1 ay önce ameliyat oldum. Sağ memede sadece kitle alındı ve lenflerim alındı. 1 ay geçti ve ameliyat bölgem çok sertleşmeye başladı canımı acıtıyor. Sizde de oldu mu acaba?

Merhaba,32 yaşındayım bir ay önce tek mememi erken evre meme kanseri sebebiyle aldırdım şükür kanserim evre 0 olduğu için kemo . radyterapi girmeyeceğim ama hormon tedavisi önerildi.Hormon tedavisiyle sağlam meme için en az 3 yıl hormon tedavisi almaliymisim .Ben çok detaylı olarak sağlam mememi korumak istiyorum cunku bu da bir seçenek hormon pozitif fakat hormon tedavisinin pek çok yan etkisi var.Bu şekilde tedavi olan var mı?
Merhaba bende 37 yaşındayım 1 yil once meme kanseri teshisi ile ameliyat oldum ve 2 ci evre oldugu icin kemo almadim radyo terapi ile hormon tedavisi görüyorum menepoza girmek beni cok kötü etkiledi birde cok kilo aldim ve ne yaparsam yapayim kilo veremiyorum

Merhaba cok gecmıs olsun bwbomdw annemdw dun cıktı ınvızav lobuler karsınm sızı merak ettim nasıl olsunuz ıglestı mı neler olsy bu surecte babada bılgı verebılır msnz

Geçmiş olsun, Allahım şifa versin inşallah
Ben de nasıl teşhis kondu diye sorucaktım, çünkü benim de göğsümde sağ göğsümde elime yuvarlak birşey geliyor, özellikle adet dönemlerimde çok acıyor. Önceden yoktu ama son zamanlarda fark etmeye başladım
Banyoda kontrol ettiğimde elime küçük birşey geliyor. Bende halsizlik var, doktora gitmek istiyorum ama hangi doktora gidicem bilmiyorum. Emar mı çekiliyor sonuçlar hemen mi çıkıyor merak ediyorum çünkü hiç bilgim yok
Allah sağlık versin inşallah herkese.
Genel cerrah. Lütfen ihmal etmeyin

Erken tanı ise hiç korkmayınız. Şimdi gerekli gördüler madem, ameliyat ile koltuk altındaki lenfler temizlenecek.
Sonrasında onkoloğa sevkedileceksiniz. Gerekli tedavi protokolünü onkolog belirleyecek. Alacağınız ilaçlar belki biraz yoracak sizi, ama geçici bir süreç olduğunu bilmelisiniz.
Sonraki 5 yıl ( sanırım) 3 ya da 6 aylık periyotlarla kontrolleriniz yapılacak..
Çok geçmiş olsun.
(Yıllardır, onkoloji hastalarına hizmet veren bir sivil toplum örgütünde çalışıyorum)
Merhaba konunun üzerinden baya geçmiş ama bana yardımcı olurmusunuz

X