Meme kanseri

Sedef6161

Üye
Kayıtlı Üye
13 Haziran 2022
16
9
28
Merhaba memede kitle var 2 doktora gittim birisi iyi huylu yüzde 99.9 dedi diğer doktor ooo falan dedi iyi kötü yorum yapmadı ikiside biopsi mr istedi usg sonucum ekledim fikri olan bilgisi olan var mıdır

Eklentiler

• Screenshot_20220611-102311_Chrome.jpg
    67,9 KB · Görüntüleme: 1.871
Sonda yazan benign form iyi huylu diye biliyorum ama diğerleri hakkında fikrim yok. Geçmiş olsun.

Benim annemin de rahmindeki miyoma bi doktor ooo çok kötü geç kalınmış olabilir vs demişti dünyamız karardı, Rabbime şükürler olsun ki temiz geldi her şey. Doktorlar bazen yapabiliyorlar bu tarz şeyler. Müsterih olun tek doktordan fikir alarak ilerlemeyin inşallah temiz gelir sonucunuz

BRADAS 2 ve 4 yazan yerler kanser riskininin oranını ifade eden terimler. 2 de takip yeterli kanser riski yok gibi bir şey fakat 4 riskli. Usg de kötü huyluya benzeyen lezyon görüntülenmiş demek. Benim fikrim biyopsi yaptırın bir an önce içiniz rahat olsun kesin sonuç.
BRADAS 4 te bile yanılma payı çok çok yüksek, ben 23 yaşındayım ve bendeki kitle 4c idi emar da çıkan bu demek oluyor ki %50 ile %95 arası kanser, fakat biyopsi temiz çıktı hatta profosör yanlışlık payı olmasın bu kadar kötü görünen bişey diye biyopsiye bile güvenmeyip o dokuyu tamamen çıkarttı sonuçta kanserle en çok karıştırılan kitle türü çıktı yani temiz.
Sizin riskiniz benimkine göre çok çok düşük .
Fakat yeriniz de olsam hemen biyopsi yaptırırım sonucumu beklerim içim rahat eder ya da erken teşhis konmuş olur,sonuçta şüpheli bişey zaten ilk önce ilaçli mr ister onu yaptırın onda da aynı risk çıkarsa o zaman biyopsi ister. Tek başına usg yeterli değil. Benim mr sonucuma göre yapılmıştı

Teşekkür ederim 10 gün sonra yapılacak temiz çıkar inşallah

Teşekkür ederim 10 gün sonra yapılacak

Arkadaşlara katılıyorum. Kötü bir şey olduğunu düşünmüyorum. Lezyon olayı minnacık bir sıkıntı. Önce Mr net sonuç için muhakkak biyopsi öneririm. Her doktora da güvenmeyin. Onkoloji maalesef istismara çok açık. Bir kaç görüş alın

Merhaba canım. Çok ilginç sonuç. Demek ki kanserle karıştırılan kitle görünümü olabiliyor. Hatta literatüre geçen bir vakada bir kadında biyopsi bile kanser sonucu vermiş. Oysa kanser hücrelerini taklit eden bir kitle olduğu sonradan anlaşılmış. Ben meme ca tedavisi gördüm. Hala kitlemle özellikle büyüklüğü ile ilgili şüphelerim var. Mr dahil tüm tetkiklerde 3 cm denilen kitle patolojide 5.1 cm geldi. Üstelik ameliyat sırasında ölçüm yapıldı cerrahım en fazla 3 cm demişti. Bu sektöre hiç güvenim yok. Kemoterapi inanılmaz para kazandırıyor doktorlara. Nasıl olurda 2.5 ya da 3 cm denilen kitle patolojide 5.1 cm çıktı. Üstelik 1mm fazla ölçmüşler ve 1mm için evre 3 yapmışlar. Böylece çok ağır kemo gördüm.Günahları boyunlarına ...Benim kitle estetik operasyondan kalan 35 yıldır olan bir kitleydi. O kitlenin üzerinde oluşmuş denildi. Yani herkese tavsiyem tek görüşle yetinmeyin.

Haklısınız cidden böyle şeyler olabiliyor demk ki hayret verici. Benim 6 ayda kontrole gitmem gerekiyor fakat hastane şehir dışında küçük bebişim var henüz gidemedim 1 yıl olucak ne diycekler merak ediyorum.. Kesinlikle 1 doktorla kalınmamalı

Merhaba memede kitle var 2 doktora gittim birisi iyi huylu yüzde 99.9 dedi diğer doktor ooo falan dedi iyi kötü yorum yapmadı ikiside biopsi mr istedi usg sonucum ekledim fikri olan bilgisi olan var mıdır
Merhaba geçmiş olsun bende aynı sorunla gittim sol memeden momografi, ultrason çekildi emin olmak için dr biyopsi istedi maalesef ilk başlangıç dedi Mr ve ped çekimi de istedi sonuçlar temiz di ama sağ memede de küçük bir kitle var Mr da görünen dedi dr ondan da biyopsi oldum çok şükür o temiz geldi 1 haziranda amaliyat oldum kitle meme başına yakın olduğu için meme başını almak zorunda kaldi koltuk altından alınan patoloji sonucunu bekliyorum yarın ilk kontrole gideceğim inşallah güzel haber alırım korkmayın tek dr ile kalmayın iyi bir genel cerah araştırın biran önce biyopsinizi yaptırın rabbim şifalar versin

Amin çok sagolun 10 gun sonra biopsi ve mr sizinde güzel sonuçlariniz çıkar inşallah

Merhaba 3 ay önce elime bir kitle geldi hemen ultroson çektirdim. 12 hizasında 7.5x4mm ve 12 hizasında 9x7mm boyutlarında hipeokoik solid lezyon saptanmıştır dendi ve 3 ay sonra kontrol istendi. Yeni çektirdiğim ultroson sonucunda biopsi kararı verildi ve biopsi oldum. Sebebi nedir neyden şüphelenildi gerekli miydi anlayamadım, sorularıma cevap bulamadım. Lütfen bana yardım edebilir misiniz.buna benzer durum yaşayan var mı? Biopsi sonucum henüz çıkmadı. Son çekildiğim ultroson şu şekilde

Sağ meme saat 6 areolaya 4cm mesafede 8.5x4mm boyutlu oval içerikli hafif lobule kontörlü hipoekoik lezyon izlendi
Sağ meme üst dış kadrandan saat 10 hizasında 30x20mm boyutlu oval şekilli kontürleri nispeten belirsiz heterojen hipeokoik alan ve saat 9 hizasında 19x10mm boyutlu oval şekilli belirsiz sınırlı hipoekoik solid kitle izlendi. Ayrıca bu düzeyde cilt altı yağ dokularında ekojenite artmışı ve lezyondan areolaya uzanım gösteren heterojen hipeokolil tubüler şekilli alanlar mevcuttur.
Ayrıca 2 adet kortikal kalınlığı artmış lenf nodu mevcuttur

Net sonuç için biyopsi gerekir ama sonuçlarınız iyi huylu görünüyor

S Sedef6161 merhaba sizde biyopsi sonucu bekliyordunuz bayağı zaman geçmiş üzerinden nasılsiniz umarım sizin sonucunuz temiz gelmiştir

Merhaba uzun zaman geçti birşeyiniz çıktımı acaba

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…