Meme Kanseri muaynesi nasıl oluyor?

supersuper

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
7 Ekim 2020
7
7
22
Merhaba, bu forumdaki ilk sorum. Ben 18 yaşımdayım bir kaç yıldır göğüsümün çevresinde ince uzun kabrıklıklar vardı. Ama ben önemsemedim uzun zamandır olduğu için normal olduğunu düşündüm. Bu yıl yani bir kaç aydır meme uçlarımın etrafında hafif deri döküntüsü ve kaşınma oluyor. İnternetten bakınca hep meme kanseriyle ilgili şeyler buldum. İnternette böyle şeylerde hep abartılı yazılar oluyor zaten ama vallahi ne yalan söyliyeyim baya tırstım ben. Bir cildiye gideyim diyorum önce,sonra da hangi bölüm ilgileniyorsa bu durmla ona gideyim.
Bu konu ile ilgili bilgisi olna var mı, hangi bölüme gitmem gerekir ve muayneler nasıl oluyor?
Çok teşekkür ederim şimdiden🙏😊💓

Merhaba, bu forumdaki ilk sorum. Ben 18 yaşımdayım bir kaç yıldır göğüsümün çevresinde ince uzun kabrıklıklar vardı. Ama ben önemsemedim uzun zamandır olduğu için normal olduğunu düşündüm. Bu yıl yani bir kaç aydır meme uçlarımın etrafında hafif deri döküntüsü ve kaşınma oluyor. İnternetten bakınca hep meme kanseriyle ilgili şeyler buldum. İnternette böyle şeylerde hep abartılı yazılar oluyor zaten ama vallahi ne yalan söyliyeyim baya tırstım ben. Bir cildiye gideyim diyorum önce,sonra da hangi bölüm ilgileniyorsa bu durmla ona gideyim.
Bu konu ile ilgili bilgisi olna var mı, hangi bölüme gitmem gerekir ve muayneler nasıl oluyor?
kruluktan meme genısledıgınde gergınlesmekten de olur dokuntu. kanser dokuntusu fotoları vardır ıntte oyle mı gorunuyo?

Sana da merhaba ablacım :)
Yaşın çok küçük daha , internetten bakıp bakıp korkutma kendini , doktora git , mamamografiye sokacaklarını zannetmiyorum ama önce muayene edip sonra ultrasonografi ve emara gönderirler . Genel cerrah bakıyor o bölüme gidersin . Korkma İnşAllah kötü bi şey çıkmıcak .

İnternetten okuyup korkutma kendini yaşın genç dha önce bir genel cerrahi ye git hormonlarınada baksın ultrason baksın. Sonra cildiyeye gerek duyarsa dr yönlendirir. Annem meme ca.

Merhaba, dediğin gibi internette her rahatsızlık belirtisinde mutlaka bir kanser kelimesi geçiyor neredeyse. O yüzden endişelenme. Hangi uzmanlık alanına giriyor bilmiyorum ama sırf endişelerini atlatmak için yine de bir doktora git tabii. Geçmiş olsun..

Onun için genel cerrahiden randevu alabılırsın.Meme muayenesi ve ultrason tam kan sayımıyla genel bir değerlendirme yapılıyor.Ama senin sorunun ciltle ilgili olabilir.Genel olarak memede çöküntü çukurluk yada ele gelen dokular varlığında hemen muayene gerektirir.Belirtiler ağrısız ve sinsidir yapısal olarak bozulmalar gösterebilir.Elinizi ensenize koyun dirseğinizi yana açın parmak uçlarınızla koltuk altından başlayarak memenize doğru küçük hareketlerle kontrol edin sertlık beze benzeri şeylerin tespiti için her kadının kendisi bu kontrolü yapması öneriliyor.Annemde meme ucunun etrafında çöküntüler oluşmuştu.Onun haricinde bir belirti yoktu.Bizde kontrole gittiğimizde doktor önce muayene etti ultrason ve kan testi istedi bir sorunla karşılaşmadık yılda 1 kez kontrole çağırdı.

Son düzenleme:
Sana da merhaba ablacım :)
Yaşın çok küçük daha , internetten bakıp bakıp korkutma kendini , doktora git , mamamografiye sokacaklarını zannetmiyorum ama önce muayene edip sonra ultrasonografi ve emara gönderirler . Genel cerrah bakıyor o bölüme gidersin . Korkma İnşAllah kötü bi şey çıkmıcak .
Tesekkur ederim😀💓

Yani benziyor biraz o yüzden tırstım. Neyde çok da abartmaya gerek yok😊 Tesekkur ederim
ah o google amca. kanser teshısı koymadıgı hıc bı kullanıcı yoktur :63: bı cıldıyeye gıdebılırsın en dusugunden. :) ama meme kanserı ıcın suphelenınce sanırım genel cerrahı bakıyordu ona. derı dokuntusu gıbı olmuyor yara oluyor be kuzum kanserde. meme bası hasar goruyor falan hem boyle seyler ıcın cok genc oldugunu dusunuyorum. kendını korkutup oturma . ıcım rahatlasın cvrede aılede var bı kac dersen kontrole gıtmekte elbette fayda var :)

Önce genel cerraha git sonuçlar temizse ciltle ilgili problem çözmek daha kolay uzun suredır böyle önemsemedim dıyorsun tırsmana gerek yok canım geciktirmeden muayene olmanı tavsıye ederim.

X