Meme Büyütme Estetiği Olmak İsteyenlerin Paylaşım Alanı

doktorum tamer yavaştı canım,ben kendisiyle de daha önce birlikte çalıştıgım için tanıyorum yakınen kendisini,yaptığı operasyonları sonuçları tekniğini herşeyi bildiğim için hiç başka bir doktora gitmedim. sonuç 2 yıl oldu ve muhtemeşemler.
asimetri ben de vardı ki genelde oluyor zaten,benim biri 300 biri 275 cc oyuzden. ben büyük olması konusunda da şöyle düşünüyorum,madem o masaya yatıyorum değecek kadar olsun dedim,zaten doktorum sana ne olursa ne yakışırsa onu yapacagım sen bana bırak dedi.sana da 360cc diyorlar galiba bence gayet normal.ben de geniş omuzluyumdur ama tabi boyum senden daha kısa oyuzden 300cc üstü senin kaldırır.benim şimdi 2yıl oldu ve hiçte öyle buyuk değiller hani istesem biraz daha buyuk bile 325cc falan olurmuşş. meme başına mudahale dediği de muhtemelen areola yı mı küçültecek acaba bana o da yapıldı cunku
biraz yukarı cekecek sanırm meme ucunu anlamadım tam o kadar detayı beyaz gibi minik iz kalıormus onda
cokkk tesekkurler Tamer Bey'i de arastırıorm hemen

Ya Hasan Fındık yaptı benim ameliyatımı, ama burda forumda övüldüğü kadar yokmuş anladığım kadarıyla. En ağrılı ben geçiriyorum baksanıza:KK43:( bi de ben artık bazı doktorların burda özellikle reklamı yapılıyor diye düşünüyorum, özellikle burda forumda birinin özellikle hasan beyi gereksiz yere fazla övdüğünü reklamını yaptığını düşünüyorum başından beri. Yazıları buram buram reklam kokuyor. Mesela sözde o kadar ünlü olan doktor çok tırt bi hastanede ameliyat yapıyor; devlet hastanesinden bi farkı yok, yemekler özellikle çok kötüydü yiyemedim bile. Baya içimi döktüm sanırım:))
Reklam yapıyor dediğiniz zaman o kişiyi KİB yapın. Yönetim incelesin,zaten eğer gerçekten reklam yapıyorsa forum yönetimi buna izin vermez ve forumdan şutlar gider..
Ben forumda Hasan beyin reklamını yapan birini görmedim . Sürekli Hasan bey şöyle Hasan bey böyle ,aman kesinlikle Hasan beye ameliyat olan yazılarda yok. Nedir ,hangi mesajlardır bu reklam kokan mesajlar?
Başından beri süreçlerimizi yazıyoruz,doktor ismi soranlara doktorun ismini yazıyoruz. Reklam buysa bunu herkes yapıyor zaten. Hatta reklam gibi yazanlara birşey denmiyorda neden Hasan bey anlamıyorum.
Ben birçok estetik ameliyat oldum,hepsine ayrı ayrı konu açtım sürecini yazdım. Forumun amacı yardımlaşmak,birbirimize destek olup bilgilendirmek degilmi? Yoksa bunu yapmamak,ameliyat sonrası işim bitti herkes ne yaparsa yapsın banane diyip gitmekmi?
Ameliyat sonrası ruh halinize veriyorum bu yazınızı. Cidden çok üzüldüm,yazmadan duramadım bende artık.

kızlar nacizane tavsiyem devlette olacaksanız doktorunuzu iyi araştırın.sizi anlayıp dinleyen ne olması gerektiğini iyi tespit edebilen doktora ameliyat olun.ben şimdi eksikleri farkediyorum.sağ ve sol arasında bariz fark var benim.meme başı çevresi çok genişmiş mesala ben bunu yeni farkettim.burdan silikonu koyup meme başını hem küçültüp hem eşitleyebilirdi.üstelik benim dokum nerdeyse yok olmuş derim de çok inceydi yani kas altı yapılsaydı çok daha iyi olurmuş.şunu da belirtmek isteri ki eğer dikleştirme gerekiyorsa da kesinlikle iz falan çok olur diye yaptırmamazlık etmeyin.çünkü kaslar kendini bıraktıkça aşağıya doğru meme kendini bırakıyor.sonradan pişman olmayın derim.

artık normale döndüm iyice sanki hiç olmamış gibiyim.masaja devam ediyorum solun iç kısmında masaj yaparken hafif bir ağrı oluyor ve silikonu hissediyorum.dalgalanma da bariz belli.ordaki dokuların tam iyileşmediğini hissediyorum çünkü sağ meme yumuşadı iyice sanki eskiden beri benim gibi fakat solun sıkıntılı olan kısmı set ve hafif şiş.:KK52:
en kısa zamanda o da iyileşir umarım geldi geçti bak bir kaç sonra tamamen sorunsuz olacak inş..

ne kadar surede basladın sprora caım
1.5 ay geçtikten sonra başladım.spor salonuna gitmiyorum.evde lislie1 mil yaparak başladım + dans ediyorum.kollarımı çok yormadan ve çok zıplamadan yapıyorum.kilo problemim yok canım benim.bacaklarımı çalışıyorum ama yine belimden başladım incelmeye.üst beden yüzüm belim inceliyor bacaklar bi türlü istediğim gibi olmuyor ama bu defa kararlıyım dantel gibi sabırla işlicem inşallah.6-12 ay süre verdim kendime:KK49::işsiz:

Sevgili kattina yarın seda hanıma muayneye gidiyorum, ameliyatını hangi hastane de yaptı senin canım
kadıköy çağıner hastanesinde cnm rıhtıma yakın araçla 10 dk sürmüyor.. hastane çok sıradan duruyor ama hizmet on numara beş yıldız.. 45 dk bir kontrole geliyor hemşire tüm gece boyunca çok çok ilgilendiler taburcu olmadan öncede serumun içine bişeyler katıyorlar 15 dk bitiyor ve 24 saat nerdeyse ağrısız geçiyor tabi eve gidince ilaçlarada başlıyorsun onunda etkisi var.. ben hem seda hanımın ilgisinden hem hastaneden çok memnun kaldım.. umarım seninde içine siner..

Ya kızlar Bende Yarın Bülent Tekerekoğluna gideceğim bakalım o ne diyecek ?
çok Dr ye gitmekte kafa karıstırıyor. :KK43:

tek duam dogru dr yı seceyım ve guzel omur boyu basarısı surecek bır amelıyat olsun
kesinlikle çok gezme canım ama içine sinene git ben 3 doktora gittim 3.de karar kıldım ilk telefonla bilgi alırken bile o cazip gelmişti son kararımda ilk tercihim oldu.. hadi hayırlısı karar ver de gün al artık:KK49:

KAS ALTI DAHA AĞRILI VE UZUN SÜRÜYOR İYİLEŞMESİ.
ben buna katılmıyorum bence ameliyat işi tamemen kişinin bünyesine göre değişiyor tabi ki dr da önemli ama sonuçta hepsi az çok tecrübe sahibi yeni doktorun önüne yatmadık hiçbirimiz.. ben kas altı olmama rağmen hızlı bir iyileşme sürecim oldu ve canım yok denecek kadar az acıdı :halay:seninde dediğin gibi sen kas üstü oldun ama sorun yaşadın biraz şans biraz bünyeyle alakalı:rapci:

ben buna katılmıyorum bence ameliyat işi tamemen kişinin bünyesine göre değişiyor tabi ki dr da önemli ama sonuçta hepsi az çok tecrübe sahibi yeni doktorun önüne yatmadık hiçbirimiz.. ben kas altı olmama rağmen hızlı bir iyileşme sürecim oldu ve canım yok denecek kadar az acıdı :halay:seninde dediğin gibi sen kas üstü oldun ama sorun yaşadın biraz şans biraz bünyeyle alakalı:rapci:
Masallah sana arkadasim:nazar:

kesinlikle kişinin yapısı çok önemli bir de doktorun eli de çoook çok önemli.baştan savma bir ameliyat yapıyorsa sıkıntılı oluyor.

kızlar bu kass altı-üstü mevzuna ben bilgim dahilin de biraz açıklık getirmek istiyorum.
şimdi kas altı eski ve cerrahi de çoğunlukla tercih edilen klasik bir yöntem sebebi uzun vadede-bunu altını çizerek söylüyorum- daha iyi sonuçlar veriyor.
peki neden bazı cerrahlar üstünü tercih ediyor konusuna gelecek olursak. aslında sebep tamamıyle hastanın yaşı,silikon protezz taktırmak isteemesinin sebebi ve varolan meme dokusunun hacmiy gibi konuları birbutun olarak değerlendirince şekilleniyor.
mesela hasta genç bir hasta olsun,hatta bekar dogurmamış emzirmemiş olsun.en önemlisi ameliyat sebebi kısaca sadece memelerinin küçük olması ve onları buyutmek istemesi olsun.şimdi bu durumda damla protez kasüstü tercih sebebi ki bence de öyle olmalı.damla protez kasüstünün engüzel yanı doğallığı,tercih edilme sebebi de bu,yuvarlak klasik proteze göre daha doğal ve kavissli duruyor ve dokunun hemen içine yerleştirildiği içinde cilt esnekliğiye çok kolay doğal meme görüntüsü veriyor.dezavantajı ne peki? eğer ileriki dönemde kilo alırsanız(gebe kalmanız halinde bu çok uzak bir ihtimal değil),bebek emziririseniz doku sarkıyor dolayısıyla dokunun hemen atına tuttunan protez de sarkmış oluyor.uzun vadede revizyon gerektiriyor bu yöntem yani ikinci bir ameliyat.
kas altı protezlerde ise bu durum çok absurd bir kilo alımı esnekliğini fazla yitirmeye musait bir cilt yapınız yoksa,abartacak ve memelerinizi tekrar mahvedecek kadar uzun ssüre bebek emzirmezseniz bu sıkıntıyla hiç karşılaşmıyorsunuz ve revizyon ihtiyacı dogmuyor.
sonuç olarak burda hastanın neyı nıcın istediği çok önemli.bana ssorarsanız eğer gençseniz bu ameliyatı buyuk meme için yaptırıyorsanız ve bebek dogurmadan önce çıkartırıp silikonları sonra çok istersem yine tAKtırırım diyorsanız kesinlikle damla protez kas üstü yaptırın.
ama yok ben sarkık memelerim için yaptırıyorum diyorsanız yolunuz mecbur kasaltından geçecek başka şeylerle kafanızı bulandırmayın ..:confused:

X