Meme büyütme 1.5 ay dalgalanmalar

Nefes89

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
3 Eylül 2024
16
6
Merhaba arkadaşlar dalgalanma sorunu yaşayan oldu mu olduysa düzeltmeler oldu mu ve kaçıncı ayda düzeldi acaba? Ya da hiç düzelme olmadı mı? Ameliyat olalı bir buçuk ay olacak bir kaç gündür dalgalanma arttı özellikle eğildiğinde feci bir dalgalanma söz konusu protezler yerine oturana kadar bunlar normal mi sizce?

Merhaba arkadaşlar dalgalanma sorunu yaşayan oldu mu olduysa düzeltmeler oldu mu ve kaçıncı ayda düzeldi acaba? Ya da hiç düzelme olmadı mı? Ameliyat olalı bir buçuk ay olacak bir kaç gündür dalgalanma arttı özellikle eğildiğinde feci bir dalgalanma söz konusu protezler yerine oturana kadar bunlar normal mi sizce?
Dagalanma benim anladigim kadariyla gecici bir sey degil. Ve odem gittikce sislikler indikce ortaya cikiyor. Arkadasimdan gordugum kadariyla malesef daha iyiye degil daha kotuye gidiyor. Cunku protezin oturmamasiyla ilgili degil protezin %100 dolu olmamasiyla ilgili. Arkadasimin markasi mentor suan 1 yili doldurmak izere sanirim 10.ayinda. ilk gosterdiginde dalgalanma gorunmuyordu hissediliyordu. 6.ayda gozle gorunur hale geldi ve cok cirkin bir goruntu olusmustu. Egildiginde yol yol gorunuyordu. 1 yil doldugunda revizyon olucak bu sebeple marka degisikligi yapicak. Protezim sertliginden de sikayetci. Ben ondan sonra ameliyat oldum. Bu durumu dr a sordugumda bende de olabilecegini cunku derimin ince oldugunu soyledi ve %100 dolu olan iki markayi tavsiye etti. Onlardan en yumusak olani tercih ettim. Dalgalanma problemim olmadi. Protezlere dokundugumda mentor cok sert gelmisti bana ve zaten bu markayi istememistim. Baska hangi marka bu sekilde dalgalanmaya sebep oluyor bilmiyorum ama sizinki de mentorsa bundan kaynaklidir diye dusunuyorum. Bu dr lar niye uyarmiyorlar bazi konularda anlamiorumki. Basimiza geldikten sonra neyin ne oldugunu anliyoruz okadar ucret odeyip aci cektikten sonra.. arkadasim smdi tekrar bicak altina yaticak cok uzgun.

Dagalanma benim anladigim kadariyla gecici bir sey degil. Ve odem gittikce sislikler indikce ortaya cikiyor. Arkadasimdan gordugum kadariyla malesef daha iyiye degil daha kotuye gidiyor. Cunku protezin oturmamasiyla ilgili degil protezin %100 dolu olmamasiyla ilgili. Arkadasimin markasi mentor suan 1 yili doldurmak izere sanirim 10.ayinda. ilk gosterdiginde dalgalanma gorunmuyordu hissediliyordu. 6.ayda gozle gorunur hale geldi ve cok cirkin bir goruntu olusmustu. Egildiginde yol yol gorunuyordu. 1 yil doldugunda revizyon olucak bu sebeple marka degisikligi yapicak. Protezim sertliginden de sikayetci. Ben ondan sonra ameliyat oldum. Bu durumu dr a sordugumda bende de olabilecegini cunku derimin ince oldugunu soyledi ve %100 dolu olan iki markayi tavsiye etti. Onlardan en yumusak olani tercih ettim. Dalgalanma problemim olmadi. Protezlere dokundugumda mentor cok sert gelmisti bana ve zaten bu markayi istememistim. Baska hangi marka bu sekilde dalgalanmaya sebep oluyor bilmiyorum ama sizinki de mentorsa bundan kaynaklidir diye dusunuyorum. Bu dr lar niye uyarmiyorlar bazi konularda anlamiorumki. Basimiza geldikten sonra neyin ne oldugunu anliyoruz okadar ucret odeyip aci cektikten sonra.. arkadasim smdi tekrar bicak altina yaticak cok uzgun.
diğer seçtiğiniz marka nedir ?

Aynı sorun 3. Ayda bende de başladı. Mentor marka 400 cc kas altı protez konulmuştu. Doktoruma sorduğumda senin derin ince dokun yok tabiki olacaktı diye pişkince bir açıklama dinledim. Gittikçe daha da kötüleşmeye başladı şu anda 4. Aydayım… umarım sizinki geçici bir durumdur

Son düzenleme:
Aynı sorun 3. Ayda bende de başladı. Mentor marka 400 cc kas altı protez konulmuştu. Doktoruma sorduğumda senin derin ince dokun yok tabiki olacaktı diye pişkince bir açıklama dinledim. Gittikçe daha da kötüleşmeye başladı şu anda 4. Aydayım… umarım sizinki geçici bir durumdur
o nasıl cevap hakkaten ya utanmıyor doktor ! öff
çok geçmiş olsun , hangi doktor acep, inşallah karşılaşmayız

Şöyle ki benim de Mentor ama ben de markadan kaynaklı olduğunu düşünmüyorum doluluk oranı ve derimin kalitesi ile alakası olabilir çünkü motiva takılıp dalgalanma sorunu olan ya da sarkma sorunu yaşayan da çok olmuş... Yumuşaklığa gelince Mentor olmasına rağmen sert değil aksine normal meme kıvamında bu hissinden şikayetci değilim aksine hoşuma gidiyor ama bu dalgalanma işi canımı sıkıyor umarım düzelir..
Çünkü protez oturdukca düzeldi yazanlar olmuş

Şöyle ki benim de Mentor ama ben de markadan kaynaklı olduğunu düşünmüyorum doluluk oranı ve derimin kalitesi ile alakası olabilir çünkü motiva takılıp dalgalanma sorunu olan ya da sarkma sorunu yaşayan da çok olmuş... Yumuşaklığa gelince Mentor olmasına rağmen sert değil aksine normal meme kıvamında bu hissinden şikayetci değilim aksine hoşuma gidiyor ama bu dalgalanma işi canımı sıkıyor umarım düzelir..
Çünkü protez oturdukca düzeldi yazanlar olmuş
Dokusunu ben de çok sevdim çok az daha yumuşasa bana yeter :) inşallah oturdukça düzelir. Bu süreci çok zor atlattım sıkıntıdan 2 kilo verdim belki de alınca düzelir

Dokusunu ben de çok sevdim çok az daha yumuşasa bana yeter :) inşallah oturdukça düzelir. Bu süreci çok zor atlattım sıkıntıdan 2 kilo verdim belki de alınca düzelir
Dalgalanma icin yag enjeksiyonu yapiliyormus aslinda dalgalanma olan bolgeye fakat. Dr sigara kullanimi varsa yagin cogu erir yine ayni duruma gelir demis. Sigara kullanmiyorsaniz eger duzelme olmazsa yag enjeksiyonu da yaptirabilirsiniz. Tekrar ameliyat masasina yatmaktan iyidir. Sertlik zaten cok kisisel bi tercih. Arkadasimin esi gogsune dokunuyormusum gb gelmiyor demis. Oyuzden cok uzulmus. Ben dokununca ayni seyi hissettim yani gogse degil de proteze dokundugumu hissettim. Belki kullanilan teknikle de alakasi vardir tabi. Yada kendi dokunuzun olup olmamasiyla. Umarim duzelir ve sikintiniz kalmaz. Ben de zayif oldugum icin en tedirgin oldugum sey ust kisimda gecisin belli olmasi yada arkadasiminki gb dalgalanma olmasiydi. Dual plan yapildigi icin gecis izi yok. Dalgalanma da olmadi sukur. Oncesinde de cok arastirip gtmistim ki burdan cok arastirdim. İns uzun yillar sorunsuz kullaniriz :)

Dalgalanma icin yag enjeksiyonu yapiliyormus aslinda dalgalanma olan bolgeye fakat. Dr sigara kullanimi varsa yagin cogu erir yine ayni duruma gelir demis. Sigara kullanmiyorsaniz eger duzelme olmazsa yag enjeksiyonu da yaptirabilirsiniz. Tekrar ameliyat masasina yatmaktan iyidir. Sertlik zaten cok kisisel bi tercih. Arkadasimin esi gogsune dokunuyormusum gb gelmiyor demis. Oyuzden cok uzulmus. Ben dokununca ayni seyi hissettim yani gogse degil de proteze dokundugumu hissettim. Belki kullanilan teknikle de alakasi vardir tabi. Yada kendi dokunuzun olup olmamasiyla. Umarim duzelir ve sikintiniz kalmaz. Ben de zayif oldugum icin en tedirgin oldugum sey ust kisimda gecisin belli olmasi yada arkadasiminki gb dalgalanma olmasiydi. Dual plan yapildigi icin gecis izi yok. Dalgalanma da olmadi sukur. Oncesinde de cok arastirip gtmistim ki burdan cok arastirdim. İns uzun yillar sorunsuz kullaniriz :)
Yağ enjeksiyonu aslında silikon yapıldıktan sonra riski diye okumuştum. Deforme edebilirmiş 😏 sizin için mahsuru yoksa doktorunuzu özelden atabilir misiniz? Revizyonumu çok iyi araştırarak olmak istiyorum

Merhaba nerede ameliyat olmuştunuz doktorunuz kim

İzmirdeyim ben. Fatih uygur, turker ustun, cenk melikoglu ve cenk demirdover ile gorustum. Ve Cenk Demirdover le yoluma devam ettim. Cok dogru bir secim yapmisim ☺️
Burada bi hanımefendi vardı cenk hocaya revizyon yaptıran. O da çok memnundu.
İzmire de hiç işim düşmüyor ki gidip görüşsem
Ben de mentor tam dolu olmadığı için istemiyodum ama ergonomixin de kayma durumu varmış sanırım
Cenk hoca size ergonomix’in avantaj ve dezavantajı olarak nelerden bahsetmişti?
Ve ameliyat olmadan önce sütyen bedeniniz kaçtı, meme dokunuz ne durumdaydı merak ettim paylaşmak isterseniz. 🌸

Burada bi hanımefendi vardı cenk hocaya revizyon yaptıran. O da çok memnundu.
İzmire de hiç işim düşmüyor ki gidip görüşsem
Ben de mentor tam dolu olmadığı için istemiyodum ama ergonomixin de kayma durumu varmış sanırım
Cenk hoca size ergonomix’in avantaj ve dezavantajı olarak nelerden bahsetmişti?
Ve ameliyat olmadan önce sütyen bedeniniz kaçtı, meme dokunuz ne durumdaydı merak ettim paylaşmak isterseniz. 🌸
Ben cenk beyi gorustugum dr lar arasinda cok net sectim. Diger dr lar sadece kullandiklari markayi anlatti ve hep olumlu taraflarini aktardilar. Gorusmelerim 15 dk yarim saat arasi degisti. Ama Cenk Beyin yaninda rahat 1 bucuk saat kalmisimdir. Birden fazla markayla calisiyordu ve hepsini teker teker anlatti. Uretilislerine kadar. Ameliyat sonrasi yasiycaklarim ameliyatta izleyecegi yol. Cok detay verdi ve zaman ayirdi. Ameliyat oncesi iki skez gorusmeye gttim. Sonrasinda da hic ilgisini kaybetmedi. Hala ayni sekilde devam ediyor. Ergonomix hakkinda soylediklero suydu. Diger protezlere gore dokunusunun daha cok meme kivaminda oldugu daha yumusak olduğu kullandigi hastalarinin dogal gorunus ve dokunus konusunda cok memnun kaldigi, kapsül kontraktoru riskinin diger markalara gore cok daha az oldugu, son teknoloji ile uretilen bir marka oldugu ve uretilisndeki farklari dalgalanma sorununa sebep olmadigi vs . Dezavantaj olarak ameliyat sirasinda daha itinali calisilmasi gerektigi ve diger markalarda korse iki uc hafta kadar kullanilirken motivada 6 ay kullanilmasi gerektigi. Bunu da su sekilde acikladi. Kapsul.kontraktorune sebep olmuyor cunku daha ince bir kapsul olusturuyor. Bu da erken donemde destege ihtiyac duydugu anlamina geliyormus yani yararli kapsulu olusturana kadar. Kayma problemini ben burda ameliyat oncesi arastiriken duymustum ve bunu da oncesinde dr a sordum. Hic bir hastasinda kayma problemi bugune kadar yasamdigini soyledi. Bunu sadece motiva icin degil kullandigi tum markalari kapsar bir sekilde soyledi. Eger cep olmasi gerektigi gb acildiysa, diklestirme isteyen bir gogse diklestirme yapilmadan protez konmadiysa boyle bir seyin mumkun olmicagini soyledi. Benim gogus dokum biraz vardi dumduz degildim. Bu arada polytech b lite ve bir marka daha vardi ismini suan hatrlamiorm. Bunlarla.ilgili de cok detayli bir anlatim yapti. Arkadasimda mentor oldugu icin ve sorun yasadigi icin onunla ilgili bir kac soru sordum. Bu markayla xalismayi birakmis bir sure once sma ona ragmen yine detayli olarak bna yanit verdi. Ben dokundugum anda zaten ergonomixi seçmiştim.

ben de ergonomix istiyorum doğallıktan yana olduğum için
Ama genelde üstte yağ dokusu olmayan kişilere yuvarlak protez öneriyorlar anladığım kadarıyla.
Ergonomix teknolojisine hayran kaldım ilk araştırdığımdan beri. Ama belki de üst polüm boş olduğu için bana göre değildir çünkü yer çekimiyle aşağı toplanıyor ergonomix. O nedenle size dokunuzun nasıl olduğunu sordum. Benim yağ dokum memenin alt yarısında toplanmış durumda. 75A denebilir. Aslında sırtım ve omuzlarım daha geniş, o nedenle de mememin küçük olması daha bi üzüyor beni. yapılı değil minyon olsam bu kadar umursamazdım belki.
tabi kafamda hep şu düşünce var: şu anki halinden daha iyi olmayacaksa, doğal hissettirmeyecekse hiç olmasın daha iyi. ama meme büyütme konusunda bi şeyler izleyip okuyunca bile gözlerim doluyor saçma bi şekilde 😂 1 yıldır düşünüyorum araştırıyorum ama kararsızım. ben de doktorum, teknik olarak birçok şey biliyorum ama hiçbir doktorun da mükemmel sonuç vadedemeyeceğini ve her operasyonun komplikasyon riski olduğunu da biliyorum… ve tamamen fonksiyonel olan bir organım için büyük bi operasyon geçirmek mantığıma ters geliyor ama yine de üzülüyorum ya 🫠 çocuksu bir istek gibi, bir nedeni yok memem olsun istiyorum işte.
içimi döktüm size 🥲
forumu da uzun süredir okuyorum şimdiye kadar olumsuz bir şey okumadığım tek doktor cenk bey.

X