mega sisterna magna

MTGRL

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
17 Haziran 2020
10
0
merhabalar. 25 haftalık hamileyim bebeğim için mega sisterna magna teşhisi kondu. bu durumu yaşayan var mı ?

Canım ben yaşamadım ama nette baktım merak edip korkulacak birşey değilmiş

İnşallah dediğiniz gibidir 🙏🏻 çok teşekkür ederim
Genelde bebeklik döneminde oluyormuş ve çoğu zaman farkedilmyormuş ble 😀 Küçük bir kistmiş ve hiçbir zararı yok .. genelde müdahale edlmyormuş ancak çookk büyük olursa alnyormuş.. Allah'ın iznyle birşey olmicak bebeğinze 🤗🤗

Peki çocukta ne gibi etkileri görülebilir ? Mental gerilik , down sendromu vs farklılıkları olabilir mi bu boşluk büyüme yaparsa.
rahat olun hiç etkisi olmaz, çoğu zaman farkedilmiyor bile, ileri yaşlarda herhangi bir sebepten beyin MR çekilince tesadüfen görünüyor.

merhabalar. 25 haftalık hamileyim bebeğim için mega sisterna magna teşhisi kondu. bu durumu yaşayan var mı ?
Ben de 27 haftalık hamileyim, aynı teşhis bize de kondu. 13,5cm şu an. Sizin? Doktor diğer değerler iyi olduğu için önemli değil diyor ama pek de emin konuşmadı gibi geldi bana. Size ne dedi

Aynı şekilde bana da söylenenler böyle ama bizimkinde artış gözlendi.ogrendigim zaman 25 haftalikti Şu an 31 haftalık olduk ve 10mm iken 15mm oldu. Bi kaç doktora daha gittim ve en kötü ne olabilir diye sorduğumda beyincigi etkilenebilir dediler. Kafa çapı da büyüyor aynı zamanda. Allah'ım şifa versin inşallah hepsine..

Ben de 27 haftalık hamileyim, aynı teşhis bize de kondu. 13,5cm şu an. Sizin? Doktor diğer değerler iyi olduğu için önemli değil diyor ama pek de emin konuşmadı gibi geldi bana. Size ne dedi
Peki bebeğinizin hareketleri nasıl?

Herhangi bir farklılık hissetmiyorum, hareketleri normal geliyor bana. Neden sordunuz
Benim bebeğimin hareketleri su zamana kadar hep azdı. Arkadaşlarımın bebekleri anne karnında hiç durmuyor mesela. Hangi doktora gittiysem aynı şeyi söyledi hareket etmiyor pek bu diye. Ben beyincik falan denince hareketlerine bağlamıştım o yüzden sordum..

Benim bebeğinde de maga sistegral magna cıktı. Doğum yaptınız mi bebeğiniz nasıl

Canım baya olmuş yazalı ama bir sorun olduğu ilerleyen zamanlarda bende aynı durumdayım şuna emara girmen lazım dedi senin nasıl gecti

Aynı şekilde bana da söylenenler böyle ama bizimkinde artış gözlendi.ogrendigim zaman 25 haftalikti Şu an 31 haftalık olduk ve 10mm iken 15mm oldu. Bi kaç doktora daha gittim ve en kötü ne olabilir diye sorduğumda beyincigi etkilenebilir dediler. Kafa çapı da büyüyor aynı zamanda. Allah'ım şifa versin inşallah hepsine..
Aynı durum bizde de var 11 mm çıktı ve kafası 4 hafta önde gidiyor bebeğiniz nasıl şimdi bı sorun varmi

X