Medical Park Göztepe mi-Avicenna Hastanesi Ataşehir mi?

bblau

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
24 Eylül 2010
6.241
11
Arkadaşlar merhaba,
Sizlerden Allah nasip ederse doğum yapacağım hastane alternatifleri için fikrinizi istiyorum.
Özellikle İstanbul anadolu yakasında oturanlardan, bilenlerden.
Şimdi benim doktorum özel muayenehanede, hastaneye bağlı çalışmıyor.
Ama Medical Park Göztepe Hastanesi ile anlaşması var. Doğumlarını hastadan başka talep gelmezse orada yaptırıyor.
Normal doğum için anlaşmalı fiyatı 2300TL, sezeryan 2900 TL. Eğer epidural normal olursa o da 2900 TL.
Hastanede yendioğan yoğunbakımı var. Bu bir avantaj.
Doktorumun ücretini de yine hastane bu 2900 TL içerisinden verecek.
Bu para paket fiyatı.
Bu sabah Avicenna Hastanesi Ataşehir Şubesiyle görüştüm, onların da yenidoğan yoğunbakımı var.
Elbette Medical Park ayarında değil otelcilik hizmetleri.Medical Park daha lükstür tabii ki.
Ama bu hastane de fena olmayan bir hastane.
Normal doğum 300, sezeryan 700 TL dediler. Epidural normal 700 TL imiş.
Elbette doktorumla birlikte gidicem, doğumumu doktorum yaptıracak yine.
Doktorun ücretini bu kez ben ayrı olarak vericem.
Ama herhalde 1000 TL de o alsa, herhalde en fazla o kadar alır, yine neredeyse yarı yarıya fiyat.
Sizce bu iki hastane arasında çok fark var mıdır,alacağım hizmet açısından.
Yada tıbbi olanaklar, donanım bakımından?
Hastaneler de şunlar, bir bakın isterseniz:

http://www.medicalpark.com.tr/goztepe
http://www.avicennaistanbul.com/

Son düzenleme:
ALLAH hayırlı dogmlar nasıp etsın canım. oncelıkle 1 ay once medıcl parktydm kendım ıcın degıl bır yakınımı zıyrt ıcın gıttm hastanenın dısı guzel ama kımsenın agzındn ıyı bısey duymuorum orası ıcın bende dogumu orda dusundum hatta fıyt aldım bana epıdurllı suıt oda fıyatı olrk nrml dogmda 3600 cıvarı bıseyler soledılr sımdı aklmda degl herkes cok para goz bı hastane oldugu konusunda yorumlr yapıo bn hıcbı ıslem yaptrmadıgm ıcın servslerı ve daha sonra malı durumda nasıl yaklastklrını bılmeıdgmden sadece hastanenın dıs yuzu hakkında yorum yapack olrsm odalrı temz calısnlrı ılgılı neyse sozun kısası:)) ben camlıca alman hastanesıne karar verdım sankı esım suan kıbrısta donunce ılk ıs oraya gıdicem orda ebru hn var kendısyle uyusabılrsek orayı kesınlestrcm buarada bende 4. ayımn ıcındeym acılen karar vermem lazım gelıo yoksa evde dogum yapıcm:))) Hakkında hayırlısı neresıyse orayı tercıh edersın ınsallah.

Allah sana da sağlıkla kucağına almak nasip etsin canım
Ama senin vaktin benden çokmuş,Rabbim nasip ederse ben 7. ay içerisindeyim :)
Benim doktorum hangi hastaneye gidersem gideyim,yanımda olacak o yüzden doktor farkı olmayacak gittiğim hastanede.
En önemli faktör de doğumu kimin yaptırdığı sanırım.
O yüzden de benden yok yere gereksiz ücretler alacak bi hastanede doğum yapmak istemiyorum......

Ataşehi memorial düşünmez misin?

Aslında Memoriali düşünürüm ama sanırım fiyat olarak daha fazladır ve dışarıdan hasta kabul etmeyebilir.
Bu konuda bilgin var mı? Ücreti, dışarıdan hasta kabul edip etmediği hakkında?

Fiyatı telefonla öğrenebilirisn ama dışardan hasta kabul eder. Ben tüp bebek tedavime orada başlayacağım kısmetse. Daha önce ameliyat oldum orada memnun kaldım hizmetten. Aaa ewet ameliyat olduğumda dr.u dısardan getirdim.

İyiymiş o zaman bir sorayım bakalım...
Tüp bebek için de bol şanslar....

çok tşk. ederim canm. Allah sağlıkla kucağına almayı nasip etsin

Ataşehi memorial düşünmez misin?

Ben dusunurmuyum dıye gıttım fıyt aldım hersey ıyı guzel odaları gorelm dedım bana bı suıt oda gosterdıler sankı mınyatur mınıcık esyalar mınıcık ne bılıyım hıs o karsıdakıne benzemıo cok alakasız ayrıca dr dlnda arstrdım ama o esnada musaıt dr yoktu gorusme yapamadım bana norml doguma 5 bn 600 dedılr yanls hatrlamıosm yazıp vermıslerdı bızım parada sorunumz yok lakın ıcerı gırdık bızımle ılgılenmelerı fln benı hıc tatmın etmedı ben normlde karsıdakı memorıl dusunuodum ama ıste anadolu yakasndyım o yuzden bana zor olabılr dogm baslrsa yetısemeyebılrm korkularıylaa gıtmedm yoksa benm ılk tercıhm orası ve fusun han olacktı.

Cnm ben ilk oğlumu 4 sene önce avicennada doğurdum ama ozamanın koşullarında çokta memnun kalmadım.sezeryan oldum 36 haftalık doğurmuştum nst esnasında bi sorun olduğu ortaya çıktı ve ebe bana o kadar kötü davrandıki anlatamam.ben kapalıyım başörtüm vardı kafamda.ve bebeğin solunumu yavaşlamıştı zaten panik olmuşum moralim bozuk.kadın kafama maske takacak ama bana nasıl kötü davranıyo köpek muamelesi yaptı resmen.kafamdan başörtümü öle bi çektiki iğneler yüzüme battı hep çıkar şunu kafandan bide seninlemi uğraşıcam falan diye azarlayıp durdu.ardından beni detaylı ultrasona yolladılar hemen doğuma alınıcam bu seferde radyolog doktor moralimi yerlere düşürdü.bebeğe bi baktı bu çocuk sakat ayakları yok nasıl görmediler daha önce dedi.şok oldum ama adam bi yandanda kulağında cep telefonu habire başkalarıyla konuşuyo.bi sinirlendim anlatamam.adama bağırmay başladım.işinize konsentre olun dikkatli baıkn kaç kere girdim 4 boyutlu ultrasona falan bölşe bişey görülmedi nerden çıkarıyosunuz falan diye neyse adam bozuldu yeniden inceledi pis herif aa doğru sölüyosunuz ayaklarını karnına çekmişte ondan yanılmışım diye cevap verdi o kadar sinirlendimki bide orada tarışmaya giriştik.ordan çıktık asansöre bindik bu sefer asonsör arızalandı mahsur kaldık orada.hemde kaçıncı sefer.ne zaman binsek zaten bozuluyodu.nerdeyse asansörde doğuracaktım.neyse ordan çıkardılar bizi apar topar doğuma alındım.daha önceden anestezi doktorunun bizimle konuşup bi hastalığım olup olmadığını öğrenmesi ona göre anestezi vermesi gerekirken ben doktoru sadece doğumhaneye alındığımda gördüğüm ve gayet lavbali bi şekilde bi hastalığın varmı diye sordu bende hastalığımdan bahsettim ve kafa saallayıp iğneyi vuruverdi.anestezi sanırım ağır geldiki beni uyandırmaları çok zor oldu.odama alınmışımö.aradan bi vakit geçmiş.insanlar ziyarete gelmiş.ben hala uyanamadım bile üstelikte o kadar ağrım vardıki dikişlerim yüzünden sağımdan soluma dönemiyo tuvalete kalkmayı bırak bebeğimi emziremiyodum bile.bir ayda ağrılarım zor iyleşti.üstelik ameliyat öncesi hemşireler bi sonda taktılar doğumdan daha beterdi bağırta bağırta.öldüm resmen.doğumdan çıktım bebeğimin beişği bile yok.direk getirip kucağıma verip gittiler.bebek yatak olmadığı için akşama kadar kucağımda kaldı bizimde o an aklımıza gelmedi sormak.hemşireler akşam yanıma geldiğinde annem neden bir beşiklerinin olmadığını sorduğunda aa unutmuşuz denilip getirildi.yani hiç memnun kalmadım.çocuk doktoruda çok suratsız bi kadındı ondanda hiç memnun kalmadım.1,5 sene snr birdaha hamile kaldım.bu sefer medipolü seçtim doktorumdan o ve hastaneden o kadar memnun kaldımki her konuda çok hassas ve ilgililerdi.30 haftalık çok erken bi doğum yaptım ve bebeğim 1 kilo doğdu.küveze alındı ama bebeğim yanımda olmamasına rağmen odamın süslemeleri bile özenle yapıldı.doğumda çok fazla sayıda sağlık görevlisi vardı hem şeker hem tansiyon çıkmıştı gebeliğimde ve her konuda çok titizlendiler.doktorumun doğumda elide o kadar hafiftiki doğumdan çıktım 2 saat snr sondamı çıkardılar ve ben hemen ayaklandım.bebek yoğun bakım katına inip çıkıyodum kimsenin yardımı olmadan hiç doğum yapmamış gibiydim.üstelik doktor acı çekmiyim diye sondamı anestezi yapıldıktan snr taktırdı ve doğum bittikten snr ben hemen uyandım.yani hemşireler kontrol amaçlı beni uyandırmadan ameliyathaneden çıkarmadılar.ç.ocuk doktorumuzda süperdi rabbimin izniyle bebeğimi yaşattı.şimdi ikinci oğlum 1,5 yaşında ve ben 3.oğluma hamileyim yine medipole devam ediyorum.medicalparka gitmedim çok pahalı geldiği için ama orasıda iyi bi hastanedir diye düşünüyorum.rabbim kolay doğumlar nasip etsin.bu arada avicennada yaşadıklarım 4 sene önceydi belki çalışanları ve hizmet kalitesi değişmişte olabilir.bi gidip araştır istersen.arada gerçekten büyük fiyat farkı var çünkü..

merhaba,
ben 10 hf hamileyim bu 2.bebeğim ilkişnde medical park göztepe den memnun kalmadığım için yeni bir hastane arıyorum.sen doktorunla ilgili öyle güzel şeyler yazmışsın ki çok merak ettim doktorunu.ve eğer gerçekten iyi bir doktorsa bende gitmeyi düşünüyorum.
ilk doğumumu eklemsi nedeniyle 34 haftalık yaptım bebeğim 1 hafta yoğunbakımda kaldı.aynı durumu tekrar yaşama riskim yüksek.bir de medipol için bebek yoğunbakıma alınacaksa zeynep kamile gönderiyorlar diyorlar doğruluğu var mı acaba?
çok teşekkürler

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…