MEB’den yeni proje: “Genç Bilaller” Şaka Gibi Bilal Kim ki ??

renklibirnick

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
23 Eylül 2014
3.882
4.026
Milli Eğitim Bakanlığı, Türkiye genelindeki tüm imam hatip lisesi öğrencileri için ilk ezanı okuyan Bilal Habeşi’den ilham alınarak, ‘Genç Bilaller’ adıyla ezan okuma yarışması düzenleme kararı aldı.

genc_bilaller.jpg

Ezan yarışmasında imam hatip lisesi öğrencisi “makam” ve “ses” ölçütleri ile değerlendirilecek.
Gündem 5 Şubat 2015
Yorum
0
Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Din Öğretimi Genel Müdürlüğü, 2014-2015 eğitim öğretim yılında tüm Anadolu İmam Hatip Liseleri’nde “Kuran-ı Kerim’i Güzel Okuma“, “Hafızlık” ve “Ezan Okuma” yarışmaları düzenlemeye karar verdi.

Cumhuriyet’in haberine göre, yarışmaya “Genç Bilaller” adı verildi. Yarışmanın ismi ilk ezanı okuyan Bilal Habeşi’den ilham alınarak konuldu.

Karar, Din Öğretimi Genel Müdürü Nazif Yılmaz imzasıyla 81 ilin milli eğitim müdürlüklerine duyuruldu.

Ezan yarışmasında imam hatip lisesi öğrencisi makam ve ses ölçütleri ile değerlendirilecek.

İnce görmüş müdür:)
Helal olsun bu düşünce yapısını ilime bilime adasalardı şimdi kansere çare bulmuşlardı.
İnsanlar barış içinde yaşasın diye yazılar yazıp çağrılar yapsalardı daha iyi olmazmıydı.
Ama o işte para yok değil mi ? unutmuşum.

Son düzenleme:
Din Öğretimi Genel Müdürlüğü diye bir müdürlük mü varmış? :KK57: Kendimi çok cahil hissettim.:KK57::KK57:

X