mayıs anneneleri sizinde tuhaf ağrılarınız varmı??

nursist

PAMUK PRENSİM...
Kayıtlı Üye
30 Mayıs 2008
455
11
24.haftayı yeni bitirdik bikaçgündür karın ağrıları başladı böle belli aralıklarla ufak ufak ağrıyor kasıklarda o yanma hissi hala warr offf sizdede oluomu böle şeyler hatta vajinada da bikaçgündür minik anlık ağrılar hissediyorum. sizlerdede warmı böle isim koyamadığınız ağrılar yoksa tek şanslı benmiyimm. normalmi tüm bunlar:uhm:

yalanıcı ağrılar dicem ama henüz erken. 32. haftadan sonra başlıyor. idrar yollarında bi sorun olabilir. bi doktoruna sorsan iyi olur.geçmiş olsun.

cnm tarifine göre olan herşey hatta daha fazlası bendede oluyo birden ağrı sancı vb. şeyler girip çıkıyor karnıma kasıkalrıma vijinal bölgeye o apış arası denilen yere ne biliyim bazen adet agrısına benzer agrılar oluyo karnımda zaman zaman artık rahim iyice büyüyo sanırım ondan oluyor doktoruma danıştım kanama olmadıgı sürece yaşanılan tüm herşeyin normal dedi bende aramadım bu agrılar için normal yanii:))

Bende de ara arar buna benzer ağrılar, sızılar, kasılmalar, sancılar oluyo canım. Doktoruma bu hafta sordum. Eğer uzun süre devam etmiyorsa, bi süre sonra geçiyorsa ve kanama tarzı bi durum yoksa rahim kasılmalarıdır sorun yok dedi. Hatta ben derin nefes almak istediğimde karnımın içi acıyor resmen. Bebek büyüyüp organlarımızı sıkıştırdığı için akciğer tam olarak açılamıyormuş. O yüzden nefes alırken olur böyle korkmayın dedi...

bendede oluyor bu arılar doktorumda bana sık sık ve şiddetli olmadıkça kanamada yoksa kokma dedi son 2 gündürde sol tarafımda sırtımda sanki böbreklerim ağıyormuş gibi bir ağrı var

bende de aynı ağrılardan var rahim büyüdüğü için oluyormuş.kanam yoksa bir sorun olmazmış.özellikle ben yataktan kalkerken o ağrılar şiddetli oluyor.

ewet yaa kötü bişey ama sewindim tek olmadığım için hepinizin saydıkları mevcut.dün gecede sağ baldırıma bir kramp girdiki dedim ölüyorum heralde inanılmaz acı weriyormuş inşlh olmaz bidaha...
dr.a yrn gidicem ozaman sorucam yinede nolursa olsun tedirgin oluyor insan .mantık olarakta söyledikleriniz doğru bütün beden vücut herşeyimiz büyüyo geriliyo ağrı sızı olması çok normal ama huzursuz oluyor insan iştee. fikir almak rahatlatıyor teşekkür ederim hepinize dr. ne dicek bakalımm

Bu haftalarda hepimizin basina gelen tipik agrilar. 2 hafta önce ben cok korktum, bicak saplaniyormus gibi bir aci hissediyordum alt kisimda. Birde bebegim hep asagida, kasiklarima baski yapiyordu. Sürekli tuvalet, her an birsey olacak korkusu:KK43: Doktorum normal, bebek büyüdükce baski yapiyor dedi ve birkac gün sonra kayboldu bu sancilar. Ama ara ara kramlar hissediyorum yine. Panik yapmamaya calismak en iyisi galiba. Ama tedbiride elden birakmamali! Allah hepimizin yardimcisi olsun...

kızlar benimde ağrılarım vardı.27.haftamı tamamlamak üzereyim.özellikle geçen hafta hergun düzensiz kasık ve karın ağılarılarım vardı.ayrıca mide ağrılarımda oluyordu.yalancı sancılar olduğu için telaş yapmadım.idrara sıkışınca karın alt kısımda ağrılar çok oluyordu ve idrar yaparkende sancılarım hafiflemeye başlıyordu.zaman zamanda sol tarafımda karın alt bölgesi ve böbrek tarafımda da ağrılarım oluyordu.sürekli sol tarafıma yatmaya çalıştığım içinde kalkerken çok zorlanıyo heryerim tutuluyor.tum bunlar normalmiş.bbek buyuyüp baskı yaptığı ve şekil değiştirdiği için ve de rahim buyuduğü içinde haliyle ağrılar normal.örneğin her saat duzenli olarak 4-5 kez karın ağrısıyla birlikte kasık ağrısı olunca o zaman gerçek doğum sancısı demekBİRDE BU HAFTALARDA YOĞUN BİR ŞEKİLDE AKINTI OLUYOR.BUDA ÇOK RAHATSIZ EDİYOR BENİ.GUNDE 3 KEZ ÇAMAŞIR DEĞİŞTİRDİĞİM BİLE OLUYOR.SİZDE DE VAR MI BU SORUN.

ya bendede son bi kaç gündür yatıp kalkerken özellikle acayip karnımın içinde acı hisediyorum ama agrı değil acı garip bişey sizdede oluyormuya?

Kralice,

Akintinin rengi ve kokulu olup olmadigi önemli canim. Eger koyu renkli ve kokuluysa doktoruna sormalisin. Mantar ya da idrar yollari enfeksiyonu olabilir. Bende akinti hamileligimin basindan beri var. Ara ara geciyor. Mantardi ilk zamanlar, kasinti oluyordu. Doktor krem ve fitil verdi, fitilin hepsini kullanamadim ama yine de azaltti. Akintilar, hormanal degisiklige bagli, fizyolojik akintilar da oluyor cogunlukla. Ama cok sinir bozucu, insan bir an önce hamilelik bitsin istiyor:KK43:

insana ewham yaptıran ağrılara sancılara isim koyamamak oluyor zaten. ağrı desen diil sancı diil tuhaf tuhaf şeyler. anlatmaya kalksan tarifte edemiyorsun ... elektrik çarpıyomuş gibi anlık acılar yanıyomuş gibi sızlamalar. heeepsi hamileliğin getirisi ama yabancı olunca insan panikatak anneler çıkıyor ortaya sanırım...hayırlısıyla şu süreci tamamına erdirip doğumlarımızı yapmayı nasip etsin allahım.
sağlıkla gelsin bebeklerimiz tannrımmmm

ya bendede son bi kaç gündür yatıp kalkerken özellikle acayip karnımın içinde acı hisediyorum ama agrı değil acı garip bişey sizdede oluyormuya?

bikaçgün olmuştu bende o dediklerin karnımda hissettiğim ağrılar yatıp kalkarken dönerken falan oluyordu aynen dediğin gibi.çok şükür geçti şimdilik bende üstüne durmadım ama çok korkutmuştu benide yorma kendini dinlen ben öyle yapmıştım. belden kaynaklı ağrılar olabilir die okumuştum nette. imkanın warsa ara sor dr.una en doğru yanıtı o werir sanırım..inşlh hemen geçerr

Canlarım ağrılarınızı ihmal etmeyin lütfen,benimde kasıklarımda ağrım vardı hep karnımın büyümesine yoruyodum ama enfeksiyon ağrısıymış doktor muayeneye alınca farkettik üstelik rahimde yumuşama bile yapmış yani Allah göstermesin erken doğuma neden olabilir,aman ihmal etmeyin

a.s.a.s.
:nazar:

sağol cvp için cnm hiç kimseden gelmeyecek sandım cvp çünkü sizde olmasanız yandım ben ya benim doktorum çok tecrübeli iyi bi doktor ama öyle telle falan pek cvp vermiyo açmıyo yani ama iyi oldugundan bırakamıyorum bu yüzden bu tarz şeylerde sizler benim doktorumsunuz:))ama tabii geçmezse yada çok ciddi şeylerde acil gdiyorum doktora:)

ahh ah kelin ilacı olsa misali herkes korkuyor ama herkesede yardımcı olmaya çalışıyor güzel olanda bu zaten. dünden beride kasıklarda yanma ve vajinada ağrı war ya acayip geriliyorum stresteyimmmm. nette apışarası diye geçiyo heralde o ama olmasın ya ağrımasın korkağım ben kaldıramıyorumm offffffff

o tuhaf ağrıların sebebi idrar yolu enfeksiyonuymuş kızlar 4.5gün hastanede yatmaya mal oldu bana yoğun bi şekilde serum antibiyotik tedavisi falan yapıldı. daha iyiyim şimdi ama sakın ihmal etmeyin ağrılarınızı kasılmalarınızı . baştan önlem alırsınız en azından

o tuhaf ağrıların sebebi idrar yolu enfeksiyonuymuş kızlar 4.5gün hastanede yatmaya mal oldu bana yoğun bi şekilde serum antibiyotik tedavisi falan yapıldı. daha iyiyim şimdi ama sakın ihmal etmeyin ağrılarınızı kasılmalarınızı . baştan önlem alırsınız en azından

bendede vardı canım o ağrılar ve sancılar sanırım senin bahsettiğinle aynı özellikle çocuk kıpırdayınca bide aşağıya doğru vurunca daha belirgin oluyohatta eşim dalga geçmişti benimle noluyo kız geliyomu çocuk yoksa diye aman dur dedim dli deli konuşma vaktinde gelsin bende bunu doktoruma sorayım haftaya tekrar gideceğim kontrole bakalım ozaman ne diyecek inşallah benimki ondan değildir bakalım

Canım çok geçmiş olsun. İhmal etmemek lazım doğru diyosun... Neyse geçti gitti diyelim a.s.

X