Bahçe Bakımı ve Çiçekler Maydanozumu sinekler bastı!

Lambrusco

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
13 Temmuz 2010
3.692
437
Merhaba Arkadaşlar,

Benim balkonum yok o yüzden camın önündeki saksıda dere otu ve maydanoz yetiştiriyorum. Günlük fıs fıs ile 4 -5 kez hafif toprağı ıslatın diyordu. Çok su verdim sanıyorum önce dere otunun olduğu yerden mantarımsı birşey türedi. Kopardım bir daha çıkmadı suyu da azalttım ama ertesi gün bu minnacık siyah sinekleri fark ettim. Bir sürüler, evin içinde dolanmıyorlar ama saksının içinde maydanozlarımın yapraklarındalar sürekli.

Annem güneşe çıkar açık havada toprak kuruyunca uçarlar dedi ama, bir kısmı yine orada, ee ben toprağı sulamazsam bir kaç gün daha maydanozlarım ölecek diye korkuyorum.

Yardımcı olabilecek biri var mı?

Maydonozların arasına bir diş sarımsak dikin sinek böcek oluşmuyormuş,öyle duydum.
Birde spreyli şişeye su doldurun içinede çok az arap sabunu koyup fıs fıslayın,sinekler için çok etkili.

Teşekkür ederim MADAMİKS!

Ben de kimse cevap vermiyor diye umudu kesmiştim!!!

Sarmısak yöntemini deneyeceğim, arap sabunu bitkiye zarar vermez mi sence? Hani maydanozu yiyeceğiz ya sonradan çiçek olsa yine yapılır da sanki...

Cevabın için teşekkür ederim!!!!!

Teşekkür ederim MADAMİKS!

Ben de kimse cevap vermiyor diye umudu kesmiştim!!!

Sarmısak yöntemini deneyeceğim, arap sabunu bitkiye zarar vermez mi sence? Hani maydanozu yiyeceğiz ya sonradan çiçek olsa yine yapılır da sanki...

Cevabın için teşekkür ederim!!!!!

Normalde bahçelerde kimyasal ilaçlarla ilaçlanıyor sebzeler,arap sabunu organik bir önlem.Hiçbir zararı olmaz olmaz ama fazla değil 1 lt suya bir çay kaşığı kadar mesela.

X