Mavi kapak kampanyası

YagmurunEllerii

Tarifsiz kederler içerisindeyim.
Kayıtlı Üye
7 Nisan 2010
8.403
455
SİZ PAYLAŞTIKÇA BİR ENGELLİ KARDEŞİMİZ TEKERLEKLİ SANDELYE SAHİBİ OLACAK ( MAVİ KAPAK KAMPANYASI )

Şimdi Yolda yürüyorsunuz bir pet şişe gördünüz (markası kesinlikle önemli değil herhangi bir marka olabilir) eğilin ve kapağını alın.Evinizde bir torbaya doldurun.100 tane 50 tane 500 tane nekadar olursa şu mübarek ayda bir engelliyi mutlu etmiş olucaksınız.Çorbada sizinde tuzunuz olacak.Unutmayın her 250 KG kapağa 1 tekerlekli sandalye verilecek.VE ŞUNUDA UNUTMAYIN: HER SAĞLIKLI İNSAN (BİZLER) BİR ENGELLİ ADAYIDIR.

Bir çok engelli kardeşimiz parasızlıktan ihtiyacı olan Tekerlekli sandalyeyi alamıyor dışarı çıkamıyor deniz kenarına gidip martıların denizin üzerinde nasıl süzüldüklerine şahit olamıyor.Bütün gün evde kalıyor.Ben bunu bizzat çok yakın bir dostumda yaşadım.Onların durumu çok zor.Bakın evden çıkamıyorlar.Bizler 3 gün evden çıkmadığımızda nasılda sıkıntı basıyor.OYSAKİ ONLARIN HAYATLARI BU.Yolda gördüğünüz pet şişe kapaklarını toplayın bir iyilik yapın.Yarın bizimde engelli olmayacağımız ne malum ? Şimdi biz yardım edersek o zamanda bizlere yardım eden çıkar.Biraz duyarlı olalım ve mavi kapaları biriktirip bir engelli kardeşimizi de olsa sevindirelim.

Dünya Engelliler Merkezi Genel Başkanı Nedim Kılıç, " ilk kez İstanbul Ataşehir Belediyesi ile işbirliği yapılarak, Dünya Engelliler Merkezi olarak Edirne'den Kars'a bütün duyarlı insanlarımıza duyurmak amacıyla tane tane kapak toplamaya başladık.Geri dönüşümlü olmak üzere plastikten oluşan kapaklar toplatılarak, bütün toplanan kapaklar doğrultusunda engellilere Tekerlekli Sandalye ve ihtiyaçları olan malzemeler olarak geri dönecektir.Buradan Kars'taki bütün kurumlara seslenerek kapak toplama kapsamında yardımcı olmalarını rica ediyoruz " dedi.Ayrıca Kılıç kampayanın Amerikalı sivil toplum örgütü tarafından desteklendiğini ve şimdiye kadar yaklaşık 3.500 kapak tekerlekli sandalye dağıtıldığını belirtti.

Gelelim Kapakları Nasıl Toplayıp Ulaştıracağınıza

adres: KÜÇÜKBAKKALKÖY MAHALLESİ. KAYIŞDAĞI CADDESİ. NO:143 ATAŞEHİR BELEDİYE BAŞKANLIĞI ÇEVRE KORUMA VE KONTROL MÜDÜRLÜĞÜ. ATAŞEHİR/İSTANBUL

Ulaştıramadığınız kapaklar için_(0216-570 50 99) Alo Çevre Hattı’ndan bilgi alabilirsiniz.

KAMPANYANIN SON TARİHİ 30 ARALIK 2010

NOT___ BİRİKTİRECEĞİNİZ KAPAKLARIN RENK VE EBATLARI ÖNEMLİ DEĞİLDİR

47786429728339319102762.jpg

sanırım uzun zamandır var bu kampanya fakat benım bir haftadır falan haberım var annem duymuş okulda söyledi daha sonra bizim okulda falanda söylediler gittikçe yayılıyor anlaşılan oraya verilen adreslere göndermek zor gelirse çevrenizdeki en yakın okula verin bence umarım konuyu doğru yere açmışımdır

paylaşım için teşekkürler ben de yarın okulumda bilgilendiricem arkadaşları bu konuda inşallah duyarlı davranıp kapakları biriktirirler biz evimizde biriktiriyoruz

ben öğretmenim ama kampanyadan geç haberim oldu.buna rağmen öğrencilerime bahsettim kampanyadan.ve toplamaya başladık çok fazla toplayamayacağız ama kar kardır. doğuda çalışıyorum şartlar biraz zor ne toplasak kardır.

Ben de kapak topluyorum kızım okula götürüyor gittiğim her yerden istiyorum hatta yakın zamanda bir düğüne gittim içeçek dağıttılar kapaklarını ne yaptınız dedim çöpe atıyorlarmış çöpten bir poşet kapak aldım kapak toplama konusun da bilğileri yokmuş hallk bilğilendirilmiyor zaten duyarsız bir toplumuz

Ben de kapak topluyorum kızım okula götürüyor gittiğim her yerden istiyorum hatta yakın zamanda bir düğüne gittim içeçek dağıttılar kapaklarını ne yaptınız dedim çöpe atıyorlarmış çöpten bir poşet kapak aldım kapak toplama konusun da bilğileri yokmuş hallk bilğilendirilmiyor zaten duyarsız bir toplumuz

Kesinlikle öyleyiz.
Biz bu hale getirenler utansın mı? Hayır! Utanmasın!
Biz utanalım! bilinçsizliğimize...

yaklaşık bi 8 gün önce falan teslim ettim topladığım kapakları birkişinin bile yüzünü güldürebildiysem ne mutlu bana :)

Bu kampanya 2011 sonuna kadar mi?
Ben Almanya´da yasiyorum. Burada herkese haber verip, yaza kadar toplayip Türkiye´ye gidince kapaklari veririm diye düsündüm...

aaa bilmiydum süper valla yanlış bilgilendirme yaptıysam özür dilerim ayrıca kampanyanın devam etmesinede sevindim.....

benim komşumun çocukları topluyor.bende biriktirip onlara veriyorum.damacana pet şişe farketmiyor demişlerdi.yaz aylarında daha çok toplanıyordu ama kışında olduğu kadar.inşallah güzel şeylere vesile oluyoruzdur

Ben nette bir kac sayfada bunlari okudum:

NOT___ BİRİKTİRECEĞİNİZ KAPAKLARIN RENK VE EBATLARI ÖNEMLİ DEĞİLDİR.

Neden Plastik Kapak: Herkesin kullandığı ambalajlarda bulunduğundan ve kolay toplanabildiği için plastik kapaklar tercih edilmiştir.
Hangi Kapaklar Kampanya Kapsamında: Plastik kapak olmalı, renk ve büyüklük önemli değil.

Bende yazdan beri heryerden topladım
lokantalardan,halısahalardan,esnaflardan
o kadar çok toplayıp verdik ki
umarım işe yaramıştır...

X