Göz Makyajı mavi göze (lens) göz makyajı( kolay ve resimli)

Kaş, kirpik şekillendirme, rimel, kapatıcı, far, göz kalemleri)

youonlyliveonce

Guru
Kayıtlı Üye
7 Temmuz 2011
5.100
201
merhabalar ben yaklaşık son 3 senedir sürekli olmasada kozmetik amaçlı hareli mavi lens kullanıyorum ve herkesin çok beğendiği göz makyajımla lensimi bütünleştiren bu formülümü sizlerlede paylaşmak istedim

öncelikle kendim evde hazırladığım pudra,vücut losyonu,ve az miktarda fondötenimle karıştırıp küçük bir kabta sakladığım far bazımı gözlerime uyguluyorum (tavsiye ederim)

gözlerimin dibine flormar (no:103) waterproof eyeliner çekiyorum

üst kısma ise yine flormarın Quarted Eye Shadow 4'lü mavi far ve tonlarından beyazı göz pınarlarımdan alt ve üst kirpiklerimin başlangıç yerinden ortasına kadar far fırçası yardımıyla yayıyorum

daha sonra en koyu (lacivert) renk olanı üst kirpik diplerimin tamamına yine far fırçası yardımıyla ince çekilde sürüyorum

daha sonra gök mavisi olan farı üst gözümdeki sürdüğüm beyaz farın bitiminden gözümün bitimine kadar fırça ile yayıyorum

alt kirpik diplerimede normal mavi farı bir şekilde pamuk yardımıyla dağıtarak dumanlı bir görünüm elde ediyorum

daha sonra göz kapağımın çok az içerisinden başlayarak diplinerimi uyguluyorum ve kurumasını bekliyorum

en son olarak maybelline the colossal volum exprees (dışı sarı) siyah maskaramı üst kirpiklerime tamamen uyguluyorum

kirpiklerinizin daha siyah uzun ve berlirgin olmasını istiyorsanız bir katı sürdükten sonra biraz bekleyerek ikinci katı uygulayın

son olarakta benim golden rose'dan aldığım mavi renk maskaramı sadece kirpik uçlarıma uyguluyorum göze harika bir efekt katıyor

işte bu kadar herkes bu göz makyajımı çok beğeniyor bende sizlerle paylaşmak istedim

buda resmi

Maşallah canım göz seklin çok güzelmiş :) ayrıca lens çok güzel dürüyor gözlerinde . Emegine saglık :)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…