matofin kullanan var mı kızlar

pelindemirci

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
27 Nisan 2009
165
0
slmlar . matofin kullanan var mı kızlar içinizde ben 4 yıldır cocuk sahibi olamıyordum dr um matofin verdi yeni kullanmaya basladım ama iştahım kesildi. 3 ay kullan dedi. ilaç 500 mg aklıma takıldı hem bu ılacı kullanıp hep nasıl hamile kalabilirim ki dozu cok yüksek cünkü. eşime de vitamin ver di bu arada 5 mg oda fiyatı da cok pahalıydı 135 e aldık.

O ilaç asıl diyabet ilacı, ancak yumurtlamayi duzenliyor. Daha cok pko li hastalarda kullanılıyor. Ancak kadın doğumcular rutin olarak gebelik isteyen bir cok kadına veriyorlar. Ben 1000 mg ligini kullanmıştım. Kullandığım ay da hamile kalmıştım, gerçi benim gebe kalmamda cok sorun yoktu. Adetim düzensizlesmis ve io donem 3 ay denemiştim hamile kalamamistim. Bu ilaç iştahı da kesiyor mide bulantisi da yapabiliyor. Bir süre sonra alışıyorsun deniliyor ama ben hic alışamadım ve cok uzun süre kullanamadan bıraktım.
Bence kullanmaya devam edin insallah hayırlısıyla hamilelik gerçekleşir.

evet benim de yumurtalıklarımda biraz tembellik varmış doktorum o yüzden verdi adetim filan cok düzenli hsg filminde de hiçbir şey görmedi çok şükür tüplerin her ikiside acık işte tek sorun yumurtaların azcık tembel olmasıymış ama benim ilaç 500 mg seninkinin yarısı kadarmış arkadaşım yaklaşık 10 gündür kullanıyorum şeker tatlı v.s. hiçbişey istemiyor cnm ve iştah da azaltıyor dediğin gibi yemek yiyemiyorum 2 kg verdim .. ama benim eşimde de sorun vardı spermleri biraz zayıftı onun için de vitamin verdi yine doktorumuz cok istiyoruz ve umutluyuz umarım bir beşimiz olur

Son düzenleme:

mrb canım ya burayı açalı uzun zaman olmuş ama ben bu hapı yeni kullanmaya başladım adet düzensizliği ve kilolu olduğum için endokrin uzmanı bu hapı verdi ilk kullandığımda çok mide bulantısı oldu devam edemedim yalnız kilo vermem lazım acaba bu kilo için iyimi herşeyi göze alıp kullanırım ozaman

alla allah burdaki bilgiler çok ilginç. Bende YENİ KAN TAHLİLİ YAPTIRDIM BENDE insülin çıktı, şeker hastalığı başlangıcında genelde bu hap verilirmiş. adetim çok düzenli ama ne yaparsam yapayım kilo veremiyorum "dedim doktoruma. oda bu hapı verdi. ama ben 500 mg aldığım zaman inanılmaz baş ağrısı yapıyor. 2 ye bölüp kullandığımda bi sorun yok. hamilelik için verildiğini bilmiyordum ilginç geldi. umarım kullanmaya devam ettiğim sürece kilo vermem kkolaylaşır..son çarem bu hap

Banada dr bu ilacı yeni verdi, yanetkeilerine bakmaıstım ama kendimi bir garip hissediyorum
2 ye bölüp nasıl kullandın onu anlamadım ? ria etsem detay ayzarmısın ?

alla allah burdaki bilgiler çok ilginç. Bende YENİ KAN TAHLİLİ YAPTIRDIM BENDE insülin çıktı, şeker hastalığı başlangıcında genelde bu hap verilirmiş. adetim çok düzenli ama ne yaparsam yapayım kilo veremiyorum "dedim doktoruma. oda bu hapı verdi. ama ben 500 mg aldığım zaman inanılmaz baş ağrısı yapıyor. 2 ye bölüp kullandığımda bi sorun yok. hamilelik için verildiğini bilmiyordum ilginç geldi. umarım kullanmaya devam ettiğim sürece kilo vermem kkolaylaşır..son çarem bu hap

Bana da dr yeni verdi bu ilaci gece yut yat dedi günde 1 tabe size nasil dedi bnde insülin direnci kirik dedi o yuzden verdi ama kilo vermek istiyorum faydasi olur mu ki

Ben de yeni kullanmaya başladım bu ilacı, insülin direncimin yüksek olması nedeniyle. Kilo vermede etkili olduğu söyleniyor, iştahsızlık yapması ve mide bulantısı vs nedeniyle canınız hiç bir şey yemek istemiyormus. Henüz böyle bir etki görmedim. 500 mg'lık kullanıyorum. Kullanan kişiler ne kadar süre sonra etkisini hissetmeye başladığını paylaşabilir mi? Şimdiden teşekkürler :)

Matofin kullanmaya 1 hafta once başladım. Beslenme danışmanım insulin direnci için verdi. Ilk hafta gunde 1 kez kullandım bisey yoktu ama 2. Hafta gunde 2 ye çıkardım ve bulantı, bas ağrısı ve en cok da istahsizlik başladı aslında oldukca endiseliyim doktoru arasam mi acaba bunlar hepinizde olan seyler mi???

Bende 1 yil kullandm bu ilaçı. Başlarda böyle sorunlar oluyor ama sonra geçiyor. Ben bu ilac sayesinde hem kilo verdim 18 kilo hem insulin direncim düştü hem adetim düzene girdi hemde bir yılın sonunda çok şükür hamile kaldım. Tavsiye ederim

AyriCa hamile kalmak istiyorsan inofolic de kullan

AyriCa hamile kalmak istiyorsan inofolic de kullan
Çok teşekkürler içimi rahatlattıniz ilacin yan etkilerinde koma bile yazinca korktum haliyle henüz evli degilim kilo vermek için gittiğim doktor başlattı bu ilaca ama öğrendiğim iyi oldu belki birine tavsiye ederim yardımım olur

Hayır hiçbir yan etkisi yok. Kilo vermeye cook yardımcı. Ben doğum yaptıktan snra gene bir süre kullanmayı düşünüyorum. Çünkü benm bağırsak tembelliğim var . Ama bu ilaçları çözüldü resmen bu sorun hergün tuvalete çıkıyordum sukur

Siz ne güzel kilo vermişsiniz 18 kilo versem ben de tam ideal olacağım darısı başıma diyelim. Ama soyle bi sorun var o kadar istahsiz ve bulantili oluyorum ki diyet listeme uymak yemek yemek cok zor oluyor herseyden icim kalkıyor allah bebeginizi sag salim kucaginiza almanızı nasip etsin

Teşekkür ederm. Gayret göster sakın bırakma sonucunu göreceksin

Merabalar ben hasta felan deilim fakat yazılanları duyunca bu ilacı kullanmak istiyorum zayıflamak için bir zararı olurmu

Merabalar ben hasta felan deilim fakat yazılanları duyunca bu ilacı kullanmak istiyorum zayıflamak için bir zararı olurmu
Bence bilinçsizce kullanılmaması gereken bir hap kilo vermek icin ya da metabolizma için değil bu hap insülin ile alakalı saglik durumunuz iyiyse zararı dokunabilir. Kullanmak istiyorsanız bir beslenme danışmanı ya da diyetisyenden onay alın bence. Ben olsam bir ilacı zayiflamak ugruna asla kafama gore kullanmazdim.

Merhaba
Doktor bana bu ilacı verdi fakat ben kullanamadim yan etkileri yüzünden. Şimdi de nasıl kullanacağımı unuttum. Siz günde iki defa sabah akşam mı ictiniz ilk bir haftadan sonra?

Y
Merhaba
Doktor bana bu ilacı verdi fakat ben kullanamadim yan etkileri yüzünden. Şimdi de nasıl kullanacağımı unuttum. Siz günde iki defa sabah akşam mı ictiniz ilk bir haftadan sonra?

Yani etkisi bende de yaptı ama ben kesinlikle bırakmadım ilacı. İyi ki bırakmamışm. Ben gluopchage 850 mg sabah akşam kullanıyordum.
Şimdi size tavsiyem 1 ay boyunca sadece sabahları içmeniz sonra da sabah akşam içmeniz. Böylelikle vücudunuz alışmış olacak ilaca ve yan etkileri hissetmiceksnz. Hissederseniz De kesinlikle birakmamaniz. Lütfen bırakmayın

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…