Mastektomi sonrası ürünler

ahuca

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
3 Ocak 2012
2
0
Arkadaşlar...kendi veya bir yakını Mastektomi geçirmiş olanınız varmı... sonrasında kullanılan silikon protezlerin hangi markasını tavsiye ederler.. piyasası çok geniş ...1 kere alıcam. en ergonomik olanını almak isterim....mesela anita marka deneyen oldumu memnunmu ?

Merhaba,
Konu epey önce açılmış. İleride okuyanlara yardımcı olur umuduyla naçizane fikirlerimi paylaşayım:

Öncelikle... Meme protezi şekil, boyut, doku olarak "tavsiye" edilemeyecek bir ürün. Satış temsilcisiyle birlikte pek çok şekil ve ebat deneyerek, gerekirse sağlam memenize de ufak destek yastıkçıkları koyarak... ve beğendiğiniz sütyene de bağlı olarak deneme yanılma yöntemiyle bulunuyor.

Bu durumda önemli olan, sanırım, olabildiğince çok alternatife erişim imkanınız olması. Biz zamanında sadece 2 markanın 3 değişik şeklini deneyebilmiştik. Aralarından en makul olanını almak durumunda kalmıştık fakat şekil tam olarak içimize sinmemişti. Protezi ve sütyeni aldıktan 1 yıl kadar sonra Ankara'daki bir medikalciye gittiğimizde fark ettik ne kadar farklı şekilde protez olduğunu.

Bu sıkıntılı süreci bir an önce bitirmek için önünüze gelen ilk ürünü almayın. Benzer şekilde, internetten araştırıp bir marka ve model belirleyip bir gün içinde o ürünü alıp çıkmayın. Medikalcileri gezmek, rahat hareket ettiremediğiniz kollarınızla ürün denemek, denerken çıplak kalmak, satış temsilcisi tarafından görülmek ve "hiç birisi olmuyor" diye düşünerek sinir olmak emin olun uzun vadede sizi rahat hissettirecek bir protez bulabilmeniz için çekmeniz gereken bir sıkıntı.
Şimdiki aklımız olsaydı alelacele bulunduğumuz şehirdeki medikalciye gitmektense Ankara'da, İstanbul'da adam gibi 4-5 yer gezip 8-10 ürün deneyerek -ama mutlaka deneyerek, işte. internetten araştırarak değil- alırdık.

Bu bağlamda fiyatları ne kadar uyguna gelirse gelsin yurtdışından (ya da herhangi bir online satış sitesinden) ürün almayın, derim.

Deneyin. T-shirtle deneyin, gömlekle deneyin...

Ve denemeye giderken makyajınızı yapın, fularınızı/saçınızı/peruğunuzu düzeltin. Aynaya baktığınızda bakımlı, kendine güvenen bir kadın görün.

(Kalite konusunda bir şey diyemiyorum. Satış temsilcileri elbet bazı markalar için daha dayanıklı daha esnek daha rahat vb yorumlar yapacaklardır).

çok geçmiş olsun
ben küçükken bu ürünleri kullanıyordum gerçekten zordu
şimdi ameliyat oldum kurtuldum bence iyileşmiş olanlar ameliyat olsunlar yine de siz bilirsiniz

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…