Göz Makyajı Maskara yapımı

Kaş, kirpik şekillendirme, rimel, kapatıcı, far, göz kalemleri)

iremm_54

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
18 Eylül 2018
44
17
28
Piyasada bir sürü maskara var. Ve en iyi olanlar genellikle hep en pahalı olanlardır. Ben de bütçeye uygun ne yapabilirim diye düşündüm. Aklıma bir fikir geldi ve denedim. Ultra sert bir saç jölesiyle rımel yaptım. 1 kaşık jöle. 1 kaşık hint kınası. Eğer siyah yapacaksanız kına taşı da eklemenizi öneririm. Simsiyah kirpikler oluyor. Denedim ve sonuç harika. Rımelden hiçbir farkı yok. Tabiri caizse kazık gibi, tek tek ayrılmış, uzun, kıvrık, dolgun, hacimli duruyor. Ayrıca daha da kıvrık olmasını isterseniz hemen kuruyor arkasından kirpik kıvırıcı kullanın. Ekstra kıvrık oluyor ve gün boyu su teması olmadığı müddetçe hiçbir sorun yaşamıyorsunuz. Kahverengi olmasını istiyorsanız kakao türk kahvesi kullanabilirsiniz. Ya da hint kınası. Renkli isteyenler gıda boyası ya da far kullanılabilir. Aktif karbon, kömür ve badem de kullanılabilir. Bademler tavada kömürleşinceye kadar kavrulur. Havanda dövülür toz haline getirilir. Boş bir rımel kutusuna boşaltabilirsiniz. Islak bir görünüm isterseniz böyle sudan çıkmış gibi görünen ıslak kirpikler isterseniz, ıslak&sert jöle kullanabilirsiniz. Deneyip sonuçtan memnun kalanlar veya kalmayanlar mutlaka yazsınlar.. :KK66:

Etkili ve uygun rimel essence de cesit cesit yani bunu yapip ugrasana kadar ayni paraya denk gelen rimeller var...

Jölenin üzerinde göz ile temas ettirmeyin , temas halinde bol su ile yıkayın yazıyor mu? O varsa kullanmayın bence.Göz çok hassas bir organ biliyorsunuz.

X