Mart ayı hedeflerim

hayatdolubiri

Üye
Kayıtlı Üye
10 Şubat 2018
143
51
36
Merhaba arkadaşlarım sizinle biraz önce oluşturduğum mart ayı hedeflerimı ve 21 günde oluşturmak istediğim alişkanliklar listemi paylaşmak istedim.Ayın sonuna geldiğimde hangilerini yaptım hangilerini aksattım tekrar buradan paylaşacağımSizlerde bu ayın sonuna kadar yapmanız gereken şeyleri,hedeflerinizi paylaşır misiniz?

Mart Ayı Hedeflerim
-Namaza başlamak
-Günlük Yasin süresini okumak.Kurani Kerimden en az iki sayfa okumak.
-Konut dualarını ezberlemek. (Malesef cocukken ezberdigim duayı unutmuş bulunmaktayim)
-En az üç kere gece namazına kalkıp teheccud namazı kılmak.
-Haftada üç gün 30 dk yürüyüş yapmak.
-Günlük 10 dk kitap okumak.
-İyi bir film izlemek. (Halen seçemedim.Mutlaka izlenmesi gereken film listeniz varsa paylaşirsaniz çok sevinirim)
-Günde en az 3 saat ders çalışmak.
-Günde 10 tane paragraf sorusu çözmek .

21 Günde Oluşturacağım Alişkanliklar Listem
-Erken kalkmak
-Günlük Yasin,Kuran okumak.
-Kitap okumak.
-Olumlu dusunmek.Günlük olumlamalar yapmak.
-Abur cuburdan uzak durmak.
-2 litré su içmek.
-Günlük dua etmek
-Yatmadan önce apdest almak.

Listem bu sekilde arkadaşlar .Çok büyük oynamak istemedim.Çünkü ne zaman büyük büyük hedefler seçsem hep elimde patladı.Ufak adımlarla başlamak istiyorum bu kez.İnsallah başarabilirim

Hiç birini yapamadım arkadaslarGörüştüğüm birisi var onunla ilgili sorunlarım var ona üzüldüğüm için yine kendimi ve hayatımı ihmal ettim...Ediyorum...

Merhaba arkadaşlarım sizinle biraz önce oluşturduğum mart ayı hedeflerimı ve 21 günde oluşturmak istediğim alişkanliklar listemi paylaşmak istedim.Ayın sonuna geldiğimde hangilerini yaptım hangilerini aksattım tekrar buradan paylaşacağımSizlerde bu ayın sonuna kadar yapmanız gereken şeyleri,hedeflerinizi paylaşır misiniz?

Mart Ayı Hedeflerim
-Namaza başlamak
-Günlük Yasin süresini okumak.Kurani Kerimden en az iki sayfa okumak.
-Konut dualarını ezberlemek. (Malesef cocukken ezberdigim duayı unutmuş bulunmaktayim)
-En az üç kere gece namazına kalkıp teheccud namazı kılmak.
-Haftada üç gün 30 dk yürüyüş yapmak.
-Günlük 10 dk kitap okumak.
-İyi bir film izlemek. (Halen seçemedim.Mutlaka izlenmesi gereken film listeniz varsa paylaşirsaniz çok sevinirim)
-Günde en az 3 saat ders çalışmak.
-Günde 10 tane paragraf sorusu çözmek .

21 Günde Oluşturacağım Alişkanliklar Listem
-Erken kalkmak
-Günlük Yasin,Kuran okumak.
-Kitap okumak.
-Olumlu dusunmek.Günlük olumlamalar yapmak.
-Abur cuburdan uzak durmak.
-2 litré su içmek.
-Günlük dua etmek
-Yatmadan önce apdest almak.

Listem bu sekilde arkadaşlar .Çok büyük oynamak istemedim.Çünkü ne zaman büyük büyük hedefler seçsem hep elimde patladı.Ufak adımlarla başlamak istiyorum bu kez.İnsallah başarabilirim
Hedeflerin çok güzel tamda benim yapmak isteyip yapamadiklarimKeşke beraber başlayip yapabilsek ne iyi olurdu

Hedeflerin çok güzel, ama yapamamış olman çok kötü :)
Hayatında ki insana rağmen bir şeylere başlaman lazım.
Tamamen ona endeksli olma,onun senin gününü planlarına mahvetmesine izin verme.

Hiç birini yapamadım arkadaslarGörüştüğüm birisi var onunla ilgili sorunlarım var ona üzüldüğüm için yine kendimi ve hayatımı ihmal ettim...Ediyorum...
Malesef çoğumuz eşlerimizi, ailemizi ve sevdiklerimizi hayatımızın merkezi yapıp kendimizden vazgeçiyoruz. ben geç de olsa hayatımın merkezine kendimi koydum. Çocuklarım, eşim ve yakın çevrem evet benim için değerli ama önce ben mutlu olmalıyım ki onlara yardım edebileyim, enerjimiz kendimize yoksa diğerler çevremize hiç yoktur. Önce değişime insan kendinden başlamalı. :KK66: Adım at hedeflerini her zaman yüksek tut gökyüzüne tam ulaşamasan bile yıldızların arasında olursun.

Malesef çoğumuz eşlerimizi, ailemizi ve sevdiklerimizi hayatımızın merkezi yapıp kendimizden vazgeçiyoruz. ben geç de olsa hayatımın merkezine kendimi koydum. Çocuklarım, eşim ve yakın çevrem evet benim için değerli ama önce ben mutlu olmalıyım ki onlara yardım edebileyim, enerjimiz kendimize yoksa diğerler çevremize hiç yoktur. Önce değişime insan kendinden başlamalı. :KK66: Adım at hedeflerini her zaman yüksek tut gökyüzüne tam ulaşamasan bile yıldızların arasında olursun.
Kesinlikle çok haklisiniz☺

X