marmaris selimiye köyünde tatil yapanlar görenler bilgi lütfen

34bta26

kendime yeni bir ben lazımmmm
Kayıtlı Üye
16 Aralık 2013
4.743
2.891
merhaba Marmaris selimiye köyünde tatil planlıyoruz daha önce gitmiş, görmüş kişiler oraları bilenler lütfen bilgi verebilir misiniz?
denizi nasıl?? safari , tekne turu vs gibi aktiviteler varmı ??
restoranların fiyatları nasıl?? kalabalık oluyor mu?? yöresel oraya özgü bir şey varmı??
marmariste muhakkak görüşmesi gereken yerler nereler ??
saklı kalan güzellilklerin isimleri ?? bu tür önerilerinize ve bilgilerinize ihtiyacım var tatilimizin sadece deniz kum güneş yemek uyumak gibi monoton geçmesini istemiyoruz. tüm tavsiyelerinizi bekliyorum

Son düzenleme:
merhaba Marmaris selimiye köyünde tatil planlıyoruz daha önce gitmiş, görmüş kişiler oraları bilenler lütfen bilgi verebilir misiniz?
denizi nasıl?? safari , tekne turu vs gibi aktiviteler varmı ??
restoranların fiyatları nasıl?? kalabalık oluyor mu?? yöresel oraya özgü bir şey varmı??
marmariste muhakkak görüşmesi gereken yerler nereler ??
saklı kalan güzellilklerin isimleri ?? bu tür önerilerinize ve bilgilerinize ihtiyacım var tatilimizin sadece deniz kum güneş yemek uyumak gibi monoton geçmesini istemiyoruz. tüm tavsiyelerinizi bekliyorum

giden yok mu?...

Merhabalar;

Marmaris'e hemen hemen her sene gidiyorum. Marmaris'in merkezinden çok köylerini tavsiye ediyorum. Selimiye güzel bir yer denizi inanılmaz iyi.Marmaris merkeze göre daha ferah diyebilirim. Bu sene Söğüt'e gitme şansım oldu.Eğer kafa dinlemeye gidiyorsanız Söğüt'ü öneriyorum. Şuanda daha doğal kalmış bir yer. Otel fiyatları 50-120 arası değişiyor. Benbutik otelde kaldım. Oldukça güzel bir yer.Sabah kahvaltı dahildi. Çok keyifli zaman geçirdim. Marmaris'te gezilecek yerler; Marmaris Kalesi,Yalancı boğaz,Turgut Şelalesi,Cennet adası, Fosforlu Mağara,Günnücek diye bir yer var. Bunları kesinlikle görmelisiniz.

yardımınız için çok teşekkür ederim. söylediğiniz yerleri not aldım kesinlikle gitmeye çalışacağım eşim selimiye ye gitmek istiyor suna house un oda kalhvaltı fiyatı neydi?? nasıl bir yer??

Son düzenleyen: Moderatör:
Rica ederim. Biz 65 tl ye kaldık diye hatırlıyorum. Bu sene açılmış temiz güzel bir yer. Odaların önünde havuzu var. Manzarası çok güzel sabah kahvaltıları çok güzeldi. Bölgenin yerlisi çok içte denizi çok güzel.Kaldığımız yerin denize uzaklığı vardı biraz. Yani denize 0 değil 100 m falan yürümek gerekiyor.

öğle ve akşam yemeği için uygun yerler var mı ??? market kuaför gibi alış veriş yerlerine ne kadar uzaklıkta siz selimiyeye gittiniz mi iki köyüde kıyaslayabilir misiniz?? çok soru sorduğumun farkındayım :KK1:

Yaz aylarının çok sıcak geçtiği günler, tatil hepimizin aradığı bir fırsat. Bazıları yazlıklarda, devre mülklerde, geçici dönem kiraladıkları yerlerde tatillerini geçirirlerken bazıları ise oteller, pansiyonlar ve hosteller geçiriyorlar tatillerini. Ülkemizin Ege, Karadeniz, Akdeniz kıyılarında deniz kenarında bir çok tatil beldesi bulunmakta.

Peki pek çoklarının ilk tercihlerinden olan sakinliği, yerel halkıyla gün geçtikçe tercih sırasındaki yerini yükselten Marmaris Selimiye nasıl bir yer? Halk arasında methinin her geçen gün kulaktan kulağa yöntemiyle yayılması bir yana, otel ve/ veya pansiyon rezervasyon araştırması yapmak için başvurduğumuz internet sitelerinde sıkça gördüğümüz bir seçenek Marmaris Selimiye. Reklamlarına, hakkında söylenenlere rastladıkça da Marmaris Selimiye nasıl bir yer sorusu geliyor herkesin aklına. Bu konuda da başvurduğumuz ve başvuracağımız kaynakların başında internet geliyor. Muğla ilinin Marmaris ilçesine bağlı olan Selimiye köyü, bağlı olduğu kent merkezinden 35 km uzakta kış aylarını sessiz sakin geçirmekte. Deniz kıyısına kurulmuş bir köy olan Selimiye, son zamanlarda yükselen turizm ihtiyacının yanı sıra Selimiye köyünün yerlisi geçimini balıkçılıkla sağlamakta. İsmini Osmanlı padişahı I. Selim’den aldığı rivayet edilen Selimiye köyünün yerlilerinin diğer gelir kaynakları tarım ve hayvancılık olarak belirtilebilir. Akdeniz ikliminin etkisinde olan köy, yaz aylarını sıcak ve yağışsız geçirirken deniz kenarında konumlanması ve etkisi altında olduğu Akdeniz iklimi sebebiyle kış aylarını da kar yağışı olmadan geçirmektedir.

Marmaris Selimiye nasıl bir yer, ilk defa gidecek olanların akıllarına ilk gelen soru oluyor şüphesiz. Ancak gidip gören ve tatilini burada geçirmeye karar veren yerli / yabancı turistlerin pişmanlık duyduğunu hiç görmedik. Bölgeyle ilgili bilgilere Marmaris selimiye nasıl bir yer sorgulamasını internette yaparak da kolaylıkla ulaşmak mümkün.

- Kaynak: http://www.marmaris-selimiye.com/selimiye-nasil-bir-yer.html

X