Bahçe Bakımı ve Çiçekler Manolya

Barcman

PR UZMANI
Kayıtlı Üye
1 Mayıs 2007
10.363
31
1= Mangolia
2=Mangolie
3=Cucuber tree, Yulan
Yaprağını dökmeyen türleri daha makbuldür.Ilıman ve nemli bölgeleri sever.Yaprağını döken mor ve beyaz renkli manolyalar 3 _4 metre civarında boylanırlar.Yaprağını dökmeyen büyük çiçekli Manolyalar ise 15 _20 metre boylanır.Manolya çiçeğini dokunmadan koklamak gerekir.Aksi taktirde hemen bozulur ve solarlar.
Killi, derin, ve besince zengin toprakları sever.
Yaprağını dökmeyenler tohum ve havai daldırma ile yaprağını dökenlerse çelikle üretilir.
İlkbahar ve sonbaharda çiftlik gübresiyle gübrelenir.Yazın bol su ister
s5000029uz9.jpg

s5000304io2.jpg

s5000357wd0.jpg

ay bayildim valla yaaaa
insallah ilerde bizimde kendimize ait evimiz olurda bende bahcemi guzelce duzenlerim

8 yıl sonra ilk defa manolyamız tohum verdi çok güzel kırmızı ve kokulu tohumlar gözlerime inanamadım
s5000725nw2.jpg

kokusu muhteşem..küçükken o kokuyu iyice duyabilmek için burnumu yapıştırırdım. tabii,sonuç,o güzelim çiçek kararırdı:çok üzgünüm: çok hassas,dokunduğun an kararıveriyor ya...

kokusu muhteşem..küçükken o kokuyu iyice duyabilmek için burnumu yapıştırırdım. tabii,sonuç,o güzelim çiçek kararırdı:çok üzgünüm: çok hassas,dokunduğun an kararıveriyor ya...

evet anında kahverengi oluyor şarkı sözleride ondan esinlenmiş
koklamaya kıyamam benim güzel manolyam

ay sagol ablam, sayende bisey daha ögrendim, bikac kez denemisdim nasil üretilir diye,
agacin köklerinden cikan fidelerden diktim her seferinde kurumusdu,
celiklendirmeyle oluyomus.

kızlar bende geçen yaz aldım manolya aslında adını bilmeden aldım
ben mutfak pencereme koydum pek güneş almaz orası .. bir tane çiçek günlerce öyle bir koku yaıyorduki anlatamam mutfaga
şimdi bahçeli bir evim var baçenin tam ortasında ew 4 köşesi toprak sizce en sevdigi yer neresi onu nereye dikeyim .
resmini de çekip koyum pek büyümedi
sanki bu sene çiçekte açmıcakk neyi sever napmam lazım

X