mamografi sonuc anlayan bilgilendirebilir mi

hacerh

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
10 Şubat 2022
46
20
35
merhaba gönderiyi bilerek buraya açtım hızlı dönüt alabilmek adına. uygun yere de paylaşabilirsiniz. panik halde yazıyorum.
görseli de ekleyeceğim.

annemin mamografi sonucunda brads 0 kategorilendirilmiş MR ile ileri tetkik istenmiş.
SOL MEMEDE
oval düzgün sınırlı hipoekoik-heterojen izole yağ lobülü olasılı fakat FA ayrımı yapılamayan benign karakterde lezyon izlendi.
SAĞ MEMEDE
5x4 boyutlu hipoekoik heterojen kompleks-komplike ayrımı yapılamayan kistik lezyonlar izlendi.

annem tiroid ca sebebiyle de ameliyat olmuştu o sonuçta da heterojen yazıyordu. bunda da yazınca korktuk. böyle olan var mı?

merhaba gönderiyi bilerek buraya açtım hızlı dönüt alabilmek adına. uygun yere de paylaşabilirsiniz. panik halde yazıyorum.
görseli de ekleyeceğim.

annemin mamografi sonucunda brads 0 kategorilendirilmiş MR ile ileri tetkik istenmiş.
SOL MEMEDE
oval düzgün sınırlı hipoekoik-heterojen izole yağ lobülü olasılı fakat FA ayrımı yapılamayan benign karakterde lezyon izlendi.
SAĞ MEMEDE
5x4 boyutlu hipoekoik heterojen kompleks-komplike ayrımı yapılamayan kistik lezyonlar izlendi.

annem tiroid ca sebebiyle de ameliyat olmuştu o sonuçta da heterojen yazıyordu. bunda da yazınca korktuk. böyle olan var mı?
Gecmis olsun kötü huylu bir tumor yok .Hekiminiz en dogru bilgiyi verecektir tabiki🌸

görseli de ekleyeceğim.

SOL MEMEDE
SAĞ MEMEDE

Doktor değilim ama benim bildiğim kadarıyla kötü birşey yok. Geçmiş oldun.

Panik olacak birşey yok sonucunuz temiz. Fibroadenom olup olmadığı kestirilemeyen yapıların ismini koymak için ileri tetkik istenmiş. Malign bulgular? Falan yazardı kanser şüphesinde. Rahat olun heterojen görünümle kanserin alakası yok.

Panik olacak birşey yok sonucunuz temiz. Fibroadenom olup olmadığı kestirilemeyen yapıların ismini koymak için ileri tetkik istenmiş. Malign bulgular? Falan yazardı kanser şüphesinde. Rahat olun heterojen görünümle kanserin alakası yok.
ileri tetkik istenince korktuk biz de. pazartesi dr göstereceğiz inşallah dediğiniz gibi temizdir

diğer üyeliğin ile önce rahim miyom konusunu yorumlattın, oradan çocuk nörolojiye geçtin, o konuda ekstra mr yorumları aldın oradan smear testine geçtin en son kan değerlerini yorumlattın hızını alamadın bu üyelik ile gelip mamografi yorumlatıyorsun. Burada insanlar tecrübelerini paylaşıyor. Senin ki yorumun bir tık üstü olmuş....

sonuc icin diye uyduruk bir mail alıp uyduruk bir üye adı ile üye olmadan dolayı şifreyi de hatırlamayıp her sağlık sorununda üyelik açıyorsun.

değil mi @kubranurkk

Arkadaşlar merhaba. Annemin mamografi sonucu. Bilgisi olan yorumlanabilir mi? Ek tetkik isteyince biraz korktuk. Ayrıca şu an başka bir rahatsızlıktan dolayı kemoterapi görüyor. Bu da çıkarsa çok üzülür.
Her iki meme cilt, cilt altı, meme başı ve retroareolar alanlar normal olarak değerlendirilmiştir. Her iki meme parankimi heterojen dens görünümdedir (ACR Tip-C) Bu tip meme paterni mamografinin lezyon saptamadaki duyarlılığını önemli derecede azaltmaktadır. İzlenebildiği kadarıyla her iki memede fokal asimetri, yapısal distorsiyon, patolojik kriterler içeren kalsifikasyon ya da spiküle kitle formasyonu saptanmamıştır. Sağ meme retroareolar alanda konturları parankim ile örtülü nodüler lezyon izlendi. US korelasyonu önerilir. Sağ aksillada kalın korteksli lenf nodları izlendi. Sol aksillada görüntü alanina giren kesimlerinde patolojik lenf nodu mevcut değildir.
SONUÇ ve ÖNERi:
Ek tetkik gerektiren bulgular (BI-RADS kategori-0). US korelasyonu önerilir

X